یک هزار هکتار به مساحت جنگل های همدان افزوده می شود همدان پیام
 
 
شنبه - 25 آبان 1398 - شماره 3617
 
امروز : چهارشنبه ، 29 آبان 1398

Today : Wed, November 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96261 تاریخ انتشار:  1398-04-24 - 09:28 تعداد بازدید:  53
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با دستور استاندار:
یک هزار هکتار به مساحت جنگل های همدان افزوده می شود

اخبار

با مشارکت مردم و سرمایه‌گذاری دولت یک هزار هکتار به سطح جنگل‌کاری های استان همدان افزوده می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان در گفت‌وگو با ایرنا، بیان کرد: اضافه شدن یک هزار هکتار به جنگل‌های این استان در سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به همدان و در راستای تفاهم‌نامه منعقد شده ریاست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با استاندار همدان اجرایی می‌شود.
اسفندیار خزائی افزود: این استان ظرفیت تولید ۲ میلیون اصله نهال را دارد و کار تولید نهال با مکانیسم های مشخص و رعایت اصول فنی و علمی در سایه تلاش های کارشناسان منابع طبیعی و تامین منابع مالی می‌تواند موجب رشد و توسعه استان باشد.
وی درباره برنامه های حفظ، احیا و توسعه جنگل های استان، در حوزه طرح جنگل‌کاری یک هزار هکتاری همدان، گفت: اجرای پروژه جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز با هدف احیای رویشگاه های تخریب یافته و توسعه جنگل در دستور کار است که در قالب سناریوهای استانی و ملی و طرح بوم سازگان جنگل های زاگرس اجرا می شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: کاشت گونه های اقتصادی و چند منظوره در نهالستان قدس ملایر صورت گرفته است و با تخصیص اعتبار یک میلیاردی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای تجهیز و مرمت نهالستان قدس ملایر شاهد جنگل‌کاری برای سال آینده با تامین منابع ملی و استانی خواهیم بود.
خزائی اضافه کرد: با دستور استاندار همدان بخشی از جنگل‌کاری در سال‌جاری با تزریق منابع مالی و بخشی دیگر با مدیریت فرمانداران شهرستان ها و با استفاده از توان و ظرفیت سایر دستگاه های دولتی اجرائی می‌شود و بخش دیگری از منابع سال آینده برای توسعه نهال‌کاری و افزایش سطح جنگل ها تخصیص می‌یابد.
وی با بیان اینکه اکنون ایران جزو کشورهای کم برخوردار از پوشش جنگل محسوب می شود، افزود: برای رسیدن به استانداردهای نرم جهانی، توسعه جنگل‌کاری جزو اولویت های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ها است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان اهداف این طرح را جلوگیری از تصرفات احتمالی اراضی منابع ملی، اشاعه فرهنگ درخت‌کاری، ایجاد تعادل و تنوع در پایداری اکوسیستم، ایجاد محیط تفرجی و اکوتوریسم برای ساکنان و گردشگران، حفاظت آب و خاک، افزایش نفوذپذیری آب، کاهش فرسایش و رواناب و افزایش سرانه فضای سبز استان و کاهش آلاینده های هوا عنوان کرد.
خزائی با اشاره به بحران های اخیر درباره تامین آب، اجرای این طرح را کمک موثری در ذخیره آب سفره‌های زیر زمینی و جذب توسط گیاهان، تثبیت خاک وجلوگیری از فرسایش و رسوب در پشت سدها دانست.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com