برگزاری ۵۰۰۰ نشست کتابخوان در استان همدان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : سه شنبه ، 21 مرداد 1399

Today : Tue, August 11, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  101632 تاریخ انتشار:  1398-08-23 - 11:51 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برگزاری ۵۰۰۰ نشست کتابخوان در استان همدان

اخبار


 مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان از برگزاری ۵ هزار نشست کتابخوان در قالب کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای و با حضور اقشار مختلف جامعه در استان همدان خبر داد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در نخستین نشست تخصصی کتابخوان رونق تولید که در کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد، عنوان کرد: در راستای شعار سال مبنی بر رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده نخستین نشست تخصصی کتابخوان با همین موضوع و با همکاری اتاق بازرگانی و انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی ایران تدارک دیده شد.
وی با اشاره به اینکه برای پیشرفت و ترقی نیاز به مطالعه و استفاده از تجربه دیگران داریم، افزود: نشست کتابخوان برای معرفی کتاب بین ۵ تا ۱۰ دقیقه است که از سال ۹۴ آغاز شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه نشست کتابخوان در موضوعات مختلف برگزار می‌شود، تصریح کرد: تا کنون بیش از ۵ هزار نشست کتابخوان در قالب کتابخانه‌ای، مدرسه‌ای و با حضور اقشار مختلف جامعه برگزار شده است.
زارعی با اشاره به اینکه نخستین نشست کتابخوان در حوزه اقتصادی با موضوع رونق تولید را امروز شاهد هستیم ادامه داد: امروز برای کتابخانه‌های عمومی، رویکردهای اجتماعی و اقتصادی نیز تعریف شده است.
وی خاطرنشان کرد: به همین منظور انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی ایران، در فروردین ماه سال آینده همایشی  با عنوان رویکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی در اهواز برگزار می‌کند که یکی از محورهای آن حوزه اقتصادی کتابخانه‌ها است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه در محور اقتصادی مسأله تولید، اشتغال، کارآفرینی و رونق کسب و کار  در نظر گرفته می‌شود گفت: در بسیاری از مناطق، کتابخانه‌های عمومی تنها مرکز فرهنگی است که به مردم خدمات ارائه می‌دهد.
زارعی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی می‌تواند منابع لازم برای اقتصاد محلی و کسب‌وکارها را ارائه دهد، اظهار کرد: به دنبال آنیم با استفاده از تجربیات کشورهای دیگر و سایر نقاط ایران، این کارکرد کتابخانه‌های عمومی را به منصه ظهور برسانیم.
وی با اشاره به اینکه امیدوارم این نشست منجر به اتفاق‌های بسیار مطلوبی شود، ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی در مجموع به دنبال تقویت و استحکام بخشی به رفتارهای مطالعاتی افراد جامعه هستند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه افرادی که در حوزه کسب و کار وارد می‌شوند باید از مطالعات لازم نیز بهره‌مند شوند، تصریح کرد: مدیریت کسب و کاری که در کنار آن مطالعه و کسب دانش باشد، به رشد و پیشرفت خواهد انجامید.
زارعی با بیان اینکه افراد موفق در کتابخانه‌های عمومی می‌توانند تجربیات خود را با افراد جامعه به اشتراک بگذارند، افزود: امیدواریم تولید در استان همدان به خوبی رونق گرفته و منجر به ایجاد اشتغال هر چه بیشتر در پایتخت تاریخ و تمدن شود.
در این مراسم تفاهنامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان با موضوع بهره گیری متقابل از ظرفیت‌های موجود بین طرفین برای ارتقاء، اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی منعقد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com