1403-02-261403-03-05bool(false) نقش موثر مشارکت مردمی در تحقق اهداف فرهنگی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : شنبه ، 5 خرداد 1403

Today : Sat, May 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132038 تاریخ انتشار:  1402-02-24 - 11:07 تعداد بازدید:  490
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان تاکید کرد
نقش موثر مشارکت مردمی در تحقق اهداف فرهنگی

اخبار


جلسه مشترک کمیسیون‌ فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان پیرامون بررسی مباحث گردشگری و ایجاد معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری با حضور روسا و اعضای کمیسیونها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر همدان در این جلسه گفت: در راستای تحقق اهداف فرهنگی اقدامات باید مردم محور باشد.

سعید شهابی‌نیا افزود: هرچه مشارکت مردمی در اجرای برنامه‌ها به ویژه حوزه فرهنگی بیشتر باشد تحقق اهداف بهتر اتفاق می‌افتد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه اجرای قابل توجهی از برنامه های فرهنگی در شهرها با محوریت شهرداری انجام می‌شود، لازم است معاونت فرهنگی در شهرداری‌ها ایجاد شود، که در حال حاضر با موانع قانونی این امر امکانپذیر نیست ، بنظر می‌رسد باید  شورایعالی انقلاب فرهنگی در این امر ورود کرده و نسبت به رفع موانع قانونی ایجاد معاونت فرهنگی در شهرداری‌ها اقدامات لازم را انجام دهد
شهابی‌نیا با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر معرفی مسئول فرهنگی مناطق شهرداری تا آخر فروردین ماه سال جاری، اظهار داشت: متاسفانه تاکنون در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

رضایی: لازمه ارتقای جایگاه گردشگری، تحول فکری در مدیران شهری است
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گردشگری را از محورهای اصلی سند توسعه استان برشمرد و گفت: امروزه گردشگری، صنعت بسیار مهمی است که بخش قابل توجه‌ای درآمد کشورها از این صنعت تامین می‌شود.

علی رضایی لازمه ارتقای جایگاه گردشگری را تحول فکری در مدیران شهری دانست و افزود: اگر این تحول به وجود نیاید جایگاه گردشگری راتقاع نمی‌یابد و این در گرو تحول نگرش و اندیشه‌های مدیران شهری در این حوزه است .

رضایی با تاکید بر اینکه مطالبه شورا از شهرداری، اهتمام ویژه به حوزه گردشگری است؛ گفت: همدان ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد که می‌تواند درآمد زایی و درآمد پایدار برای شهر و شهرداری باشد.

وی اضافه کرد:  عدم ارائه اساسنامه "شرکت گردشگری" توسط شهرداری به شورا  قابل قبول نیست و این نشانه بی‌توجهی به این حوزه است.

رضایی با بیان اینکه جایگاه و وظیفه سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شهرداری باید به سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت تبدیل شود ، اظهار داشت: عمده کارهای این سازمان باید به مناطق واگذار شود تا مناطق با محلات تعامل مستقیم داشته باشند.

گفتنی است؛ در این جلسه مقرر شد طرح تبدیل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و گردشگری شهرداری همدان به عنوان معاونت در مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان مورد بررسی قرار گیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com