ماه عسل صوفی تمام شد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 1 خرداد 1398 - شماره 3479
 
امروز : پنجشنبه ، 2 خرداد 1398

Today : Thu, May 23, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84434 تاریخ انتشار:  1397-03-12 - 05:45 تعداد بازدید:  451
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در دفتر همدان پیام :
ماه عسل صوفی تمام شد

نویسنده : مريم مقدم

اخبار

■ 200 پروژه شهرداری امروزهمزمان افتتاح می شوند

توسعه زماني در هر شهر معنا مي‌يابد كه مسئولان شهري چارچوب مديريت و اجراي برنامه‌ها را با تبيين مسير و ارائه راهكارهاي اجرايي پيش ببرند.
شهرداري‌ها در سطح جهاني از جمله سازمان‌هايي هستند كه نقش مهمي در توسعه كشورها و گسترش عرصه‌هاي مدني دارند. شهر همدان به دليل ساختار مديريت خاص از اين نظر كه نيازمند دستيابي به مسيرهاي هدايت شده به سمت و سوي اهداف مشخص است، از اين لحاظ متمايز نمود مي‌كند.
با توجه به توسعه شهرنشيني و رشد روزافزون جمعيت شهري، امروز شهرها با مشكلات عديده اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي روبه‌رو هستند، شوراهاي اسلامي به عنوان يكي از نهادهاي تصميم‌گيرنده و نظارت‌كننده بر امور شهري مي‌توانند تأثيرگذاري مثبتي در توسعه حقوق شهروندي داشته باشند. شورا به عنوان يك نهاد مردمي متولي امور محلي مي‌تواند با تلاش و جديت در جلب مشاركت مردم و بخش خصوصي و با استفاده از توانايي‌هاي مالي و فكري آنان گام‌هاي مثبتي در زمينه اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي زيربنايي در توسعه عمران شهري ايفا نمايد.
وقتي حساسيت انتخاب شهردار براي اداره امور شهري در حوزه اختيارات شوراي شهر قرار مي‌گيرد، به آن معناست كه شوراها به عنوان حلقه اتصال ميان شهرداري و مردم و همچنين نمايندگان مردمي در ارتباط مستقيم با مديران دولتي بتوانند نقش مؤثري در توسعه و آباداني شهر و همچنين نحوه عملكرد شهردار ايفا كند.
در نشست اخير رئيس شوراي اسلامي شهر همدان در دفتر همدان‌پيام با اشاره به موارد ذکر شده ، در اين زمينه كه عملكرد و خروجي اجراي برنامه‌هاي شهرداري و شهردار در همدان از جمله مهمترين موارد است كه نفع آن بايد متوجه جامعه محلي شود نيز مواردي مطرح شد.
 تغییرات در راه است
ابراهيم مولوي به پروسه انتخاب عباس صوفي به عنوان شهردار همدان اشاره‌اي كرد و گفت: اين انتخاب از جمله اتفاقاتي بود كه خوشبختانه مورد اقبال كارشناسان، رسانه‌اي‌ها و حتي ارگان‌هاي دولتي و بخش‌هاي خصوصي در شهر بود كه اين نشان‌دهنده مسيري هموار پيش راه شهردار است.
وي گفت: از آبان‌ماه 1396 پس از انتخاب صوفي به عنوان شهردار شرايط متعدد پشت سر گذاشته شده است. اما حالا پس از گذشت اين چند ماه تغييرات متعددي در حوزه مدیریت مناطق و معاونت های شهرداري همدان و همچنین اجراي پروژه‌هاي مختلف قرار است رقم خورد.
مولوی تاکید کرد : تغييرات خون جديدي در رگ‌هاي شهري به جريان خواهد انداخت.
حالا پس از گذشت چند ماه از روي كار آمدن صوفي به عنوان شهردار مي‌توان گفت با این روند «ماه عسل» صوفي تمام شد.
