آزمون وکلا آبان‌ماه تکرار می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125120 تاریخ انتشار:  1401-05-02 - 09:24 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نگرانی از رد صلاحیت های کانون وکلا
آزمون وکلا آبان‌ماه تکرار می‌شود

اخبار


 پس از کش و قوس های فراوان اسکودا به‌صورت رسمی برگزاری آزمون وکالت 1400 در تاریخ 30 تیر 1401 را اعلام کرد و چند روز گذشته آزمون سراسری کارآموزی وکالت در حالی برگزار شد که متقاضیان یک سال گذشته برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده بودند یعنی آزمون این دوره مربوط به سال 1400 بود که به تعویق افتاده بود.
در همین زمینه رئیس کانون وکلای دادگستری همدان گفت: آزمون کارآموزی سال جاری نیز به مشابه هرساله قرار است آبان ماه برگزار شد و همچنان شرط سنی 24 ساله درآن لحاظ شده است.
مهدی غلامی جلال در گفت و گو با همدان پیام،با بیان اینکه آزمون های کارآموزی بر اساس قانون تسهیل وکالت برگزار می شود و ادامه داد:  کانون‌های وکلای دادگستری تابع قانون هستند و آنطور که اسکودا اعلام کرده است قرار است برای داوطلبانی که حائز نمره برتر شوند امتیازاتی در نظر گرفته می‌شود که به زودی اعلام خواهد شد. وی در ادامه گفت: با چالشی که کرونا به وجود آورد و پس از تأخیر چند باره در نهایت آزمون کارآموزی وکالت سال 1400 برگزار شد که در همدان تنها یک حوزه آزمونی برای آن داشتیم که در محل دانشگاه بوعلی سینا بود.
وی با بیان اینکه نتایج این آزمون حداقل تا 40 روز آینده اعلام می شود، تأکید کرد: سال گذشته در همدان 50 نفر توانستند در این آزمون موفق شوند که بعد از گذراندن 18 تا 24 ماه کارآموزی می توانند در آزمون اختبار شرکت کنند امسال هم باتوجه به اجرای قانون تسهیل انتظار می رود تعداد زیادی از شرکت کنندگان بتوانند در این آزمون موفق شوند.
رئیس کانون وکلای دادگستری همدان همچنین به رد صلاحیت شدن برخی از وکلا در کانون وکلای دادگستری مرکز واکنش نشان داد و افزود: خبر رد صلاحیت عده زیادی از همکاران کانون وکلای مرکز که برخی سابقه حضور در هیأت مدیره را داشتند و حتی در دوره قبل تأیید صلاحیت شده اند موجب نگرانی و تأسف است و هیأت مدیره کانون وکلای استان همدان ضمن اعلام مراتب اعتراض خود از قضات محترم دادگاه انتظامی قضات انتظار دارد نسبت به بررسی مجدد صلاحیت همکاران اقدام لازم را مبذول فرمایند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com