1401-02-171401-02-27bool(false) شورای اداری و دغدغه‌های دولتمردان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 26 ارديبهشت 1401 - شماره 4311
 
امروز : سه شنبه ، 27 ارديبهشت 1401

Today : Tue, May 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  118342 تاریخ انتشار:  1400-04-05 - 09:06 تعداد بازدید:  192
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شورای اداری و دغدغه‌های دولتمردان

نویسنده : اکرم چهاردولی

اخبار

■ زمزمه تغییر مدیران در سر شورای اداری استان شنیده می‌شد

 شورای اداری  پنج‌شنبه هفته  گذشته و پس از انتخاباتی که قطعاً منجر به انتقال قدرت اجرایی خواهد شد، حال و هوای دیگری داشت.
حضور چهره‌های شاخص حامی رئیسی و سخنرانی وی، نشان از آن داشت که مدیران استان باید تغییر وضعیت ایجاد شده را بپذیرند و خود را در راستای کارآمدی و مطالبات دولت آینده همسو کنند و یا اینکه 3ماه باقی مانده را به روزمرگی سپری کرده و برای خود در ادارات تابعه به فکر یک میز باشند. گویی هربار و پس از اتمام 2دوره‌ یک دولت، تحولات ساختاری در بدنه ادارات اجتناب‌ناپذیر می‌نماید و بخصوص در پست‌های سیاسی، بیشتر از ردیف‌های کارشناسی نمود پیدا می‌کند.
گرچه حمیدرضا حاجی‌بابایی در سخنان خود در شورای اداری، تغییر گسترده مدیران را منکر شد، اما ناگفته پیداست که وجه محبوبیت دولت آتی در سپردن کارها به دست افراد لایق و توانمند است و گرنه مردم نیازی به تحول ندیده و به کاندیدایی رأی می‌دادند که همسو با دولت مستقر باشد. غافل از آنکه این ضعف و ناکارآمدی برخی مدیران در دستگاه‌های اداری بود که دولت اعتدال را به نوعی از اهمیت ساقط کرد و تاوان محافظه‌کاری و بدنه پیر و خسته‌ آن را جریان سیاسی منتسب به اصلاحات پرداخت.
حال که آیت‌ا... رئیسی با برداشتن گام‌های بلند در هم‌افزایی سرمایه اجتماعی به میدان آمده، بی‌شک باید مسیر اجرای طرح‌های انقلابی خود را از داخل همه ادارات و نهادها جاری و ساری کند.
با این همه نماینده مردم همدان در مجلس سعی کرد که به مدیران فعلی اندکی قوت قلب بدهد و آنها را از دلسردی در روزهای پایانی کار منع کند. حاجی‌بابایی با بهره گرفتن از تجارب گذشته یادآور شد که استقرار دولت جدید ۶ماه زمان خواهد برد، بنابراین مدیران نباید کارها را رها کنند.
در شورای اداری این هفته امام‌جمعه جوان همدان نیز با برشمردن ویژگی‌های انتخابات اخیر آن را اقتدار ملت برای ناکام گذاشتن دشمنان توصیف کرد و در تقسیم‌بندی اصلاح‌طلب اصولگرا را یک بازی سیاسی تمام شده ذکر کرد و مدعی شد که دولت جدید به هیچ جریان سیاسی منسوب نیست.
حجت‌الاسلام والمسلمین شعبانی نیز با توجه به ایراد سخنرانی در جمع مدیران، بر شایسته‌سالاری و کارآمدی مدیران تأکید کرد و گفت: امروز کشور ما نیازمند مدیران خدوم است تا کارهای عقب افتاده را پیش ببرند.
گرچه سخنان این 2چهره مهم که حامی دولت جدید هستند عمدتاً ناظر به گشایش اقتصادی بود، اما همگی بر این نکته صحه گذاشتند که نقش بی‌بدیل مردم در این پیروزی شگفت‌آور و تعیین‌کننده بوده است.
در شورای اداری به رسم معمول استاندار همدان نیز به ارائه‌ آماری از عملکرد خود پرداخت و با نیم‌نگاهی به دغدغه‌های سخنرانان تأکید کرد که ریل‌گذاری توسعه را دولت تدبیر انجام داده و رئیس‌جمهور جدید ناگزیر بر بستر آن حرکت خواهد کرد.
شاهرخی که از عملکرد خود و مدیران دولتش دفاع کرد خط‌مشی دولت رئیسی را ادامه سیاست‌های دولت کنونی برشمرد و وعده داد که تا پایان ۹۰روز ۲۰۰طرح نیمه‌کاره را به بهره‌برداری رسانده و تقدیم مردم کند.

