1399-04-041399-04-14bool(false) زیرساخت های اولیه جذب سرمایه گذار حوزه گردشگری در همدان فراهم شود همدان پیام
 
 
شنبه - 14 تير 1399 - شماره 3792
 
امروز : شنبه ، 14 تير 1399

Today : Sat, July 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  100297 تاریخ انتشار:  1398-07-20 - 10:12 تعداد بازدید:  58
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر همدان:
زیرساخت های اولیه جذب سرمایه گذار حوزه گردشگری در همدان فراهم شود

اخبار

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: جذب سرمایه گذار برای اجرای پروژه های گردشگری در همدان نیازمند تامین زیرساختهای اولیه است.
 حسین قراباغی در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهرهمدان که پیرامون بررسی پروژه های سرمایه گذاری شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: تعدادی از پروژه های سرمایه گذاری شهرداری آماده شده و باید سرمایه گذار بر اساس همان نقشه ها، طرح ها را اجرایی کند.
قراباغی با تأکید بر اینکه زمینه و بستر حضور سرمایه گذاران باید در همدان فراهم شود، اظهار کرد: در این راستا باید علاوه بر توجه به سرمایه‌گذاران خارجی، زمینه ورود سرمایه‌گذاران داخلی را نیز ایجاد کرد.وی تاکید کرد: اقداماتی که دفتر مطالعات شهرداری برای حوزه گردشگری انجام داده باید با برنامه و با هدف مشخصی پیش برود و برنامه ریزی مناسبی برای فراخوان طرح ها داشته باشد.
 احداث ۶۵۶ ویلا در پروژه پارک ملل
وی با اشاره به پیش بینی احداث ۶۵۶ ویلا در پروژه پارک ملل، اظهار کرد: احداث این ویلاها اتفاق مبارکی است که در صورت تحقق امر، تغییرات محسوسی را در منطقه شاهد خواهیم بود.
قراباغی به طرح‌های مطالعاتی شهرداری همدان در خصوص سرمایه‌گذاری اشاره کرد، افزود: نکتهطرح ها  حائز اهمیت نقشه های اولیه این طرح ها است که باید در کمیسیون های تخصصی خدمات شهری، فنی و عمرانی، معماری شهرسازی و اقتصادی شورا مورد بررسی قرار گیرد.وی یکی از آسیب‌های اجرای پروژه ها را عدم اجرای درست طرح ها دانست و گفت: گاهی بعضی از پروژه ها بر اساس طراحی صورت گرفته پیش نرفته و پس از آغاز کار تبدیل به پروژه دیگر می شود که این امر آسیب جدی در معرفی شهر و استان محسوب می شود.به گزارش مهر، رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: باید هر چه سریعتر پروژه های طراحی شده  به سازمان سرمایه‌گذاری ارائه شده و فراخوان نیز صورت گیرد.قراباغی با بیان اینکه در بودجه ریزی سال ۹۸ اعتباراتی برای تعدادی از پروژه ها لحاظ شده، افزود: پروژه هایی همچون پارک ولایت، جزو برنامه‌های بودجه ۹۸ است که باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد و امیدواریم این پروژه‌هایی که دفتر مطالعات شهرداری و مرکز مطالعات شورا تدوین و تعریف کرده‌اند به مرحله اجرا درآیند.
معاون شهرسازی شهرداری همدان نیز گفت: مطالعات مورد نظر برای طرح های سرمایه گذاری صورت گرفته و پروژه آماده سرمایه‌گذاری است.
 پیش‌بینی سرمایه گذاری ۲ هزار میلیاردتومانی
 برای اجرای پروژه ها
امیر فتحیان نسب پروژه های مورد نظر را شامل پارک کوهستان، باغ پرندگان، خانه پوستی زاده و پارک طبیعت اکباتان، مجموعه ورزشی تنیس و خانه بوم گردی پوستی زاده برشمرد و یادآور شد: بر اساس مطالعات صورت گرفته پیش‌بینی جذب سرمایه گذاری برای این پروژه ها حدود ۲ هزار میلیارد تومان است
رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای شورای شهر همدان نیز در این جلسه اظهار کرد: تدوین و طراحی پروژه ها باید به گونه‌ای باشد که تبدیل به فرصت شده و بتواند سرمایه‌های کلانشهرها را جذب کند.
جواد گیاه شناس اضافه کرد: با توجه به نزدیکی همدان به پایتخت انتظار می رود پروژه ها به گونه ای باشند که بتوانند سرریز سرمایه های تهران را به همدان جذب کند.
گیاه شناس همچنین به جذب توریست های گردشگری خارجی اشاره کرد و یادآور شد: باید از فرصت حضور گردشگران مذهبی نیز برای جذب در همدان استفاده کرد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان به پروژه‌های شهرداری از جمله احداث پارک اکباتان در جاده ملایر اشاره کرد و یادآور شد: از مسیر دوراهی سد جاده ملایر تا دوراهی تفریجان باغات کمتر وجود ندارد و در احداث این پارک تخریب باغ نخواهیم داشت و تعداد درختانی که در این مسیر وجود دارد می‌تواند در مسیر بلوار مسیر دسترسی قرار گیرد و از تخریب آنها جلوگیری شود.
علی فتحی تاکید کرد: شهرداری باید به موازات کار مطالعاتی و طراحی پروژه ها به تملک زمین در مکان های مورد نظر اقدام کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com