انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی با دانشگاه‌های عراق همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  134032 تاریخ انتشار:  1402-06-06 - 12:24 تعداد بازدید:  364
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی با دانشگاه‌های عراق

اخبار


 تفاهم‌نامه چندجانبه دانشگاه علوم پزشکی همدان با چهار دانشگاه از کشور عراق منعقد شد.

در سفر رؤسای 4 دانشگاه از کشور عراق به استان همدان، تفاهم‌نامه‌ای در حوزه‌های مختلف پژوهش، آموزش، فناوری و غذا و دارو با دانشگاه علوم پزشکی همدان منعقد شد.

به گزارش وبدا رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در نشستی با رؤسای دانشگاه‌های عراقی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان که به علوم پزشکی ابن‌سینا تغییر نام داده شده، شامل ۱۱ دانشکده، ۲۰ مرکز تحقیقاتی و ۴ پژوهشکده است و بیش از ۷ هزار دانشجو داریم که ۵۰۰ نفر آنها از دیگر کشورها در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به جایگاه ویژه علمی این دانشگاه در سطح کشور عنوان کرد: به ویژه دانشکده پزشکی، دندانپزشکی و بهداشت در کشور حائز رتبه هستند و با ظرفیت‌های مطلوب آمورزشی، تحقیقاتی و فناورانه که در این دانشگاه وجود دارد از تعامل و گسترش ارتباطات در حوزه آموزشی، تحقیقاتی و فناوری استقبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در این دانشگاه حوزه درمان، ۵ مرکز دولتی و خصوصی در سطح استان داریم که گواهی بین‌المللی برای پذیرش بیمار دارند به ویژه در زمینه بیماری‌های قلب و عروق، دندانپزشکی و جراحی، پتانسیل مطلوبی در این مراکز وجود دارد.

مجذوبی خاطرنشان کرد: طی یک ماه آینده اتفاقات مبارکی در این استان بروز می‌کند که از آن جمله می‌توان به افتتاح مرکز تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان و مرکز سلولهای بنیادی دانشگاه اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه فناوری هم شرایط دانشگاه آماده پذیرش طرح‌های تحقیقاتی مشترک است تبیین کرد: برای پذیرش دانشجوی دستیار تخصصی در رشته‌های مختلف آمادگی داریم و در راستای تبادل استاد و دانشجو ظرفیت و آمادگی لازم وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: ظرفیت مطلوبی در تولید دارو در این دانشگاه وجود دارد که آماده ایجاد زمینه همکاری‌های مشترک هستیم.
مجذوبی در پایان بر تقویت تعاملات و هم افزایی در روابط بین دانشگاه‌ها تأکید کرد و از حضور و همراهی هیئت عراقی در این نشست قدردانی نمود.

در ادامه این نشست، عادل راضی جابر رئیس دانشگاه سومر،  بازن حسن جاسم رییس دانشگاه الواسط، یحیی عبدالرضا عباس رئیس دانشگاه ذی‌قار و دکتر ثامر عبدالامیرحسن رئیس دانشگاه الکرخ عراق به تبیین ظرفیت‌های هرک از دانشگاه‌های مزبور پرداخته و پیرامون نقاط مشترک در راستای تعامل و هم‌افزایی‌های علمی و پژوهشی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

پس از بررسی و تحلیل ظرفیت‌های موجود از سوی طرفین و اعلام نتایج ارزیابی‌های کارشناسان که پیشتر در جلسات مجزا صورت گرفته بود، تفاهم نامه مشترکی بین دانشگاه علوم پزشکی همدان و چهار دانشگاه عراقی سومر، الواسط، ذی‌قار و الکرخ منعقد شد.

به گفته شکوهی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان، در این تفاهمنامه بر فراهم نمودن زمینه و تمهیدات لازم جهت استفاده از اساتید دانشگاه‌های مورد تفاهم جهت برگزاری کلاس، کارگاه‌های آموزشی و کلاس‌های کوتاه مدت تأکید شده و بندهایی جهت تبادل استاد و دانشجو، اجرای طرح‌های تحقیقاتی و فناورانه مشترک، ایجاد ساز و کار مناسب جهت ایجاد، توسعه صادرات و واردات محصولات دانش بنیان، تبادل آمار و اطلاعات علمی و تحقیقاتی در آن مورد تحریر قرار گرفته است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: همچنین از دیگر بندهای این تفاهمنامه می‌توان به برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های مشترک، فراهم نمودن زمینه لازم جهت همکاری و مساعدت در تولید و انتشار دانش، استفاده از ظرفیت‌های معاونت غذا و دارو جهت رفع نیازهای یکدیگر، استفاده از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی مرتبط با دانشگاه‌های مورد تفاهم جهت ارتقای سطح سلامت مردم دو کشور برادر و تاسیس دفتر در هر یک از دانشگاه‌های مورد تفاهم جهت پیگیری امور تفاهمنامه اشاره کرد. اهدای نماد دانشگاه الکرخ به مجذوبی رییس دانشگاه و اهدای نماد بوعلی و دانشگاه علوم پزشکی همدان به میهمانان عراقی، پایان بخش این مراسم بود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com