اختتامیه مدرسه فوتبال شهرداری همدان برگزار شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : جمعه ، 29 تير 1403

Today : Fri, July 19, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134120 تاریخ انتشار:  1402-06-11 - 10:51 تعداد بازدید:  686
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اختتامیه مدرسه فوتبال شهرداری همدان برگزار شد

نویسنده : مجید بیات

اخبار


 ‎آیین اختتامیه مدرسه فوتبال شهرداری همدان  در سال جاری  با حضور پرشور فوتبال آموزان و خانواده‌هایشان برگزار شد.

‎حضور محمود مسگریان؛ رئیس شورای اسلامی شهر همدان، سعید شهابی‌نیا؛ رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای شهر، سید مسعود حسینی، شهردار همدان؛  هادی بلاغی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و هادی بلوری نوین معاون ورزشی سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری و  دیگر مدیران شهرداری همدان بیانگر جایگاه با اهمیت آموزش های آکادمیک در این رشته پرطرفدار در نزد مسئولین  است .

‎مدرسه فوتبال شهرداری  در راستای تحقق  یکی از اساسی‌ترین موضوعات مربوط به ورزش که همان توجه به رده‌های پایه است راه‌اندازی شده  و سالهای طولانی است به بهترین شکل در حوزه آموزش به فعالیت پرداخته است.

 ‎آکادمی شهرداری در سالیان گذشته ۴ دوره به عنوان آکادمی برتر کشور معرفی شده است

‎انجام فعالیت‌های ورزشی از کودکی تأثیرات مثبتی را بر شخصیت کودکان دارد و فعالیت‌های بدنی و ورزشی به‌عنوان یک نیاز اساسی برای جامعه به شمار می‌رود از همین رو توجه به ورزش کودکان بسیار اهمیت دارد و باشگاه شهرداری همدان  در این راستا علاوه بر تیم‌داری حرفه ای ورزشی در سطوح مختلف ، در مدرسه فوتبال و فوتبال محلات به جنبه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی کودکان نیز پرداخته است و استعدادهای نابی در این زمینه تربیت کرده است .

‎امسال از مجموع 80 هزار جمعیت فعال در مدارس ورزشی طرح اوقات فراغت ورزش و جوانان همدان در فصل تابستان، 10 هزار نفر در رشته‌های فوتبال و فوتسال فعالیت دارند.

‎هیات فوتبال استان همدان نیز به خاطر برطرف کردن دغدغه و نگرانی‌های والدین و بزرگترهای خانواده، تمام تلاش خود را بکار گرفت تا بچه‌ها در مدارس فوتبال مجوز‌دار ثبت‌نام به عمل آورند تا اوقات فراغت فرزندان خردسال، نونهال و نوجوان به شکل مطلوب و مناسب، پر شود و شهرداری در این برنامه پیش قراول بود.

‎آکادمی شهرداری با برنامه‌ریزی اصولی و برخورداری از مربیان با دانش و تجربه، تقریبا در همه سطوح  به شکل مناسبی عمل کرده  است این باشگاه  با تامین  زیرساخت‌های مناسب و کامل همواره از باشگاه‌های سازنده در تیم‌های پایه بوده است.

‎وجود امکاناتی نظیر  چمن مصنوعی، سالن بدنسازی، استخر و سالن چند منظوره سبب شده خیلی از ورزشکاران این محیط را مناسب فعالیت خود در عرصه فعالیت حرفه ای بدانند  ، الگوی آکادمی شهرداری همدان با سرمایه‌گذاری بلند مدت و مناسب بر روی تمامی رده‌های فوتبال کشور به الگویی موفق برای سایر باشگاه‌ها و تیم‌ها در سطح کشور مبدل شده است.

‎معاون ورزش  سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی‎ شهرداری همدان از پایان کار مدرسه فوتبال همدان با آموزش حدود 700 هنرآموز خبر داد.و اظهار کرد: یکی از اهداف شهرداری اقدامات مشارکتی با شهروندان است.

