با واکسیناسیون 60ساله‌ها مرگ‌ومیر کاهشی می‌شود همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  117870 تاریخ انتشار:  1400-03-09 - 08:36 تعداد بازدید:  231
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همدان در وضعیت نارنجی کرونا
با واکسیناسیون 60ساله‌ها مرگ‌ومیر کاهشی می‌شود

اخبار

 بنا بر آخرین اطلاعات ستاد مقابله با کرونا شهرستان های فامنین و اسدآباد در وضعیت زرد و هشت شهرستان دیگر استان همدان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند و به نظر می‌رسد کنترل بیماری وارد یک شیب نزولی شده است.
با اینکه تاکنون ۲ هزار و ۱۶۸ نفر، در اثر کرونا جان خود را در همدان از دست داده‌اند اما مرحله دوم کارآزمایی واکسن کرونا در همدان شروع شده است و ۴۲ هزار و ۳۶۶ نفر از گروه های پرخطر شامل افراد بالای ۷۰ سال فاز نخست تزریق واکسن را انجام دادند.
در همین راستا 47 مرکز واکسیناسیون در استان از جمله 7 مرکز تجمیعی راه اندازی شده و در بزرگترین مرکز تجمیعی واقع در سالن ورزشی سردار سلیمانی شهر همدان است که ۱۰ سایت برای تزریق واکسن در نظر گرفته شده است.
آن طور که علوم پزشکی ادعا کرده است در صورت واکسینه شدن افراد بالای ۶۰ سال تا پایان خرداد سالجاری، بیش از ۸۰ درصد مرگ و میرها کاهش می یابد چرا که ۷۵ درصد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان همدان مربوط به افرادی بالای ۷۵ سال است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در ستاد استانی مقابله با کرونا  با بیان اینکه شاهد سیر نزولی پیش رونده در کرونا هستیم گفت: ۱۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان به ویروس کرونا مبتلا شدند که ۳۶ تن از آنها در بیمارستان ها بستری شدند همچنین ۲ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.
رشید، حیدری مقدم اضافه کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶۵ مورد بود و شاخص سرایت پذیری به زیر یک یعنی ۹۷ صدم درصد کاهش یافته است
وی گفت: به علت بروز ۱۶۸ طغیان ویروس کرونا در مناطق شهری ۳۹۰ نفر به این ویروس مبتلا شدند همچنین ۳۰ طغیان در روستا ۶۸ نفر را به کرونا آلوده کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان افزود: آمار به دست آمده از علت ابتلای افراد بستری و سرپایی به کرونا نشان می دهد که شرکت در اجتماعات عامل ابتلای ۳۸ درصد و تماس درون خانوادگی ۶۰ درصد بیماران به کووید ۱۹ بوده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان نیز گفت: با وجود اعمال قانون شاهد افزایش شمار تردد خودروها از ساعت  ۲۲ تا سه بامداد هستیم بنابراین درخواست می شود نسبت به تجهیز معابر درون شهری به دوربین مساعدت لازم صورت گیرد. علی فکری افزود: یکی از مشکلاتی که سبب نارضایتی شده اعمال قانون خودروهای دارای پلاک غیربومی متعلق به ساکنان این استان است که در صورت وجود دوربین می توان بومی بودن مالکان این وسایل نقلیه را در سامانه تعریف کرد.
وی گفت: سه هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی دارای پلاک غیربومی در استان همدان تردد دارند که تاکنون مالکان ۱۶۰ دستگاه خودرو نسبت به تعویض پلاک اقدام کردند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com