میز خدمت مرکز وکلا برای مردم همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 25 تير 1403

Today : Mon, July 15, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  135602 تاریخ انتشار:  1402-09-06 - 11:01 تعداد بازدید:  89
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

میز خدمت مرکز وکلا برای مردم همدان

اخبار


به گزارش مهر، رئیس‌کل دادگستری استان همدان بیان‌کرد: در همایش بسیجیان مجموعه قضائی استان، بیان‌کرد: بسیج به فرمان امام خمینی (ره) برای دفاع از ارزش‌های انقلاب و حمایت از مستضعفین جهان تشکیل گردید، قطعاً عنوان بسیج و جمع‌آوری خیل عظیم عاشقان ارزش‌های الهی، کار عادی نبود و در این باره الهاماتی به امام راحل شده است همچنین امروز شاخه‌های این شجره طیبه در ممالک اسلامی مانند عراق، یمن، لبنان، نیجریه، سوریه تشکیل شده است و هرجا مستضعفی وجود دارد برای مقابله با استکبار جهانی عضو بسیج است.

به گزارش اداره رسانه و روابط عمومی دادگستری‌کل استان همدان، محمدرضا عدالتخواه با بیان این‌که بسیج نماد فداکاری و از خودگذشتگی و انجام کارهای ناشدنی شده است، ادامه داد: امروز در کشور ما، همه کسانی که در حال خدمت‌گزاری در سنگر مسئولیت خودشان هستند نیز عنوان بسیجی دارند ولو این‌که سازمان دهی به عنوان فرد بسیجی نداشته باشند زیرا همین خدمت صادقانه به مردم و اسلام نشأت گرفته از روحیه و تفکر بسیجی است.

وی با اشاره به جشن پیروزی فلسطین بر رژیم غاصب صهیونیستی، ابراز کرد: همین تفکر بسیجی که نماد آن محور مقاومت است اسرائیل غاصب را به زانو درآورده است و این رژیم اشغالگر که تا بن دندان مسلح توسط محور مقاومت زمین‌گیر شد و اگر چند روز دیگر این جنگ پیدا می‌کرد پایتخت‌های این رژیم جعلی نیز تخلیه می‌شد به همین دلیل مجبور به آتش بس شدند و این برگ زرینی بر افتخارات جبهه مقاومت است.

رئیس‌کل دادگستری استان همدان با بیان این‌که ملاک پیروزی و موفقیت در جنگ‌، تعداد کشته‌ها و تخریب ساختمان‌ها نیست بلکه این گروه در مقابل یک قدرت دروغین ایستادگی کرده و به تمام دنیا ثابت کردند این قدرت پوشالی است، اظهارکرد: پیروزی جبهه مقاومت نشأت گرفته از تفکر بسیجی است و در جهان روز‌به‌روز رو به رشد است و به زودی شاهد نابودی کامل این رژیم غاصب است و همان‌طور که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرده‌اند این اتفاق خواهد افتاد.

عدالتخواه در ادامه سخنان خود با اشاره به عوامل پیروزی انقلاب اسلامی، تأکید کرد: منشأ دینی، مهم‌ترین عاملی بود که موجب شد این انقلاب اسلامی به وقوع بپیوندد زیرا انقلاب ما، یک انقلاب دینی در مقابل یک رژیم طاغوتی و ضد دینی بود در آن زمان علما و مردم از رشد مظاهر فساد در جامعه و ترویج آن به ستوه آمده بودند؛ همین موضوع باعث پایه‌ریزی انقلاب اسلامی براساس یک انقلاب دینی و الهی است و منشأ بقا انقلاب نیز همین امر می‌باشد.

وی ادامه داد: تمام برنامه‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی تحقق، احکام الهی است که یکی از نمادهای آن حجاب است که امروزه توسط دشمنان به آن هجمه می‌شود زیرا به خوبی می‌دانند که اگر انقلاب اسلامی را از آرمان‌های خود جدا کنند چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند.

رئیس کل دادگستری استان همدان با اشاره به نامه امام خمینی (ره) در سال ۱۳۲۳ خطاب به انسان‌های آزاد (قُل إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَحِدَةٍ أَن تَقُومُواْ لِلَّهِ مَثنَی وَفُرَدَی)، اظهار کرد: آیه ۴۶ سوره مبارکه سبأ در طلیعه این نامه است که اندیشمندان اساس انقلاب اسلامی و قیام امام خمینی (ره) را بر این آیه می‌دانند یعنی قیام امام خمینی (ره) برای خدا بود که نصرت الهی و پیروزی را به دنبال داشته است و حتی که پس از گذشت ۴۵ سال‌، انقلاب اسلامی در مقابل همه تهاجمات توانسته پیروزی‌های زیادی به دست بیاورد.

عدالتخواه مردمی بودن انقلاب را از دیگر عوامل پیروزی انقلاب دانست و خاطر نشان کرد: تا زمانی که ما از پشتیبانی و همراهی مردم با انقلاب و آرمان‌های امام راحل که برای ما ترسیم کردند و هدایت و راهبری مقام معظم رهبری برخورداریم، انقلاب اسلامی پایدار و سرافراز خواهد بود.

وی در پایان ابراز کرد: انقلاب اسلامی همیشه یار مظلوم و دشمن سرسخت ظالمین است و هیچ‌گاه از این آرمان در جمهوری اسلامی کوتاه نمی‌آییم.

رضا طلایی‌نیک، معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سخنگوی وزارت دفاع نیز در این همایش با اشاره به پیروزی جبهه مقاومت در عملیات طوفان الاقصی، اظهار کرد: مرحله دیگری از پیروزی مردم مظلوم غزه و جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی از دیروز رقم خورد و درواقع طوفان‌الاقصی که در هفتم اکتبر آغاز شد با پیروزی شکل گرفته و بزرگ‌ترین پیروزی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب برای دشمن "ترمیم‌ناپذیر است" در همان روز نخست اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: اما در طوفان الاقصی با غافل‌گیری اطلاعاتی، امنیتی، پدافندی و قدرت آفرینی گردان‌های قسام و حماس همان بدو عملیات پیروزی تاریخی حاصل شد که به گفته خود دشمن صهیونیستی، در عمر ننگین ۷۵ ساله برای دومین‌بار چنین شکستی را تجربه می‌کنند اما این بار شکننده‌تر، سنگین‌تر و کوبنده‌تر بود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com