رشته هنرستانی در مدارس استعدادهای درخشان همدان راه‌اندازی شد همدان پیام
 
 
سه شنبه - 31 فروردين 1400 - شماره 4015
 
امروز : چهارشنبه ، 1 ارديبهشت 1400

Today : Tue, April 20, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  116701 تاریخ انتشار:  1400-01-16 - 07:00 تعداد بازدید:  116
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رشته هنرستانی در مدارس استعدادهای درخشان همدان راه‌اندازی شد

اخبار


 رشته «نرم‌افزار رایانه» به‌عنوان نخستین رشته هنرستانی در مدارس استعدادهای درخشان همدان راه‌اندازی شد و دانش‌آموزان علاقه‌مند می‌توانند در آزمون پیش‌رو برای تحصیل در این رشته شرکت کنند.
رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش‌وپرورش استان همدان گفت: این رشته با ظرفیت ۱۳ دانش‌آموز دختر در مدرسه دخترانه فرزانگان همدان برای سال تحصیلی ۱۴۰0-۱۴۰1 راه‌اندازی شده است که درصورت فراهم شدن شرایط در دیگر مدارس استعدادهای درخشان نیز راه‌اندازی می‌شود.
رضا هاشمی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ثبت‌نام آزمون ورودی استعدادهای درخشان دوره متوسطه اول و دوم در استان همدان همزمان با سراسر کشور از ۱۱ فروردین آغاز و تا ۲۵ فروردین ادامه دارد.
وی عنوان کرد: دانش‌آموزان علاقه‌مند به ثبت‌نام در مدارس استعدادهای درخشان استان در سال تحصیلی ۱۴۰0-۱۴۰1 می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.azmoon.medu.ir در آزمون ورودی این مدارس نام‌نویسی کنند.
وی با اشاره به اینکه این استان ۱۶ مدرسه تیزهوشان دارد، اظهار کرد: ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان استان همدان در دوره متوسطه اول ۶۸۶ دانش‌آموز، ۳۴۳ دانش‌آموز دختر و ۳۴۳ دانش‌آموز پسر است.
رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش‌وپرورش استان همدان ادامه داد: در دوره متوسطه دوم نیز در مجموع ۳۵۸ دانش‌آموز دختر و پسر می‌توانند در آزمون تکمیل ظرفیت، پذیرفته شوند.
وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان باید برای دریافت رمز همگام به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کنند، تصریح کرد: برای ورود به مدارس تیزهوشان در سال تحصیلی آینده، در دوره متوسطه اول، آزمون بر مبنای هوش و خلاقیت برگزار می‌شود و در این مقطع پیشرفت تحصیلی مهم نیست. رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش‌وپرورش استان همدان خاطرنشان کرد: این آزمون برای ورود به دوره دوم متوسطه بر مبنای هوش و استعداد تحلیلی و همچنین پیشرفت تحصیلی در مواد علوم، ریاضی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی و قرآن و پیام آسمانی خواهد بود.
وی تأکید کرد: دانش‌آموزانی که در مدارس تیزهوشان اشتغال به تحصیل دارند بدون آزمون به دوره دوم متوسطه راه پیدا می‌کنند.
هاشمی عنوان کرد: هزینه ثبت‌نام در این آزمون به ازای هر دانش‌آموز ۳۰ هزار تومان است و درگاه پرداخت آن از ۲۰ فروردین فعال می‌شود. وی بیان کرد: آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد روز پنجشنبه ۲۰ خرداد و آزمون تکمیل ظرفیت پایه دهم مدارس سمپاد نیز جمعه ۲۱ خرداد سالجاری با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار می‌شود. رئیس اداره استعدادهای درخشان اداره کل آموزش‌وپرورش استان همدان خاطرنشان کرد: کارت ورود به جلسه این آزمون از ۱۵ خرداد از پایگاه اینترنتی www.azmoon.medu.ir قابل دریافت است. وی افزود: همه مدارس استعدادهای درخشان استان، امکانات شبانه‌روزی ندارد و بدون خوابگاه هستند.
هاشمی اظهار کرد: هزینه تحصیل در این مدارس کمتر از یک‌چهارم هزینه تحصیل در مدارس غیرانتفاعی و ارائه خدمات آموزشی آن برای دانش‌آموزان زیر پوشش نهادهای حمایتی رایگان است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com