توضیح پلیس درباره ارسال پیامک هشدارآمیز به برخی رانندگان همدان پیام
 
 
يكشنبه - 10 مهر 1401 - شماره 4421
 
امروز : دوشنبه ، 11 مهر 1401

Today : Sun, October 2, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  122859 تاریخ انتشار:  1400-12-28 - 13:06 تعداد بازدید:  200
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

توضیح پلیس درباره ارسال پیامک هشدارآمیز به برخی رانندگان

اخبار


به دنبال ارسال پیامک هشدارآمیز پلیس راهنمایی و رانندگی به برخی از رانندگان، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک این پلیس توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر پیامکی برای برخی از رانندگان ارسال شده که در آن پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، با درج شماره پلاک، مالکان وسایل نقلیه را مخاطب قرار داده و اعلام کرده که « برابر بررسی سوابق رانندگی، شما دارای تخلف حادثه‌ساز در سال ۱۴۰۰ و جزء رانندگان پر خطر محسوب و تحت رصد پلیس راهور هستید لذا توصیه می‌گردد نسبت به رعایت دقیق و کامل مقررات راهنمایی و رانندگی برای پیشگیری از هرگونه حادثه رانندگی، اهتمام ورزید.» پیامکی که موجب نگرانی برخی از رانندگان نیز شده است.
در همین راستا، معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: رانندگان نباید هیچ نگرانی بابت این پیامک داشته باشند. در واقع این پیامک برای آن دسته از افرادی صادر شده که در طول سال گذشته دست‌کم یک تخلف رانندگی حادثه‌ساز را مرتکب شده‌اند و با توجه به اینکه سوابق پلاک آنان در سامانه پلیس راهور وجود دارد، این پیامک به منظور هشدار به آنان ارسال شده است.
جهانی با تأکید بر اینکه این پیامک به معنی توقیف یا جریمه وسیله نقلیه نیست، افزود: همانطور که گفتم برابر ماده ۷قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، حدود ۲۰ تخلف شامل سرعت غیرمجاز، حرکت خلاف جهت، دور زدن در محل ممنوع، عبور از چراغ قرمز، رعایت نکردن مقررات حمل بار، دنده عقب در بزرگراه، حرکت مارپیچ و... جزو تخلفات پرخطر محسوب می‌شود. از این‌رو رانندگانی این پیامک را دریافت کرده‌اند که در طول سال ۱۴۰۰ دست‌کم یکی از این تخلفات ۲۰گانه را مرتکب شده باشند.
وی ادامه داد: البته پلیس بر این رانندگان و همچنین دیگر رانندگان نظارت خواهد داشت و ما علاوه بر نیروی انسانی و مأموران مستقر با استفاده از دوربین‌های کنترل جاده‌ای، سامانه‌های هوشمند و... بر رفتار ترافیکی تمام رانندگان نظارت خواهیم کرد و همانطور که قبلاً هم اعلام شده با تخلفات حادثه‌ساز برخورد خواهد شد.
وی افزود: اما بار دیگر تکرار می‌کنم که این یک پیامک هشدارآمیز و توصیه‌ای به رانندگان بوده و ارسال آن به معنی توقیف یا جریمه خودرو نیست اما طبیعی است که اگر رانندگان در طول سفر مرتکب تخلفی شوند، با آن برخورد خواهد شد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com