۵۲ نقطه پرتصادف استان همدان زیرذره‌بین عوامل راهداری همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

Today : Tue, March 5, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132344 تاریخ انتشار:  1402-03-09 - 09:00 تعداد بازدید:  414
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

با هدف ایمن سازی راهها انجام می شود
۵۲ نقطه پرتصادف استان همدان زیرذره‌بین عوامل راهداری

نویسنده : شهناز کرمی

اخبار


 مدیر کل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از آغاز نهضت رفع نقاط حادثه خیز جاده های استان خبر داد.

صفر صادقی راد گفت: عملیات اجرایی رفع و اصلاح ۵۲ نقطه پرتصادف و دارای تصادف راههای استان با همت عوامل راهداری همدان آغاز شده است.

وی افزود: این ۵۲ نقطه حادثه خیز با همکاری پلیس راه و راهداری استان شناسایی و در صدد رفع تمامی نقاط پرتصادف و دارای تصادف جاده های استان همدان هستیم.

صادقی راد تصریح کرد: پارسال ۶۳ نقطه از ۱۱۶ به شکل کامل رفع و اصلاح شده است و هر ساله نیز نقاط جدید از طریق بررسی های عوامل راهداری و پلیس راه شناسایی می شود که این نقاط توسط راهداری در دستور کار رفع و اصلاح قرار می گیرند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان اظهار داشت: شناسایی نقاط پرتصادف در یک بازه زمانی سه ساله مشخص می شود به گونه ای که تعداد تصادفات جرحی و فوتی یک نقطه مورد بررسی قرار می گیرد و با نظر اعضای کمیسیون ایمنی راهها آن نقطه به عنوان نقطه حادثه خیز معرفی می شود.

این مسئول یادآور شد: این عملیات ها شامل: نصب نیوجرسی، اصلاح قوس و پیچ تند، تعریض پل و قوس ها، نصب روشنایی مقطعی، آشکارسازی با تابلو و علائم، نصب گاردریل، خط کشی و تعدیل شیب شیروانی است.

لازم به ذکر است که اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان موفق به کسب رتبه برتر کشوری در شاخص‌های عملکردی سال ۱۴۰۱ شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ضمن اعلام این خبر گفت راهداری همدان در راستای اجرای برنامه های عملیاتی ۱۴۰۱ و با هدف افزایش ایمنی راه های ارتباطی  و در سال بهره برداری از طرح ها از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور موفق به کسب رتبه برتر شد.

جواد نگاهداری افزود: در همین زمینه مطابق با ارزیابی های انجام گرفته از طریق سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور، در حوزه های ایمنی راهها، مدیریت بحران، رفع نقاط حادثه خیز، نگهداری راهها، ماشین آلات و حفظ و صیانت از حریم راهها حائز کسب رتبه برتر شد.  

وی تاکید کرد: طبق ارزیابی پلیس راه کشور، استان همدان جزء رتبه یک کشور در رفع نقاط حادثه خیز و کاهش تصادفات جاده ای بوده است.

معاون راهداری استان همدان گفت: در سال گذشته (۱۴۰۱)، ۲۵۶ کیلومتر روکش آسفالت، ۲۵ کیلومتر نصب نیوجرسی، رفع ۶۳ نقطه حادثه خیز از ۱۱۶ نقطه پرتصادف، ۲ هزار کیلومتر خط کشی، بهره برداری از یک تقاطع غیر همسطح و زیرگذر و۱۷۰ هزار کیلومتر باند برفروبی در محورهای ارتباطی استان همدان انجام شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com