معرفی ۸۴۶ واحد صنفی متخلف استان همدان به مرجع قضایی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 6 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  126119 تاریخ انتشار:  1401-06-05 - 11:57 تعداد بازدید:  152
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معرفی ۸۴۶ واحد صنفی متخلف استان همدان به مرجع قضایی

اخبار


مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۸۴۶ واحد صنفی متخلف استان به علت بی توجهی در رعایت شیوه نامه های بهداشتی مرتبط با کرونا در یک هفته گذشته به مرجع قضایی معرفی شدند.

«لیدا رفعتی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: بیشترین میزان تخلف این حوزه مربوط به نانوایی ها است و به گونه ای که پس از ۶۹۴ مورد بازدید و سرکشی از هزار و ۹۸۶ نانوایی فعال در استان، ۱۹۱ واحد به مرجع قضایی معرفی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین مدیران و متصدیان ۱۳۷ کارگاه و صنایع کوچک، ۳۶ رستوران، ۱۸ فروشگاه زنجیره ای و  ۱۷ تالار پذیرایی با دریافت اخطار به مرجع قضایی معرفی شدند.

به گفته مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان ۷۰ واحد صنفی نیز در این مدت زمان به علت بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی و تداوم تخلف با دستور مقام قضایی پلمب شده که مهمترین آنها ۹ نانوایی و هفت رستوران است.

رفعتی ادامه داد: از ۴۲ هزار و ۵۷۹ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه و توزیع مواد غذایی منتخب استان همدان در هفته گذشته سه هزار و ۹۲۱ مورد بازرسی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: مراجعان و متصدیان ۶۶ درصد واحدهای صنفی، اماکن و مراکز عمومی معادل ۲ هزار و ۶۰۲ واحد بهداشت فردی را رعایت کردند که کمترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به مراکز ورزشی با ۵۶ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: بر اساس نتایج بازرسی های یک هفته گذشته، ۷۷ درصد مردم استان هنگام مراجعه به اماکن عمومی و خدماتی از ماسک استفاده نمی کنند و که این آمار در ورزشگاه های ورزشی صفر و در تالارهای پذیرایی و مهدکودک ۱۱ درصد است.

رفعتی اضافه کرد: با وجود ضرورت رعایت فاصله گذاری، اما میزان توجه به این مولفه نیز روز به روز در حال کاهش است به گونه ای که این رقم در استان همدان به ۲۶ درصد کاهش یافته است و ۷۴ درصد نسبت به رعایت فاصله گذاری توجهی ندارند.

به گفته وی، براساس نتایج حاصل از بازدید سه هزار و ۹۲۱  واحد مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در استان همدان، سه هزار و ۲۷۰ واحد معادل ۸۳ درصد به دستگاه تهویه هوا مجهز هستند ضمن اینکه ۸۵ درصد خدمت دهندگان واکسن کرونا را تزریق کرده اند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com