1403-04-231403-05-02bool(false) رونمایی از سامانه جامع نظام پذیرش و بررسی پیشنهادهای شهرداری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

Today : Tue, July 23, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132813 تاریخ انتشار:  1402-04-03 - 08:55 تعداد بازدید:  477
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

به همت شهرداری همدان انجام شد
رونمایی از سامانه جامع نظام پذیرش و بررسی پیشنهادهای شهرداری

اخبار


در مراسمی که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر همدان و شهردار و مدیران شهری برگزار شد از سامانه جامع نظام پذیرش و بررسی پیشنهادهای شهرداری همدان رونمایی شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان ،در این مراسم شهردار همدان اقدامات و خدمات معاونت برنامه‌ریزی را در حوزه سامانه‌های هوشمند قابل تقدیر دانست و گفت: اقداماتی نظیر راه‌اندازی سیستم یکپارچه سازی، سیبنا و خزانه داری اتفاقات خوبی را در مسیر بهبود عملکرد مدیریت شهری رقم زده است.

سید مسعود حسینی با اشاره به اینکه توجه به تجربیات، در کنار مسائل علمی مورد توجه شهرداری همدان است افزود: اولین مولفه مهم در هر  سازمان نظم است که باید با برگزاری کارگاه های آموزشی این موضوع مورد توجه مدیران شهری و کارشناسان قرار گیرد. وی در ادامه افزود: هدف نهایی یک حکمرانی خوب و هر نظام پیشنهاداتی مردمی سازی و استفاده از نظرات نخبگان، اندیشمندان و مردم است.

 وی بر  بهره مندی از  نظرات و مشارکت کارمندان و منابع انسانی شهرداری در  این سامانه تاکید کرد و اظهار داشت: بعد از جلب مشارکت نیروی انسانی شهرداری همدان باید به سراغ مردم برویم و این سامانه مقدمه ی خوبی برای بهره گیری از صاحبان تجربه و مشارکت مردم برای اصلاح و پیشرفت امور است.

 شهردار همدان با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا این سامانه ها صرفاً به یک ابزار تبدیل نشود عنوان کرد: تحقق شهر هوشمند و مشارکت مردم در امور اداره شهر ثمره افتتاح این سامانه ها خواهد بود.

در ادامه رئیس مرکز پژوهشهای شورای شهر همدان با اشاره به تحولات فزاینده در دنیای امروز گفت:سازمان هایی موفق به بقا می شوند که همگام با این تحولات، برنامه ریزی های درستی داشته باشند.

 وی عنوان کرد: خوشبختانه زمانی این سامانه و کارگاه اقدام پژوهی برگزار می شود که شهر همدان در حال تدوین سند چشم انداز و برنامه راهبردی و عملیاتی است و دغدغه مدیران شهرداری ترسیم آینده مطلوب شهر همدان است.

علی رضایی هدف سند چشم انداز را ایجاد مشارکت و درک مشترک بین سازمانها و علم دانست و افزود: ارتباط بین عالمان و عاملان و مشارکت شهروندان موضوعی است که شهرداری همدان به آن نیاز دارد.

 وی عنوان داشت: توقع بالای شهروندان و منابع محدود شهرداری باعث سوء تفاهم  و  مشارکت ضعیف شده است که با اقدام پژوهی و سند چشم انداز تلاش داریم هویت شهروندان و حس تعلق شهروندان در اداره شهر تقویت شود.

رییس مرکز پژوهش‌های شورای شهر همدان اظهار امیدواری کرد: انشاالله با راه‌اندازی سامانه جامع پیشنهادات و اقدام پژوهشی شاهد افزایش میزان مشارکت و بهره گیری از ظرفیت دانشگاهی و عالمان و نخبگان در راستای توسعه شهر همدان باشیم.

در ادامه معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری همدان ضمن تشکر از حمایت های اعضای شورای شهر و شهردار در راستای راه اندازی سامانه جامع پذیرش و بررسی نظام پیشنهادات عنوان کرد: از  یک سال پیش اقدامات خرید و نصب این سامانه انجام شده تا نظام پیشنهادات از حالت سنتی به  سیستم الکترونیکی تغییر پیدا کند.

 مجتبی حمزه رستگار به آمارهای نظام پیشنهادات شهرداری همدان اشاره کرد و اظهار داشت:  در سال ۹۳ حدود ۱۱ پیشنهاد به شهرداری همدان رسید در حالیکه با راه‌اندازی سامانه نظام پیشنهادات سیستمی  ۲۸۶ پیشنهاد در سال ۱۴۰۱ به معاونت برنامه‌ریزی رسیده که طی جلسات مختلف و کارشناسی  مورد بررسی قرار گرفته است.

 این مقام مسئول در حوزه برنامه ریزی  داده ها و اطلاعات را دارایی ارزشمند شهرداری دانست و تصریح کرد: در گام بعدی راه‌اندازی سامانه از نظرات شهروندان و  نخبگان در راستای ایجاد شهر هوشمند بهره گرفته می‌شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری همدان، در پایان این مراسم از  سامانه جامع نظام پذیرش و بررسی پیشنهادات شهرداری همدان رونمایی و از عوامل راه‌اندازی این سامانه تقدیر به عمل آمد.

 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com