‎وی با تاکید بر اینکه تابستان امسال ۷۰۰ نفر هنر‌آموز توانستند از کلاس‌های مدرسه فوتبال همدان بهره‌مند شوند و در کنار این کلاسها به اردوهای آموزشی یکروزه مانند پارک ترافیک ، آتش نشانی باغ موزه دفاع مقدس و موزه هگمتانه اعزام شدند گفت: امیدواریم همواره بتوانیم در راستای ورزش، نشاط و سرگرمی جامعه قدم‌های مهمی را برداریم هادی بلوری در ادامه گفت : این باشگاه تلاش کرد تا محیطی امن، سالم و پویا را برای این نسل ایجاد نماید.کودکانی که امروز در این مدرسه فوتبال هستند فردا باید وارد جامعه شوند و یک محیط ورزشی فرصت مناسبی است تا این کودکان با سایر افراد جامعه ارتباط برقرار نمایند.

‎بلوری نوین حمایت از ورزش را وظیفه ای همگانی دانست که می تواند باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه شود و خاطر نشان کرد: ورزش به کودکان می آموزد شکست نیز مانند پیروزی بخشی از زندگی است که باید از آن درس گرفته و در راه بهتر شدت استفاده نمایند.

‎وی عنوان کرد: از اینکه آکادمی باشگاه فوتبال شهرداری توانسته افتخارآفرینی‌های مختلفی را در عرصه فوتبال در رده‌های سنی پایه رقم بزند، باید بر خود ببالیم و از تمامی سرپرستان، مربیان، کادر فنی، فوتبال آموزان و دیگر عزیزانی که موجبات این آینده روشن را برای فوتبال همدان  ترسیم کرده‌اند تشکر می‌کنم.

‎وی خاطر نشان کرد : مدارس فوتبال همدان در سال‌های اخیر بنا بر سیاست فدراسیون فوتبال و نیز توجه خانواده‌ها با رشد قابل توجهی همراه شده و این مدارس در طول سال و به خصوص هنگام تعطیلی واحدهای آموزشی فعالیت‌های گسترده ای  را انجام می‌دهند.

‎معاون ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان نیز در ادامه بیان کرد: هر سال بیش از 600 فوتبالیست در مدرسه تابستانی ثبت‌نام می‌کنند که  هدف ما ابتدا اخلاق‌مداری و بعد کشف استعدادهای ناب فوتبالی و معرفی به فوتبال کشور است.

‎بلوری  با اشاره به زیرساخت و امکانات مناسب باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان بیان کرد: فوتبالیست‌هایی که در مدارس فوتبال ما فعالیت می‌کنند توسط برترین مربیان استعدادیابی استان زیر نظر گرفته می‌شوند و  در ادامه با حضور در  تیم های پایه و بزرگسالان برای شهر افتخار آفرینی خواهند کرد .

‎ ‎ وی با قدردانی از زحمات مدیریت شهرداری گفت حمایت‌های شهردار محترم ، ریاست محترم سازمان و اعضای محترم شورای شهر باعث شده تا بتوانیم در استان حرف نخست را بزنیم و در کشور نیز زبان‌زد باشیم.

‎وی با تأکید بر ترویج مسایل اخلاقی و فرهنگی در مدارس فوتبال اضافه کرد: توجه به فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی در کنار کارهای علمی و فنی از جمله مسائل مهمی است که همواره مورد تأکید مسؤولان در خصوص مدارس فوتبال و فوتسال به ویژه باشگاه شهرداری است و هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

‎بلوری خاطرنشان کرد: همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت و شکوفایی استعدادها از دیگر کارکردهای مهم مدارس فوتبال و فوتسال است که نقش مهمی در شناسایی ظرفیت‌ها و معرفی افراد شایسته به تیم ملی دارد.