شاهرخی: ۲۰۰ طرح تا ۹۰ روز آینده در استان به بهره‌برداری می‌رسد

 استاندار همدان با بیان اینکه مسیر توسعه استان براساس برنامه راهبردی به طور کامل ریل‌گذاری شده است، بیان‌کرد: این مسیر آنقدر با دقت و براساس کار علمی و کارشناسی ریل‌گذاری شده که مسیر دقیق رشد و توسعه استان در سال‌های آینده را نیز به خوبی روشن و ترسیم کرده است.
سید سعید شاهرخی  با اشاره به اینکه خط‌مشی دولت منتخب نیز در ادامه سیاست‌های دولت کنونی برای خدمت به مردم است، گفت: توجه به معیشت، ایجاد اشتغال، حمایت از تولید و دوری از جناح‌بندی‌های سیاسی و باندی، محور کار دولت منتخب است که پایه فعالیت و کار دولت تدبیر و امید نیز بر همین اساس بود.
وی  در ادامه به  بهره‌برداری از  ۲۰۰طرح و پروژه تولیدی و اقتصادی به ارزش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تا پایان فصل تابستان در نقاط مختلف استان اشاره کرد.
شاهرخی افزود: برنامه راهبردی توسعه استان تا پایان سال ۱۴۰۰ تدوین شده که در قالب همین برنامه، برش ۹۰ روزه‌ای برای فصل تابستان تهیه شده که اقدامات اجرایی و فعالیت‌های مدیریتی استان در  تمامی حوزه‌ها براساس این برنامه و سند تدوین شده بدون کوچکترین تأخیر و وقفه‌ای، عملیاتی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه براساس برنامه توسعه راهبردی استان، محور فعالیت‌ها تا پایان سال ۱۴۰۰ به صورت دقیق تدوین و مسیر حرکت با نگاهی علمی و کارشناسی ترسیم شده است، گفت: در حوزه عمرانی و اعتبارات ملی، امسال به همت نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، ۲هزار و ۳۰۰میلیارد تومان اعتبار در لایحه برای استان همدان تعریف شده است.
شاهرخی با اشاره به حجم گسترده خدمات انجام شده در 8 سال گذشته در استان همدان، بیان کرد: در 7سال گذشته،3 سد در استان همدان احداث شده و  عملیات ساخت ۲ سد دیگر نیز در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه راه‌آهن همدان-تهران نیز در این دولت تکمیل و به بهره‌برداری رسید، افزود: خط‌آهن همدان - سنندج نیز تا پایان سال تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد، و اتصال راه‌آهن همدان به ملایر نیز به عنوان یک کار بزرگ در عرصه توسعه استان همدان، عملیاتی و اجرایی شد.
شاهرخی با اشاره به اینکه احداث منطقه ویژه اقتصادی سامن در حال انجام است، گفت: هزار و ۱۰۰ هکتار زمین برای منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد نیز در نظر گرفته شده و مجوز تأمین برق و آب آن نیز صادر شده است.
استاندار همدان بیان کرد: ۳۰هزار میلیارد تومان اعتبار در 8سال گذشته از طریق لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی برای استان همدان تعریف شده که حاصل زحمات مشترک مدیران و نمایندگان مردم استان است.
شاهرخی با اشاره به اینکه ۲۰هزار خیاط و ۲۰هزار منبت‌کار در ملایر مشغول فعالیت هستند و محصولات خود را به بازار تهران عرضه می‌کنند، افزود: توسعه صنایع فولاد در شهرک صنعتی ویان و صنعت سیلیس و فروسیلیس در شهرک صنعتی امام رضا(ع) نیز از دیگر اقدامات مؤثر و چشمگیر دولت در استان همدان است.
استاندار همدان گفت: فاضلاب به یک معضل جدی برای استان تبدیل شده بود که با سرمایه‌گذاری هزار میلیاردی، تصفیه‌خانه همدان ساخته شد و اکنون با تبدیل تهدید به فرصت، سالانه ۱۵میلیون مترمکعب آب تصفیه شده در این مرکز تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه خروجی پساب این تصفیه‌خانه، آبی بسیار زلال و گواراست که تحویل نیروگاه مفتح می‌شود، افزود: آب موردنیاز مجتمع پتروشیمی هگمتانه یک افتخار صنعتی برای کشور است و همچنین پتروشیمی ابن‌سینا از خروجی پساب این تصفیه‌خانه تأمین می‌شود.
شاهرخی با تأکید بر اینکه تا آخرین روز مسئولیت با تمام توان برای خدمت به استان همدان و مردم مؤمن و لایق این دیار کار و تلاش خواهیم کرد، گفت: اگر مدیری با خدا معامله کرده باشد نباید در مدت زمان باقی مانده تا پایان کار دولت فعلی، میدان را خالی کند.


