1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) سالمندان به مراکز بهداشتی مراجعه کنند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117405 تاریخ انتشار:  1400-02-15 - 10:02 تعداد بازدید:  228
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ادامه ثبت‌نام واکسیناسیون در همدان
سالمندان به مراکز بهداشتی مراجعه کنند

اخبار

 فاز دوم واکسیناسیون از هفتم اردیبهشت در همدان مانند سایر نقاط کشور با هدف سالمندان بالای 80 سال آغاز شده است و قرار بود تا با پیامک و تماس تلفنی با آنان ارتباط گرفته شود که چه زمانی و کجا برای تزریق این واکسن مراجعه کنند.
باتوجه به این روند ارتباط‌گیری اما گروه زیادی از سالمندان اعتراض دارند که هنوز با آن‌ها تماسی گرفته نشده است و آن‌ها را از اینکه از سهمیه دریافت واکسن جا بمانند نگران کرده است.
از طرفی اعلام این خبر باعث شده ست تا روزانه تعداد مراجعان به پایگاه‌های سلامت نیز افزایش پیدا کند و حتی تزریق برای این گروه سنی در برخی مرکز‌های معرفی شده صف و جمعیت بالا را به دنبال داشته باشد این در حالی است که سالمندانی که در این مدت سعی بر رعایت دستورالعمل‌ها داشته و حتی برخی از آنان بیشتر از یک سال است که از خانه بیرون نیامدند در این صف‌های تزریق واکسن ممکن است به بیماری مبتلا شوند و حتی واکسن قاتل خاموش جانشان شود.
این شرایط در حالی است که وزارت بهداشت اعلام کرده است سالمندان جا مانده نگران نباشند و با مراجعه به سامانه اعلام شده کدملی، تاریخ تولد و شماره تماس خود را وارد کنند و در اطلاعات بعدی نیز نام استان، شهر و منطقه خود را ثبت کنند تا به نزدیک‌ترین مکان واکسیناسیون محل زندگی خود معرفی شوند.
بر همین اساس با سالمندان در روستا تماس تلفنی برقرار می‌شود و سالمندان شهری نیز با پیامک در جریان قرار می‌گیرند که باید به کجا و چه زمانی برای دریافت واکسن مراجعه کنند.
 مراکز واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در همدان افزایش یافت
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان اعلام کرده است اگرچه در روزهای اخیر فقط در مرکز امام سجاد و شهرک الوند واکسیناسیون انجام می‌شد اما به منظور جلوگیری از شلوغی مراکز و معطلی افراد، تعداد مراکز را به 18 مورد افزایش یافته است
محمد خیراندیش با بیان اینکه بر اساس پرونده الکترونیکی افراد، مراقبان سلامت با آن‌ها تماس می‌گیرند و زمان تزریق واکسن را اعلام می‌کنند گفت: به منظور سهولت دسترسی، واکسیناسیون در نزدیک ترین مرکز بهداشتی افراد انجام می‌شود.
خیراندیش افزود: افرادی که هم تاکنون در سامانه سیب ثبت نام نکرده‌اند میتوانند به نزدیک مرکز جامع سلامت محل سکوت خود مراجعه کرده و پرونده سلامت تشکیل دهند. واکسیناسیون کرونا برای سالمندانی که پرونده سلامت ندارند به عنوان مهمان انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه 9 هزا و 300 سالمند بالای 80 سال در شهرستان همدان وجود دارد گفت: پیش‌بینی میکنیم در ظرف یک تا دو هفته عملیات واکسیناسیون افراد بالای سال به پایان برسد.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با تاکید بر اینکه مردم از مراجعه خودسرانه برای تزریق واکسن خودداری کنند اظهار کرد: هرگونه تجمع و ایجاد صف در مراکز خطر انتقال بیماری را به دنبال دارد.
خیراندیش با بیان اینکه پس از پایان واکسیناسیون افراد بالای 80 سال در جامعه شهری نوبت به سالمندان روستایی می‌رسد افزود: با توجه به جمعیت کم روستاها بدون شک عملیات واکسیناسیون در جامعه روستایی با سرعت انجام می‎شود.
وی با اشاره به اینکه پس از انجام واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای 80 سال نوبت به گروه سنی 70 تا 79 سال می‌رسد گفت: واکسن این گروه نیز با فراخوان و تماس مراقبان سلامت مراکز بهداشتی انجام می‌شود.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان تصریح کرد: واکسیناسیون سالمندان بالای 80 سال در مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی(ره) در خیابان چمران، مرکز امام حسین(ع) در کوی خضر، مرکز امام سجاد(ع) در بلوار شهید چیت سازیان، مرکز بوعلی سینا در چهارراه مزدقینه، مرکز ولیعصر در انتهای حصار ولیعصر، مرکز قدس در میدان بار، مرکز کوی خاتم ششصد دستگاه، مرکز جورقان، مرکز قاسم آباد، مرکز سلامت جولان، مرکز بانو نظری در میدان جهاد، مرکز سمیعی در میدان عین‌القضات، مرکز سمیعی و سعدی در شهرک مدنی، مرکز فرهنگیان در شهرک فرهنگیان، مرکز سلامت شهدا در خیابان تختی و مرکز فرشچیان در دره مراد بیگ انجام می‌شود.
در همین راستا این روزها دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سیناهمدان همزمان با هفت استان دیگر در کشور کارآزمایی بالینی داوطلبین تزریق واکسن ایرانی- کوبایی کرونا را در دستور کار خود دارد و آن طور که گفته می‌شود استقبال بالایی نیز در میان مردم برای تزریق آن شکل گرفته است.
رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا استان همدان از تداوم ثبت نام برای شرکت در فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن خبرداد و افزود: ظرفیت شرکت در این طرح، ثبت نام ۳ هزار نفر است که هنوز به حد نصاب نرسیده است، از این رو افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا نشده‌اند می‌توانند در سامانه مربوطه ثبت نام کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com