امروز بايد بگويم پروژه‌هايي كه در دست اجرا داشتيم در حال اوج گرفتن است و مذاكرات متعددي در راستاي دستيابي به مسير توسعه شهري در سطح كشور در ماه‌هاي اخير انجام شده است كه به نظر مي‌رسد خروجي اين مذاكرات در بهبود شرايط موجود شهري تأثير شگرفي خواهد داشت.
  4پروژه کلنگ زنی می شود
رئيس شوراي اسلامي شهر به افتتاح 200 پروژه شهري در همدان به صورت آنلاين اشاره كرد و گفت: از اين 200 پروژه، 4 پروژه كلنگ‌زني مي‌شود كه عبارتند از پروژه پياده‌راه‌سازي در بلوار ارم با 15 ميليارد تومان، پروژه ايجاد كمربند سبز همدان كه قرار است از محدوده فخرآباد، حيدره تا عباس‌آباد كشيده شود و پروژه سوم بوستان بلوار حضرت امام خميني(ره) كه حدفاصل شهرك مدني و منطقه علاقبنديان است.
مولوی گفت : پروژه ديگر مربوط به ايجاد پارك نواري در بلوار ارتش حدفاصل شهرك الوند است كه در مقوله ساماندهي ورودي شهر نيز جاي مي‌گيرد.
مولوي در زمينه تحولات فضاي شهري همدان به ايجاد راه برگشت گنجنامه نيز اشاره كرد و گفت: ايجاد اين راه دسترسي ممكن است براي شهروندان و حتي فضاي شهري هزينه‌هايي داشته باشد اما مهم است كه اجرا شود؛ چراكه با اين راه و ايجاد ارتباط بين جاده تويسركان تا بلوار ارم و قرار گرفتن سايت تفريحي عباس‌آباد در مسير مي‌توانيم به ماندگاري گردشگر كمك بسزايي را داشته باشيم و در يك كلام مي‌توان گفت اين راه يك مسير استراتژي براي شهر همدان است.
مولوي تأكيد كرد: با ايجاد اين راه دسترسي مركز تفريحي توريستي عباس‌آباد را مي‌توانيم از بن‌بست خارج كنيم و اجازه دهيم جامعه شهري و گردشگري از امكانات آن بهره‌مند شود.
 پیاده راه یک ساختار متمایز در شهر
رئيس شوراي اسلامي شهر همدان به ايجاد پياده‌راه‌ها در همدان هم گريزي زد و گفت: اين مسيرهاي پياده‌راه در حال حاضر توانسته است يك ساختار متمايز شهري را براي همدان در سطح كشور بين محورهاي ديگر ايجاد كند و اين يك فرصت براي همدان است.
وي در ادامه به نقش مشاركت مردم در بالا رفتن ميزان خدمات‌دهي شهرداري به جامعه محل نيز اشاراتي كرد.
مولوي در گريزي به آمار پرداخت عوارض شهري توسط همداني‌ها گفت: سال گذشته همداني‌ها 7 درصد عوارض شهري را پرداخت كردند و 93 درصد عوارض را بدهكار هستند. اين در حالي است كه مي‌توان از جامعه شهري انتظار داشت با پرداخت به موقع عوارض شهري شرايط مطلوبي را براي شهرداري رقم زنند مبني بر اينكه شهرداري‌ها بتوانند با اين مبالغ خدمات شهري از جمله آسفالت، گسترش حمل‌ونقل شهري و ايجاد فضاهاي تفريحي مطلوب‌تر براي جامعه شهري توسعه مي‌يابد.
به هر ترتيب در اين نشست رئيس شوراي اسلامي شهر به نقش تأثيرگذار شهردار در اجراي اموري اشاره كرد كه نفع آن مي‌توان به صورت مستقيم متوجه جامعه شهري شود و از سوي ديگر نقش مشاركت مردم را در تسهيل ارائه خدمات شهري از سوي شهردار بي‌بديل و تأثيرگذار است و اين نكات بيانگر آن است كه مي‌توان با متوازن كردن تأثيرگذاري‌ها شاهد شهري پويا با شرايطي مطلوب باشيم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com