تامین مسکن روستایی با توسعه اشتغال همراه شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  131716 تاریخ انتشار:  1402-02-11 - 11:22 تعداد بازدید:  312
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تامین مسکن روستایی با توسعه اشتغال همراه شود

اخبار


در راستای رسیدن به توسعه پایدار روستاها باید تلاش کنیم که مسکن، هم محل اسکان و هم اشتغال‌زایی باشد.

 استاندار همدان با تاکید بر اینکه در بازسازی و نوسازی مسکن روستایی به اشتغال پایدار توجه شود گفت: هر واحد مسکونی در روستا باید در یک طبقه اسکان و در طبقه دیگر اشتغال‌زایی صورت گیرد.

وی با تاکید بر تلاش برای عمران و آبادانی روستاها ادامه داد: هویت مولد بودن روستا باید حفظ شود و از این ظرفیت پشتیبانی می‌شود.

استاندار همدان افزود: خدمات بهداشتی و درمانی، جاده‌های مواصلاتی، خدمات حمل و نقل باید در تراز یک شهر در روستا با حفظ هویت مولد بودن آن ایجاد شود.
به گزارش ایرنا، قاسمی‌فرزاد اظهار داشت: بانک‌ها موظف شده‌اند تا پایان خردادماه قرارداد افراد معرفی شده در طرح نوسازی، بازسازی و ساخت واحدهای مسکونی روستایی را منعقد کرده و مطابق با پیشرفت فیزیکی واحد مسکونی به متقاضیان تسهیلات پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در تمامی عرصه‌های تولید، اقتصاد، گردشگری و فرهنگ تلاش مضاعف دارد.

استاندار همدان گفت: تعامل بین دولت و شوراهای اسلامی روستاها در راستای حفظ محیط‌زیست موجب جذب گردشگر در روستا می شود.

 امام جمعه همدان: تامین آب و مسکن روستاییان در اولویت قرار گیرد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، روستاها را کانون اشتغال و کارآفرینی مولد برشمرد و گفت: تامین آب و مسکن روستاییان در اولویت کاری مسئولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد.


حت الاسلام والمسلمین حبیب ا... شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه مشکلات تامین آب و مسکن در روستا از موضوعاتی است که باید مسئولان به صورت ویژه برای حل آن تلاش کنند اظهار داشت: اگر بتوانیم در هر روستا ۱۰ زمین رایگان به مستاجران بدهیم، از ۵۰ هزار واحد مورد نیاز، ۱۵ هزار واحد ساخته می‌شود.

وی افزود: همان طرحی که در شهر «اکباتانا» و جاهای دیگر پیش بینی شده است در روستاها نیز اجرا شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، روستاها را موتور محرک توسعه اقتصاد کشور دانست و گفت: جامعه روستایی و عشایر به عنوان سنگ زیربنای تولید نقش مهمی در امنیت غذایی و اقتصاد کشور ایفا می‌کنند و به مثابه کانون‌های کوچک تولیدی، سهم بزرگی در توسعه همه جانبه دارند.

شعبانی موثقی ادامه داد: شوراها و دهیاران حد واسطی بین اهالی و جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن برای حل مشکلات مردم باشند و می‌توانند با رفتار کدخدامنشی مشکلات مردم روستا را حل کنند.

وی ادامه داد: طبق آمارها روستاهای دارای طرح هجرت که روحانی در آن مستقر است و خانه عالم دارد آسیب های اجتماعی کمتری رخ می دهد و وضعیت فرهنگی این روستاها بهتر است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: بسیاری از مشکلات روستاها و اهالی، توسط روحانیان و مبلغان، مطرح و پیگیری می‌شود.

نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر بازنگری طرح های هادی روستایی گفت: بنیاد مسکن باید فعال و متناسب با نیاز روستاها ظرفیت مسکن ایجاد شود.

حمیدرضا حاج بابایی نقش شوراها را در توسعه روستا بسیار بی بدیل دانست و اظهار داشت: روستاییان ما باید همچنان مولد و موثر در چرخه تولید باشند.