شعبانی: دولت منتخب به جریان‌های سیاسی منصوب نیست
 نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان هم با بیان اینکه  یکی از ویژگی‌های برجسته دولت منتخب فارغ شدن از سیاست‌بازی‌های رایج «اصلاح‌طلب و اصولگرا» است بیان کرد: دولت منتخب باید فارغ از سهم‌خواهی جناح‌های سیاسی، در بحث انتخاب مدیران به موضوع کارآمدی و شایسته‌سالاری بیشترین توجه را داشته باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌ا... شعبانی  با بیان اینکه کشور ما در این شرایط نیازمند مدیران خدوم و تلاشگر است، گفت: با مجاهدت و کار شبانه‌روزی می‌توان کارهای عقب افتاده را پیش برد و شرایط اقتصادی را بهبود بخشید.
وی با اشاره به اینکه دولت منتخب به جریان‌های سیاسی منصوب نیست، افزود: امیدواریم شاهد حضور مدیرانی باشیم که به این وعده‌هایی که داده شده عمل کنند و با اجرای همه برنامه‌ها این بار مسئولیت را به خوبی امانتداری کنند.  شعبانی گفت: دولت فعلی و آینده وظیفه خدمت به مردم را دارند و پیروزی بزرگ زمانی محقق می‌شود که دولت‌ها به سمت جلب رضایت مردم حرکت کنند.  وی  با اشاره به اینکه انتخابات در کمال امنیت و قانونمداری برگزار شد افزود: کشور ما در این شرایط نیازمند مدیران خدوم و تلاشگر است. شعبانی بیان کرد: با مجاهدت و کار شبانه‌روزی می‌توان کارهای عقب افتاده را پیش برد و شرایط اقتصادی را بهبود بخشید.


