1403-02-191403-02-29bool(false) 1403-02-191403-02-29bool(false) سنگرسازی دارالمجاهدین برای حماسه‌ای دیگر همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 29 ارديبهشت 1403

Today : Sat, May 18, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132031 تاریخ انتشار:  1402-02-24 - 09:19 تعداد بازدید:  509
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دومین کنگره ملی شهدا؛
سنگرسازی دارالمجاهدین برای حماسه‌ای دیگر

اخبار


تحلیل و تبیین محتوای وجودی و جوهره اصلی کنگره عظیم شهدا که به طور معمول در هر استانی برگزاریش حدود ۱۰ تا ۱۵ سال زمان می‌برد امروزه یکی از باارج ترین، بزرگترین و با شکوه‌ترین رویدادهای فرهنگی و اجتماعی به شمار می‌رود.

پس از برگزاری موفق و باشکوه نخستین همایش سرداران، امیران، فرماندهان و هشت هزار شهید استان همدان در آبان ماه سال ۸۹، دارالمجاهدین و دارالمومنین همدان امسال میزبان یکی از بزرگترین و مهمترین رویدادهای فرهنگی و معنوی با عنوان دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان است.

کنگره دوم با رویکرد دهه نودی ها

دبیر ستاد اجرایی دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان در مورد برگزاری این رویداد در همدان گفت: ساخت انیمیشن‌ها، اردوهای متعدد دانش آموزی و برگزاری یادواره‌ها و حضور بر سر کلاس‌های درس و روایت‌هایی از حوزه ادبیات دفاع مقدس از جمله برنامه‌هایی است که در راستای تبیین آشنایی نسل امروز جامعه با فرهنگ ناب دفاع مقدس در این کنگره پیش‌بینی و یا عملیاتی شده‌است.

به گفته سردار مهدی فرجی برگزاری کنگره دوم هشت هزار شهید استان همدان با اثرگذاری مستقیم در زندگی مردم معنویت را در بین افراد جامعه گسترش دهد.

وی ادامه داد: برگزاری کنگره شهدا را موجب ترویج و تبیین سیره شهدا در جامعه، مردم و جوانان دانست و اظهار داشت: در راستای این کنگره آزادسازی هشت هزار زندانی، ساخت هشت هزار منزل مسکونی، توزیع هشت هزار جهیزیه و کاشت هشت هزار نهال به نیت هشت هزار شهید استان در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری بی نظیر و مطلوب نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان در ابتدای سال ۸۹، توقع مردم استان را در این زمینه بالا برد اظهار داشت: تلاش می شود که کنگره دوم پربارتر برگزار شود.

دبیر ستاد اجرایی دومین کنگره ملی هشت هزار شهید همدان افزود: شهادت بزرگانی همچون سردار شهید همدانی، سردار شهید سلگی و سایر شهدای والامقام مدافع حرم در فاصله کنگره اول تا دوم به عنوان یک ظرفیت می‌تواند به دومین کنگره غنای بیشتری دهد.

مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه مقرر شد دبیرخانه کنگره با ۲۳ کمیته به طور دائم فعال باشد تأکید کرد: ارائه ۸۰ خدمت در کنگره دوم از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به ویژه برای اقشار نیازمند و قشر نوجوان و جوان آغاز شده‌است و با پایان کنگره نیز ارائه خدمات تعطیل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه مخاطب اصلی کنگره دوم شهدا، نوجوانان و جوانان در مقاطع مختلف تحصیلی و دانشجویان هستند افزود: هزار و ۱۰۰ یادواره شهدای مدرسه‌ای توسط بسیج دانش‌آموزی تاکنون انجام شده‌است و نیز یادواره شهدای ورزشکار با ۸۰ درصد شرکت کنندگان نوجوان و جوان به صورت مطلوبی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، دبیر ستاد اجرایی دومین کنگره ملی هشت هزار شهید همدان با یادآوری اینکه اجرای برنامه نمایشی شب‌های آفتابی در کنگره اول با استقبال بی‌نظیری همراه بود افزود: اجرای برنامه نمایشی "شبهای شیدایی" در مرداد ماه بین ۱۵ تا ۲۰ شب در مجموعه فاخر نمایشگاه بین المللی همدان پیش بینی شده است.

نخستین کنگره ۱۱۶ شهید مهندس همدان تحقیقات و فناوری در دانشگاه صنعتی همدان با هدف معرفی نقش موثر مهندسان و نخبگان در هشت سال دفاع مقدس در قالب کنگره بزرگداشت سرداران، فرماندهان، امیران و هشت هزار شهید استان همدان برگزار شد.

 


شناسایی، بزرگداشت شهدای نخبه مهندسی استان همدان و همچنین معرفی این شهدای والامقام به عنوان الگوهای ناب و پرورش یافته در مکتب امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، به نسل جوان دانشجویی، از مهمترین اهداف برگزاری این کنگره بود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان نیز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری جهاد تبیین را بر متولیان امر واجب دانستند و بر ضرورت آن تأکید دارند گفت: کسانی که رسالت جهاد تبیین بر دوش آنان است اگر به‌ موقع عمل نکنند جای حق و باطل عوض می‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com