علیصدر شرایط ورود به بورس را ندارد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : چهارشنبه ، 22 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110740 تاریخ انتشار:  1399-05-12 - 08:32 تعداد بازدید:  76
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شایعه ورود به بورس به سامانه «کدال» ختم شد
علیصدر شرایط ورود به بورس را ندارد

نویسنده : مریم مقدم

اخبار


 در روزهای اخیر شنیده‌ای بین فعالان گردشگری دست به دست شد مبنی بر اینکه شرکت سیاحتی علیصدر در بورس با عنوان سیاحتی علیصدر نمایه شده است و این شرکت به‌زودی وارد بورس اوراق بهادار خواهد شد.
در پیگیری صحت خبر ورود علیصدر به بورس مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در گفت‌وگو با همدان‌پیام این مورد را رد کرد و گفت: مطابق با تکالیف قانونی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تمامی نهادهای نظامی و انتظامی کشور، سازمان‌ها و مؤسسات خیریه کشور، نهادها و سازمان‌های وقفی و بقاع متبرکه، نهادهای انقلاب اسلامی و تمامی صندوق‌های بازنشستگی اعم از کشوری و لشکری مکلف به ارائه اطلاعات کامل مالی خود به سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.
مهدی مجیدی با بیان اینکه این نهادها باید با مراجعه به سازمان بورس نسبت به دریافت کلید مجازی نسبت به انتشار گزارش‌ها و اطلاعات مالی خود در سامانه «کدال» اقدام کنند، عنوان کرد: انتشار اطلاعات مالی اصلی و تلفیقی شرکت سیاحتی علیصدر در این سامانه به انجام رسیده است.
 مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: از روز 5 مردادماه 1399 ساعت 9 و 45 دقیقه این شرکت در سامانه «کدال» دارای کد تعریف شده برای ارائه اسناد مالی شده است که بر این اساس از این پس گزارش حسابرسی شده صورت‌های مالی تلفیقی گروه و واحد اصلی خود در وب‌سایت متعلق به این شرکت را منتشر خواهد کرد و در دسترس عموم قرار می‌دهد و این اتفاق باعث سو برداشت برخی از فعالان گردشگری مبنی برورود علیصدر به بورس شده بود.
 اطلاعیه 4 ساله
بر اساس این گزارش، سازمان بورس اواخر بهمن ماه 1395 با انتشار اطلاعیه‌ای تمامی شرکت‌ها و نهادهای نظامی و خیریه‌ها را موظف به ارائه اطلاعات خود به این سازمان ظرف مدت 30 روز پس از تاریخ انتشار این اطلاعیه کرده بود اما این اتفاق در برخی سازمان‌ها و شرکت‌ها همچون علیصدر به تأخیر افتاده بوده است.
وی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا شرکت سیاحتی علیصدر می‌تواند سهام خود را در بورس برای فروش ارائه دهد یا خیر اظهار کرد: درحال‌حاضر اصلا این شرایط برای علیصدر ممکن نیست، زیرا شرکت سیاحتی علیصدر 4 شرط لازم را برای ورود به بورس ندارد.
مجیدی گفت: برای این اقدام، نخست علیصدر باید سودآور باشد یکی از مواردی که برای حضور شرکت‌ها در بازار بورس الزامی است، تهیه و بررسی صورت‌های مالی شرکت در سال آخر توسط یک مؤسسه حسابداری معتمد بورس است.
سپس اینکه در فرابورس میزان سرمایه لازم کمتر است اما در بازار بورس شرکتی که قصد ورود به این بازار را دارد باید حداقل 20 میلیارد تومان سرمایه داشته باشد که درحال‌حاضر این شرایط شامل حال علیصدر برای ورود به بورس نمی‌شود.
 سامانه «کدال» چیست؟
مجیدی در توضیح سامانه «کدال» هم این‌گونه بیان کرد: «کدال» سایت یا سامانه‌ای است که اطلاعات شرکت‌های پذیرفته در بورس در آن قرار دارد.
راه‌اندازی این سامانه از سوی سازمان بورس و اوراق بهادر برای حفظ و انتشار الکترونیکی وضعیت مالی و سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس صورت گرفته است. مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر افزود: سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بورس با مراجعه به این سامانه می‌توانند از جزئیات همه شرکت‌های بورسی مطلع شوند و بر اساس آن به سرمایه‌گذاری اقدام کنند.
لازم به ذکر است، از جمله اطلاعاتی که در این سامانه شرکت‌ها موظف به درج آن هستند عبارتند از صورت‌های مالی میان‌دوره و پایان دوره که در بازه‌های زمانی 3، ۶، ۹ و ۱۲ ماهه ارائه می‌شود. گزارش ماهانه از حجم و نرخ فروش از دیگر اطلاعاتی است که شرکت‌ها موظف به درج در این سامانه هستند.
یادداشت‌های همراه صورت‌های مالی یعنی شرکت‌ها موظف هستند به همراه گزارش‌های ۶ ماهه و ۱۲ ماهه‌ای که ارائه می‌کنند گزارش حسابرسی آن را نیز منتشر کنند.
برای فرایند افزایش سرمایه در این زمینه شرکت‌ها باید چندین گزارش ارائه کنند که همه در قالب اطلاعیه در سامانه «کدال» قرار می‌گیرد.
به هر ترتیب از چند روز پیش گزارش‌های مالی علیصدر در سامانه الکترونیک در دسترس قرار می‌گیرد و این مهم می‌تواند در راستای شفاف‌سازی مالی این شرکت تأثیرگذار باشد.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com