1401-06-281401-07-07bool(false) ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان، واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 7 مهر 1401 - شماره 4419
 
امروز : پنجشنبه ، 7 مهر 1401

Today : Thu, September 29, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  124604 تاریخ انتشار:  1401-04-09 - 22:17 تعداد بازدید:  117
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هشدار جدی کاهش منابع آب
ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان، واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان

اخبار

فرماندار همدان در ستاد اقتصاد دانش بنیان شهرستان همدان گفت: با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری ستاد استانی و شهرستانی در این راستا تشکیل شده و برابر دستورالعملهای ابلاغی و شرح وظایف مشخص این ستاد تحقق اهداف تعیین شده را در سطح شهرستان دنبال خواهد کرد.  

محمد علی محمدی افزود: ستاد اقتصاد دانش بنیان شهرستان همدان از 7 کمیته تخصصی با 38 دستگاه مشخص تشکیل می شود که پارک علم و‌ فناوری دبیری این ستاد را بر عهده دارد و کمیته های شهرستان متناظر کمیته های استان است.

محمدی با اشاره به دسته بندی فهرست کالاها و‌خدمات دانش بنیان در ۹ بخش با شرح وظایف مشترک و اختصاصی اظهار کرد: در هر کمیته حداقل دو‌عضو هیات علمی در کنار سایر اعضا باید حضور داشته باشد و ضمن پیش بینی اعضاء ثابت به فراخور موضوع مسئولان کمیته ها می توانند از اعضای دیگری نیز استفاده کنند.

وی افزود: این کمیته ها شامل کمیته صنعت معدن با مسئولیت اداره پژوهش و فناوری سازمان صمت استان، کمیته کشاورزی، فناوری زیستی و صنایع غذایی با مسئولیت جهاد کشاورزی شهرستان،کمیته گردشگری،صنایع دستی خلاق و علوم انسانی با مسئولیت میراث فرهنگی شهرستان،کمیته فناوری اطلاعات ومهارت دانش بنیان با مسئولیت اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان است.

محمدی اضافه کرد: همچنین کمیته علمی فناوری تحقیقات و ایده پردازی با مسئولیت مرکز رشد و نوآوری دانشگاه بوعلی سینا، کمیته سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی با مسئولیت مرکز بهداشت شهرستان و کمیته فرهنگ سازی، تبلیغات و اطلاع رسانی با مسئولیت معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری است.

فرماندار همدان با اشاره به ضرورت جلوگیری از خام فروشی و افزایش بهره وری یادآورشد: شرکت های دانش بنیان یکی از مهمترین ابزراهای مولد اقتصادی و اشتغال زایی هستند که می توانند در رشد و توسعه بخش تولید بسیار موثر باشند.

وی افزود: همدان بعنوان شهر خلاق مطرح شده و از مدیریت شهری انتظار می رود در این خصوص ورود جدی تری داشته باشد همچنین میراث فرهنگی در مباحث گردشگری که از جمله اولویتهای توسعه شهرستان ما است چقدر توانسته از فناوریهای نوین و‌ دانش بنیان بهره گیری کند.

محمدی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت نخبگان، واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در همه بخشها بویژه بخش کشاورزی بعنوان بزرگترین مصرف کننده منابع آب گفت: با توجه به کاهش منابع آب و به منظور پیشگیری از مشکلات جدی و شرایط بحرانی ضرورت دارد به این حوزه توجه جدی داشته باشیم .

وی افزود: سیر همدان ظرفیت دیگری است که ما به خام فروشی و استفاده از پودر ترشی و بسیار محدود از آن بسنده کردیم در حالیکه بالغ بر ۸۰ نوع فرآورده دارویی، خوراکی و‌صنعتی از آن بدست می آید.

فرماندار همدان در پایان فرهنگ سازی و ایجاد فضای باز برای بهره گیری از همه ظرفیتها ایده ها افکار و بویژه نخبگان را از جمله اهداف مهم پیش روی ستاد اقتصاد دانش بنیان شهرستان برشمرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com