1401-02-171401-02-27bool(false) اتمام بهسازی در انبساط پل تختی و بازگشایی معبر همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : سه شنبه ، 27 ارديبهشت 1401

Today : Tue, May 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119909 تاریخ انتشار:  1400-07-08 - 11:15 تعداد بازدید:  232
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیر منطقه 2 شهرداری خبرداد
اتمام بهسازی در انبساط پل تختی و بازگشایی معبر

اخبار

 یکی از اقدامات مهم در بحث توسعه پایدارشهری، تعمیر و نگهداری از بناهای احداث شده قبلی از قبیل پل‌ها، پیاده‌روها و معابر اصلی و فرعی است که منطقه 2شهرداری با به‌کارگیری تیم کارشناسی و برنامه‌ریزی مدون، بهسازی و ایجاد اصلاحات لازم را در برنامه کاری خود قرارداده است.
 مدیرمنطقه 2 شهرداری گفت: سازه‌ها به جهت تردد شبانه‌روزی خودروها و نیروی وارده حاصل از بارهای دینامیکی و قرارگرفتن در شرایط جوی مستقیم بدون هیچ پوشش محافظی، نیازمند مراقبت همیشگی هستند و این امر در راستای تأمین امنیت تردد شهروندان اهمیت بسزایی دارد.
به گزارش روابط‌عمومی منطقه 2 شهرداری همدان، حامد جلیلوند افزود:  پل‌ها از جمله سازه‌هایی هستند که نیاز به پایش و نگهداری ویژه‌ای دارند، با توجه به اینکه پل روگذر تختی حدوداً 9 سال پیش به بهره‌برداری رسیده است و معمولاً پل‌ها در بازه زمانی 8 تا 10ساله نیاز به بازنگری سازه‌ای خواهند داشت از این‌رو عملیات اصلاح و تعویض درزهای انبساطی این پل اجرایی شد.
وی با تأکید بر اینکه درز انبساط پل یک فاکتور مهم در عملکرد سازه پل به‌شمار می‌رود، گفت: وقتی درز‌ها انبساط عملکرد مناسب خود را از دست دهند، می‌توانند مشکلات عملکردی سازه‌ای به وجود آورند که در همین راستا مسیر پل تختی با هماهنگی پلیس راهور تا اتمام عملیات عمرانی مسدود شد.
جلیلوند با بیان اینکه عملیات بهسازی پل تختی با سرعت مطلوبی اجرایی شده است، افزود: عملیات بهسازی از جمله آرماتوربندی، زیرسازی بستر لاستیک و گروت‌ریزی به اتمام رسیده و به لحاظ فنی حداقل 7 روز زمان لازم است تا بتن استفاده شده به حداکثر مقاومت لازم جهت تحمل بارترافیکی عبوری و عوامل جوی برسد.
وی با بیان اینکه هیچگونه تردد از مسیر پل تختی جهت بالاروی کارایی و دوام بتن اجرا شده و جلوگیری از آسیب در درز انبساط اجرا شده نباید صورت‌پذیرد، گفت: زمان لازم جهت کسب مقاومت بتن اجرا شده و شاهد بازگشایی معبر تختی هستیم.
جلیلوند هزینه انجام این تعمیرات را بالغ بر 650میلیون تومان عنوان کرد و افزود:  از مزایای درزانبساط می‌توان به حفظ پیوستگی، جلوگیری از ایجاد انقطاع، بالا بردن مقاومت پل در برابر عوامل‌طبیعی و نوسانات جوی، افزایش عمر پل، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، جلوگیری از ایجاد ترک در پل اشاره کرد.
مدیرمنطقه2شهرداری در پایان از اینکه شهروندان با صبر و شکیبایی خود شهرداری را در ارائه خدمات بهتر یاری می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com