حاجی بابایی: گمانه‌زنی برای کسب پست در دولت جدید موجب اختلاف می‌شود
 
  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز  با تأکید بر اینکه هیچ کس در هیچ استانی از سوی دولت نمایندگی برای انتخاب افراد ندارد گفت: گمانه‌زنی‌ها برای کسب پست و منصب در دولت آینده موجب اختلاف در جامعه می‌شود و نباید به چنین مسائلی دامن زد. حمیدرضا حاجی‌بابایی افزود: آنها که خود را محق می‌دانند این کار را به دولت جدید واگذار کنند تا روال طبیعی آن طی شود.
 وی  به این نکته اشاره کرد که رئیس‌جمهوری منتخب قول داده گام‌های بلندی برای افزایش سرمایه اجتماعی بردارد و آسیب‌هایی که در یک دهه گذشته به مردم وارد شده را جبران کند.  
حاجی‌بابایی  با اشاره به اینکه بارش باران خدمات دولت جدید باید ۸۰میلیون جمعیت کشور را سیراب کند، افزود: دولت آقای رئیسی آمده تا آسیب‌ها را جبران کند نه اینکه آسیب جدیدی را وارد کند و برهمین اساس این دولت فقط در اندیشه جابه‌جایی مدیران نیست.   نماینده مردم همدان با بیان اینکه از الان سیستم را فلش نکنیم بیان کرد: کوهی از مشکلات پیش روی دولت جدید قرار دارد که رفع آنها نیازمند همراهی مردم  است و هرگونه شکاف و ناهماهنگی در این راستا ظلم در حق مردم محسوب می‌شود.  
حاجی‌بابایی  گفت: استقرار کامل دولت آینده (با انتخاب و استقرار وزرا و مدیران ارشد) ۶ماه زمان می‌برد، بنابراین مدیران استان همدان باید کارها را رها نکنند و برنامه‌ها را با قوت و قدرت برای خدمت به مردم پیگیری کنند.


آزادیخواه: همه جناح‌های سیاسی ارزشمند هستند
 نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات، گفت: در جریان مناظره نامزدهای انتخابات، موضوع مهم و محوری خدمات گسترده و ارزشمند نظام در ۴۲سال گذشته مغفول ماند و کمتر به آن توجه شد که کم‌توجهی به این موضوع و نپرداختن به خدمات و دستاوردهای گسترده نظام در مناظره‌ها کاملاً مشهود بود.
 حجت‌الاسلام والمسلمین احد آزادیخواه  برشمردن خدمات نظام را موجب دلگرمی و امیدواری مردم دانست و افزود: به طور طبیعی بزرگ کردن مشکلات و زیر سؤال بردن خدمات نظام موجب گلایه و ناامیدی مردم خواهد شد. وی با تأکید بر اینکه  انتخابات در استان همدان به شکلی کاملاً قانونمند، شفاف، باشکوه و حداکثری برگزار شد گفت: این مهم نتیجه بیش از ۲ ماه تلاش و پیگیری عوامل اجرایی و دست‌اندرکاران برگزاری این رویداد مهم بود که نتیجه آن نیز برگزاری انتخاباتی باشکوه و حماسی در استان شد. آزادیخواه  بیان کرد: همه جناحها و گروه‌های سیاسی کشور دارای ارزش و اعتبار هستند، اما آنچه برای هم ما و به ویژه مردم اهمیت ویژه‌ای دارد، اصل نظام و پایبندی به آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبری معظم انقلاب است.

 

موسوی اصفهانی: مسئولیت‌ها امانت هستند
 عضو مجلس خبرگان رهبری هم در این جلسه با بیان اینکه مسئولیت یک امانت است و باید همه ما امانت‌دار خوبی باشیم گفت: به عهده گرفتن مسئولیت یک رسالت بزرگ است و باید با تمام توان این وظیفه را به درستی انجام داد.
آیت‌ا... موسوی اصفهانی افزود: عملکرد دست‌اندرکاران انتخابات استان از عوامل اجرایی تا نظارتی قابل تقدیر است.

مجیدی: تغییر دولت نباید نگرانی مردم را بیشتر کند
 فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان نیز با بیان اینکه ۳ماه باقی مانده برای انتقال دولت مستقر به دولت منتخب 3ماه حساسی است گفت: اجازه ندهیم این موضوع نگرانی مردم را بیشتر کند امروز باید بیش از گذشته توان بگذاریم و  خدمات را برای مردم فراهم کنیم.
مظاهر مجیدی با اشاره به پیروزی نظام در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ افزود: دشمن از  تمام توان خود استفاده میکند تا ارزش این پیروزی را کم کند، بنابراین با تمام توان برای خدمت به مردم باید تلاش کنیم.


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com