وی ادامه داد: کسانی که به شهرهای بزرگ رفتند در آینده نزدیک به روستاهای خود برمی گردند چرا که توسعه روستاها در حال گسترش است.

نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: به منظور حمایت و سرمایه گذاری در حوزه محیط زیست، کارهایی از جمله ساماندهی فاضلاب شهر همدان صورت گرفته است برای نمونه حدود ۲۰ سال پیش پنج شهر کشور از جمله همدان با بانک جهانی برای لوله گذاری قرارداد منعقد کرد به همین منظور در جریان بروز سیل با وجود رتبه دوم همدان در بارش‌های خاورمیانه اما خسارتی وارد نشد.

حمید رضاحای بابایی گفت: بودجه پیش بینی شده از سوی دولت برای شرکت آب و فاضلاب ۲۰ میلیارد تومان بود که سهم شهرستان همدان به پنج میلیارد تومان می رسد و در بهترین حالت ۲.۵ میلیارد تومان آن اختصاص می یافت.

حاجی بابایی ادامه داد: اما از محل ماده ۵۶ از بانک رفاه ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت آب و فاضلاب دریافت شد که اقساط آن سالانه از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه به بانک پرداخت می شود.

وی بیان کرد: یکی از رویکردها و برنامه های مهم استان، ایجاد زمینه ای برای مسابقه ای نفس گیر در راستای توسعه استان است تا اجازه ندهیم همدان از سایر استان ها عقب بماند.

نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارخانه سحر همدان با هزار و ۶۰۰ نفر کارمند و ۳۲۰ نوع تولید به روسیه، کشورهای اروپایی، کانادا و عراق صادرات دارد افزود: با پیگیری های چند ساله ظرفیت این کارخانه به زودی ۲ برابر و از همدان تا فامنین تبدیل به کارگاه می‌شود.
حاجی بابایی گفت: روز و هفته کارگر یادآور کسانی است که توسعه پایدار با دستان توانمند و پینه بسته آنان رقم می خورد و یکی از زیبایی های کشورهای اسلامی وجود کارگرانی است که چرخ های توسعه را می چرخانند.

نماینده مردم شهرستان های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع همدان با رسیدن به ۱۰ هزار هکتار موجب رفع مشکل مسکن در همدان می شود و در این صورت آپارتمان و برج های ضد محیط زیست به خانه های ویلایی تبدیل می شود.

حاجی بابایی افزود: محدوده پیش بینی شده برای همدان با ۷۰۰ هزار جمعیت پنج هزار و ۷۰۰ هکتار است در حالیکه محدوده شهری در یزد با ۶۰۰ هزار جمعیت ۱۲ هزار هکتار و کاشان با ۲۳۰ هزار جمعیت ۶ هزار هکتار است.

وی با بیان اینکه همدان نیازمند ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی است ادامه داد: این شهر در تحویل زمین رتبه ۳۲ کشور شده بود که با پیگیری های صورت گرفته و پیش بینی ۱۴۰ هکتار زمین باغ میوه برای این کار، به سرعت جزو استان های موفق قرار خواهد گرفت.

فرماندار همدان نیز در این گردهمایی با اشاره به اینکه ۹ دهستان در بخش مرکزی قهاوند وجود دارد اظهار داشت: خدمات آسفالت و بهسازی در ۸۰ روستا با مبلغ ۴۴ میلیارد تومان در سال گذشته انجام شد.

مسلم مخفی ادامه داد: در خصوص تولیدات دام، طیور و شیلات ۳۰ پروژه با اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد تومان اجرا شد.

وی افزود: در حوزه مقاوم سازی روستایی سه پروژه بزرگ با اعتبار ۹ میلیارد تومان انجام شد و همچنین در حوزه راهداری روستایی ۶ پروژه با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان صورت گرفت.

وی، پیشرفت و توسعه فرهنگی روستاها را در گرو اجرای آموزه های قرآنی در حکمرانی برشمرد و از عملکرد قابل قبول همه اعضای شوراهای اسلامی روستایی شهرستان همدان قدردانی کرد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com