سامانه الکترونیکی آسفالت معابر شهری رونمایی شد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 9 آذر 1401 - شماره 4470
 
امروز : پنجشنبه ، 10 آذر 1401

Today : Wed, November 30, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125119 تاریخ انتشار:  1401-05-02 - 09:22 تعداد بازدید:  51
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

شهردار همدان:
سامانه الکترونیکی آسفالت معابر شهری رونمایی شد

اخبار


 رئیس شورای اسلامی شهر همدان در مراسم رونمایی از نخستین سامانه الکترونیکی آسفالت معابر شهری همدان که با حضور شهردار و دیگر اعضای شورای اسلامی برگزار شد،گفت: اهتمام مدیریت شهری برای آسفالت معابر شهری نشان دهنده فعال و تلاشگر بودن شهرداری است.
محمود مسگریان از فعالیت های شهرداری همدان در آسفالت معابر شهری گفت: انجام روزانه ۱۰۰۰ تن آسفالت نشانگر توجه شهرداری همدان به این موضوع مهم است.
مسگریان با اشاره به اینکه همه مردم با مسائل مربوط به آسفالت سروکار دارند اظهار کرد: امیدواریم با هوشمندسازی و الکترونیکی شدن شهرداری شاهد افزایش کمی و کیفی در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری به ویژه آسفالت باشیم.   
 تحقق شهرداری الکترونیک در همدان
همچنین در ادامه این مراسم شهردار همدان با تشکر از تیم راه اندازی این سامانه گفت: استقرار این سامانه در مدیریت شهری بیانگر اتفاقات خوب در زمینه تحقق شهرداری الکترونیک است.سید مسعود حسینی با اشاره به اینکه آسفالت جزو مهمترین پروژه ها و کارهای شهرداری و خواسته های مردم محسوب می‌شود اظهار کرد: اجرای آسفالت در افزایش رضایتمندی مردم بسیار مؤثر است و باید نظارت جدی در این حوزه رخ دهد.
وی با اشاره به هزینه  ۲۸۰ میلیارد تومانی آسفالت افزود: ۱۵ درصد بودجه به آسفالت معابر اختصاص می یابد که با راه‌اندازی این سامانه  شفاف‌سازی و مبارزه با فساد در بخشی آسفالت تحقق پیدا می‌کند.
شهردار همدان گفت: با اقدامات خوبی که در سازمان عمران در راستای خودکفایی آسفالت انجام گرفته حدود  ۸۰ درصد آسفالت توسط شهرداری انجام می‌شود.
این مقام ارشد مدیریت شهری با تأکید بر توسعه کارخانه آسفالت عنوان داشت:  با توسعه این کارخانه علاوه بر تامین آسفالت شهر همدان قادر به تأمین آسفالت شهرهای دیگر خواهیم بود. حسینی با بیان اینکه این سامانه باعث کنترل دقیق صورت وضعیت‌ها حوزه آسفالت خواهد شد افزود: این سامانه نتایج و اتفاقات خوبی را در  حوزه مدیریت آسفالت رقم می‌زند که باید نسبت به تجاری سازی این سامانه اقدام شود. شهردار همدان با اشاره به اهمیت پیاده‌سازی این سامانه گفت: این کار مقدمه هوشمندسازی در تمامی حوزه‌های مدیریت شهری به ویژه خدمات شهری و عمرانی است که باعث کاهش هزینه های شهرداری می‌گردد.در ادامه مراسم معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان رونمایی از این سامانه را یکی از توفیقات بزرگی دانست که برای نخستین بار در شهرداری همدان به بهره برداری می رسد.
وحید علی ضمیر با اشاره به ظرفیت بالای شهر همدان در حوزه آسفالت معابر شهری گفت: همدان به دلیل عملکرد مناسب خود در میان سایر کلانشهرها صاحب کرسی در کمیته آسفالت و نوسازی معابر است.   وی راه اندازی این سامانه را حاصل پشتوانه خوب عملیاتی اجرایی و مباحث علمی دانست و عنوان کرد: این سامانه حاصل  کار مشترک نرم افزاری و سخت افزاری بین سازمان فناوری اطلاعات و معاونت امور زیربنایی شهرداری با همکاری مناطق بوده است.
این مقام مسئول در حوزه عمرانی با اشاره به اینکه راه اندازی این سامانه از دو سال قبل آغاز شده افزود: استقرار سامانه جامع اطلاعات مکانی SDI یکی از افتخارات بزرگ شهرداری همدان محسوب می شود که تمامی بخش های مدیریت شهری اعم از خدمات شهری و عمرانی بر پایه این سامانه قرار می گیرد.
علی ضمیر با اشاره به ویژگی های خوب این سامانه گفت: از طریق این سامانه امکان کنترل آسفالت از لحظه بارگیری تا پخش قابل کنترل است و امکان خطا را بسیار کم و نزدیک به صفر خواهد رساند  که باعث افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ بیت المال و کاهش هزینه‌های مالی شهرداری می شود.
وی با اشاره به افزایش پنج برابری قیمت آسفالت افزود: قیمت هر تن آسفالت دو و نیم میلیون تومان است که باعث افزایش حساسیت ها در خصوص کنترل این بخش گردیده است.
معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری همدان از انجام ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تنی آسفالت در سال‌جاری خبر داد و اظهار کرد: نسبت به سال قبل  رشد خوبی در حوزه آسفالت معابر شهری داشتیم که عمدتاً توسط شهرداری و بخش خصوصی تأمین می‌شود.
 گام‌های مهم مدیریت شهری در راستای
هوشمند سازی
در ادامه این مراسم رئیس سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان راه اندازی این سامانه را یکی از گام‌های مهم مدیریت شهری در راستای هوشمند سازی مدیریت شهری ارزیابی کرد و گفت: شهر هوشمند یک شعار نیست بلکه فناوری موجب کاهش هزینه ها، زمینه ساز انجام سریع، ساده و صحیح  امور مدیریت شهری می شود.
جواد مختاری با اشاره به ضرورت استقرار این سیستم افزود: نظارت سنتی بر آسفالت علاوه بر افزایش هزینه ها و وقت گیر بودن مشکلاتی را ایجاد می کرد که با توجه به نیاز معاونت عمرانی و مناطق برای اصلاح فرایند آسفالت  این سامانه طراحی شد. این مقام مسئول در حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به ویژگی های این سامانه گفت:قبلاً ناظران ابزار کافی برای نظارت نداشتند که موجب اتلاف منابع مالی و انسانی در مدیریت شهری می شد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان؛مختاری این سیستم را دارای دو بخش دانست و عنوان کرد: این سامانه  هم به‌ عنوان اپلیکیشن بر روی موبایل نصب می شود و همچنین دارای داشبورد مدیریتی است که این امکان را در اختیار مدیران و ناظران قرار می‌دهد که بدانند کدام مکان در حال آسفالت است و در کدام نقطه تمام می شود.
وی یکی از ویژگیهای این سامانه را مستندسازی دانست و عنوان کرد: مستندسازی آسفالت اطلاعات خوبی را از لحاظ ویژگی‌ها، کمیت و کیفیت آسفالت در اختیار ناظران و مدیران قرار می دهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com