۱۳۹ روستای استان همدان خطرپذیری بیشتری در برابر بلایای طبیعی دارند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125774 تاریخ انتشار:  1401-05-25 - 10:18 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

۱۳۹ روستای استان همدان خطرپذیری بیشتری در برابر بلایای طبیعی دارند

اخبار


مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: بر اساس مطالعات و بازدیدهای میدانی پژوهشکده سوانح طبیعی و انجام مطالعات و کار کارشناسی، ۱۳۹ روستای استان خطرپذیری بالایی در برابر بلایا و مخاطرات طبیعی دارند.

علیمردان طالبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این روستاها در ۲ قالب دسته بندی شدند که برخی از این روستاها در اولویت نخست قرار دارند و در سفر استانی رییس جمهور به استان همدان ۱۸۰ میلیارد تومان در قالب ۵۱ طرح برای ایمن سازی روستاها پیش بینی شد.

 وی اضافه کرد: این هزینه سازی برای ایمن سازی پنج روستا در همدان، هشت روستا ملایر، ۱۱ روستا در نهاوند، ۶ روستا تویسرکان، چهار روستا در اسدآباد، سه روستا در کبودراهنگ، چهار روستا در بهار، سه روستا در رزن، ۶ روستا در فامنین و یک روستا در شهرستان درگزین هزینه می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان بیان کرد: ۸۸ روستا در اولویت دوم قرار دارند که شامل ۲ روستا در همدان، هفت روستا ملایر، ۲۳ روستا در نهاوند، ۱۱  روستا تویسرکان، پنج روستا در اسدآباد ، ۱۳ روستا در کبودراهنگ، ۹ روستا در بهار، ۱۳ روستا در رزن، سه روستا در فامنین و ۲ روستا در درگزین هزینه می شود.

طالبی ادامه داد:  برای ایمن سازی ۸۸ روستا از حوادث و مخاطرات طبیعی ۴۴۲ میلیارد تومان پیش بینی و نیاز است که امید می رود با تامین این اعتبار، تکلیف قانونی پیش بینی شده در برنامه پنج ساله مبنی بر ایمن سازی ۳۰ درصد از مناطق در معرض آسیب، اجرایی شود.

وی گفت: سیل اخیر به هشت نقطه روستایی و یک نقطه شهری خسارت زد که شامل ۶ روستای فامنین، ۲ روستای کبودرآهنگ و شهر همدان می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان ادامه داد: این خسارت ها شامل خسارت به ۵۰ واحد در شهر همدان و نیاز به تعمیر آنها، ۱۷ واحد احداثی در روستایی، ۱۶ تعمیری و ۶ معیشتی است علاوه بر این به ۲ پروژه  ابنیه ای در روستاهای فامنین یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان خسارت وارد شد.

به گزارش ایرنا از ۴۳ مخاطره طبیعی جهان ۳۴ مورد در ایران و ۲۴ مورد در استان همدان رخ داده است که مهمترین آنها در این استان به ترتیب اولویت خشکسالی، سسیل، زلزله، یخبندان و کولاک است.

استان همدان با حدود یک میلیون و ۷۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۰ شهرستان دارای یک هزار و ۷۵ روستای دارای سکنه است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com