طرح فهرست هوشمند حق بیمه از اول خردادماه اجرا می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Thu, July 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  137953 تاریخ انتشار:  1403-02-29 - 09:27 تعداد بازدید:  67
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

طرح فهرست هوشمند حق بیمه از اول خردادماه اجرا می‌شود

اخبار


طرح فهرست هوشمند حق بیمه با هدف متمرکزسازی همه مراحل ارسال و پرداخت از اول خردادماه در همدان اجرا می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گفت: در طرح فهرست هوشمند حق بیمه تلاش شده است تا بخش عمده کنترل‌هایی که تاکنون پس از تکمیل و ارسال فهرست حق‌بیمه، در شعب و در غیاب کارفرما بر روی فهرست‌های دریافتی اعمال و در مواردی سبب ایجاد بدهی یا اعمال جریمه برای کارفرمایان می‌شد، به‌صورت برخط و در زمان ثبت فهرست بر روی آن اعمال و بازخورد لازم برای اصلاح اشکالات و نواقص احتمالی به کارفرما داده شود.

جواد جمور گفت: این طرح با هدف متمرکزسازی همه مراحل ارسال و پرداخت این فهرست در کارگاه‌ها، تسهیل در فرایند پرداخت حق بیمه و جلوگیری از ایجاد و انباشت بدهی‌های بیمه‌ای کارفرمایان از اول خرداد در همدان اجرا می‌شود.

وی گفت: با اجرای طرح فهرست هوشمند همه پردازش‌های فهرست حق بیمه کارفرمایان به‌صورت متمرکز و هوشمند و همزمان با تکمیل فهرست انجام می‌شود و کارفرما فرصت خواهد داشت نواقص احتمالی را پیش از ارسال آن رفع کند.

جمور، مهمترین مزایا و دستاورد‌های فهرست هوشمند را شامل پرداخت برخط و آسان حق‌بیمه، جلوگیری از تضییع حقوق بیمه‌شدگان با ایجاد خطای کاربری، انجام برخط پردازش‌های فهرست و مطلع شدن برخط کارفرمایان از نتیجه پردازش‌ها، کاهش ازدحام در شعب و پیشگیری از معطل شدن مراجعان، ایجاد نشدن بستانکاری‌های کاذب، جلوگیری از انباشت بدهی‌ها و جرائم پرداخت لیست، کنترل عناوین شغلی و ریز دستمزدها، کنترل میزان رشد دستمزد‌ها و مزایای مشمول کسر حق بیمه و جلوگیری از بروز خطا و اعتراض کارفرمایان دانست.

 پرداخت ۶۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد به بیمه‌شدگان در قالب تعهد کوتاه مدت

وی گفت: سال گذشته ۶۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در قالب تعهد کوتاه‌مدت به بیمه‌شدگان استان پرداخت شد که شامل غرامت دستمزد ایام بیماری، ایام بارداری، کمک هزینه ازدواج و کمک هزینه عینک است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گفت: جمع تعهدات کوتاه‌مدت و بلندمدت پرداختی سازمان در یکسال ۱۴۰۰، مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال بوده و در پایان سال گذشته به عدد ۶۷ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
جمور گفت: نسبت جمعیت زیرپوشش در زمان آغاز دولت سیزدهم 5/44 درصد بوده که هم اکنون به 7/47 درصد رسیده است و تلاش داریم که با کمک رسانه‌ها ضریب پوشش بیمه‌ای در استان همدان به بیش از ۵۰ درصد برسانیم.
وی گفت: یکی از اصلی‌ترین رسالت تامین اجتماعی اجرای اصل ۲۹ قانون اساسی است که حاکمیت و دولت‌ها با مشارکت مردم زمینه بیمه شدن همه اقشار مردم از جمله زنان خانه‌دار، دانشجویان و دختران مجرد را فراهم کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گفت: با توجه به اینکه رشد جمعیت منفی است و جمعیت به سمت سالمندی پیش می‌رود پوشش صندوق‌های بیمه‌ای بهترین رویکرد است تا مردم درباره  موضوعات درمانی دچار مشکل نشوند.

 کاهش مقرری‌بگیران بیمه بیکاری

جمور از کاهش تعداد ۴۸۸ نفر معادل 4/21 درصدی تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در استان خبر داد و گفت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در مرداد ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۲۷۷ بوده که در پایان سال گذشته به تعداد هزار و ۷۸۹ نفر رسیده است.

وی گفت: سیاست‌های دولت سیزدهم برای فعال کردن واحد‌های نیمه تعطیل و پیگیری‌های مستمر استاندار همدان برای حفظ سطح اشتغال، باعث کاهش آمار بیمه بیکاری در استان همدان شده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گفت: ۵۱ هزار و ۸۰۲ نفر بازنشسته، 3 هزار و ۶۸۷ نفر از کارافتاده، ۲۲هزار و ۲۴۸ فوتی در دولت سیزدهم به افراد زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی افزوده شد.

 رشد بیش از ۱۱ درصدی تعداد بیمه شدگان تأمین اجتماعی

جمور گفت:با رشد4/11درصدی تعداد بیمهشدگان اصلی استان در دولت سیزدهم از ۲۴۳ هزار و ۸۲۰ نفر به ۲۷۱ هزار و ۵۰۴ رسید.

وی از افزایش ۵۵ هزار و ۹۷۳ نفری جمعیت زیرپوشش در دولت سیزدهم در استان خبر داد و گفت: از ابتدای دولت سیزدهم جمعیت زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی از ۷۷۳ هزار و ۱۲۵ نفر به ۸۲۹ هزار و ۹۸ نفر رسیده که رشد 2/7 درصدی دارد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان همدان گفت: هم اینک از مجموع جمعیت یکمیلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان، ۸۲۹ هزار و ۹۸ نفر مستمری‌بگیر با افراد تبعی معادل 7/47 درصد جمعیت زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com