دانشگاه پیام‌نور بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : يكشنبه ، 16 بهمن 1401

Today : Sun, February 5, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125753 تاریخ انتشار:  1401-05-24 - 12:50 تعداد بازدید:  98
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دانشگاه پیام‌نور بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد

نویسنده : لیلا کرمی

اخبار


■ دانشگاه پیام نورجزو دانشگاه های برتر قرار گرفت

دانشگاه پیام‌نور یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی ایران  است. ۴۰۰ هزار دانشجو دارد یعنی تعلیم و تربیت ۳۰درصد دانشجویان کشور بر عهده دانشگاه پیام نور است. این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی لایدر در سال ۲۰۲۰ جزو دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفت.
 در همین راستا، رئیس دانشگاه پیام نور استان با تأکید براینکه این دانشگاه، بدون آزمون دانشجو می‌پذیرد، گفت: در تمامی رشته‌هایی که در دانشگاه ارائه می‌شود پذیرش بدون آزمون برای ورودی مقطع کارشناسی داریم‌.
محمدظاهری با بیان اینکه این دانشگاه رتبه ۲۲ در میان دانشگاه‌های کشور را دارد، تصریح کرد: این دانشگاه بین‌المللی است و در خارج از کشور نیز مرکز واحد دارد.
وی افزود: نظام پذیرش دانشجویان ما براساس سازمان سنجش است. به دو شیوه با آزمون و صرفاً سوابق تحصیلی دانشجو می‌پذیرد و هریک از دانشجویان می‌توانند در این سیستم، تغییر رشته بدهند چون مخاطبان ما ممکن است بعد از چند ترم متوجه شوند که رشته آن‌ها مورد علاقه‌شان نیست.
وی ادامه داد: از نظر شهریه دانشگاه پیام نور پایین‌ترین نرخ شهریه را دارد از طرفی بدون محدودیت نفرات به دانشجویان وام اعطا می‌شود. امسال هر ترم برای دانشجویان کارشناسی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و برای دانشجویان ارشد دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان وام در نظر گرفتیم. سقف اعطای وام برای دانشجویان کارشناسی، هشت ترم و برای دانشجویان کارشناسی ارشد چهارترم است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان خاطرنشان کرد: بنیادی تحت عنوان بنیاد حامیان پیام نور وجود دارد و شهریه دانشجویانی که نیازمند هستند اما تحت پوشش هیچ نهادی نیستند، توسط این بنیاد پرداخت می‌شود.
محمدظاهری ادامه داد: دانشجویان دانشگاه پیام نور می‌توانند در دانشگاه‌های دیگر همزمان تحصیل کنند. دانشجویانی که بومی نیستند می‌توانند کل دوران تحصیل را در شهر خود میهمان شوند.
وی با اشاره به اهمیت سرانه فضای آموزشی، اظهار کرد: ما آزمایشگاه‌های خوبی داریم که برخی از وسائل ما در غرب کشور وجود ندارد.
رئیس دانشگاه پیام نور استان ادامه داد: ۵۲۰ هزارمتر مربع فضای فیزیکی در استان همدان در اختیار دارد که ۸۵ هزار متر مربع فضای آموزشی است که در ۶۸ دستگاه تقسیم شده است.
محمدظاهری با بیان اینکه بیش از هشت هزار دانشجو در مقطع کارشناسی داریم، مطرح کرد: هزار و ۲۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.
وی در رابطه با شعار سال، خاطرنشان کرد: در مرکز ملایر ۲۴ مرکز رشد و دو هسته فناور داریم که دو شرکت دانش‌بنیان و چهار شرکت متقاضی دانش‌بنیان شدن هستند همچنین چهار شرکت متقاضی شرکت خلاق هستند. در همدان سه شرکت داریم که دو شرکت دانش‌بنیان هستند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان یادآور شد: دانشگاه پیام نور همدان قطب کرسی‌های آزاداندیشی کشور است.
محمدظاهری با بیان اینکه عدالت آموزشی در دانشگاه پیام‌نور همدان حاکم است، تصریح کرد: امتحانات ما متمرکز است و در کل کشور با ساعت مشخص برگزار می‌شود به همین دلیل دانشجویان دانشگاه پیام نور در آزمون کارشناسی ارشد موفق‌تر هستند و به صورت میانگین ۳۰ درصد پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد از میان دانشجویان دانشگاه پیام ‌نور است.
وی با اشاره به حوزه تربیت‌بدنی عنوان کرد: دانشجویان درخشش خوبی در مسابقات ورزشی دارند و رتبه‌های برتری در سطح وزارت علوم داشتیم. محمدظاهری دررابطه با ظرفیت پذیرش این دانشگاه گفت: با توجه به مندرجات جدول پذیرش دانشجو محدودیتی برای پذیرش در رشته‌های ارائه شده در دانشگاه نداریم، به تعداد کل رشته‌ها کانون‌هایی در دانشگاه پیام نور وجود دارد و دانشگاه پیام نور از نظر فرهنگی نیز سرآمد فرهنگی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com