‎بلوری با اشاره به ساختار مدارس فوتبال اظهار کرد: ساختار مدارس فوتبال باید برپایه 2 بُعد سخت‌افزار و نرم‌افزار شامل مکان مناسب، امکانات، مربیان، طرح و برنامه، برنامه‌های فرهنگی و در مجموع رعایت تمام مقررات استاندارد باشد.

‎وی خاطرنشان کرد: بسیاری از فوتبالیست‌های همدانی شاغل در لیگ برتر و لیگ‌های مختلف فوتبال از گذشته تا به امروز از دل مدرسه فوتبال شهرداری و آکادمی باشگاه به سطح اول فوتبال کشور معرفی شده‌اند.

‎.معاون ورزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان در بخش دیگری از سخنان خود  از راه‌اندازی مدارس رایگان فوتبال در حاشیه شهر برای استعدادهای بی‌بضاعت خبر داد.

‎بلوری افزود: هم اکنون مدرسه فوتبال رایگان را در منطقه خضر و شهرک شهید مدنی دایر کرده‌ایم و به زودی مدرسه فوتبال رایگان در منطقه دیزج افتتاح می‌شود.

‎وی اضافه کرد: این مدارس فوتبال در زمین چمن‌های مصنوعی ایجاد شده توسط شهرداری در مناطق مختلف شهر همدان راه‌اندازی شده و تمامی خدمات رایگان است.

بلوری بیان کرد: برای مدارس فوتبال حاشیه شهر مربی اعزام می‌کنیم و امکانات لازم را نیز تأمین کرده‌ایم تا آموزش‌ها در سطح مطلوب انجام شود.

گفتنی است این برنامه همراه با اجرای ویژه‌برنامه‌هایی در خصوص ایام اربعین حسینی و برنامه های متنوع  برای حاضرین بود و در پایان حاضرین گواهی شرکت این فصل مدرسه فوتبال شهرداری همدان  به فوتبال آموزان اهدا شد و از مدیر آکادمی و مربیان تقدیر به عمل آمد .

 بازدید امام جمعه همدان از مدرسه فوتبال باشگاه شهرداری همدان

هادر بلوری نوین در بخش مهمی دیگری از سخنان خود از بازدید آیت ا... شعبانی امام جمعه شهر همدان از این باشگاه سخن گفت و افزود : این موضوع بیانگر جایگاه با اهمیت ورزش و نقش آن در سلامت جامعه دارد .

وی اضافه کرد : بنده به نمایندگی از مجموعه فرهنگی ورزشی شهرداری همدان از حضور ایشان تقدر کرده و عنوان می کنم  این موضوع باعث ایجاد روحیه ای مثبت در بین کارکنان ، مربیان و ورزشکاران شده است.

 افتتاح مسابقات محلات

معاون ورزشی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان با  اعلام این خبر که مسابقات محلات در دو رده سنی زیر 15 سال و زیر 18 سال افتتاح شد افزود : این مسابقات در رده زیر 18 سال آغاز شده است و بعد از اربعین نیز رده سنی زیر 15 سال استارت زده خواهد شد .

بلوری تصریح کرد : این مسابقات با هدف فراهم کردن فضایی سالم و شناسایی استعدادها عملیاتی شده است که امیدواریم تاثیرات مثبتی به همراه داشته باشد
وی تاکید کرد : مسلما ایجاد فضاهای ورزشی با محوریت برگزاری مسابقات از آسیب های اجتماعی جلوگیری خواهد کرد و جوانان با انرژی و شور و شوق لازم در این برنامه ها شرکت خواهند کرد.

بلوری در پایان سخنان خود گفت : با حمایت ویژه شهردار ، ریاست سازمان و اعضای شورای اسلامی شهردار کلیه امکانات ورزشی از قبیل البسه تیم ها ، توپ و سایر موارد تامین شده است که نشانگر رویکرد مثبت این عزیزان دارد .


 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com