1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) 1400-07-261400-08-06bool(false) برگزاری انتخاباتی قانونمند و حداکثری در استان همدان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 6 آبان 1400 - شماره 4161
 
امروز : پنجشنبه ، 6 آبان 1400

Today : Thu, October 28, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  117212 تاریخ انتشار:  1400-02-05 - 12:43 تعداد بازدید:  114
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برگزاری انتخاباتی قانونمند و حداکثری در استان همدان

اخبار

اولویت محوری و فصل الخطاب مجریان در روند برگزاری انتخابات، اجرای مُر قانون با هدف جلب اعتماد و فراهم کردن زمینه مشارکت پرشور و حداکثری مردم در این رویداد مهم سیاسی، اجتماعی است.

استاندار همدان در جلسه ستاد انتخابات استان همدان، اظهار کرد: بررسی آخرین وضعیت و عملکرد کمیته های ستاد انتخابات در سطح استان و همچنین هیات های شهرستانی، گویای آمادگی مناسب و قابل توجه دست اندرکاران برای برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری است.

به گزارش ایرنا، سیدسعید شاهرخی با تاکید بر ضرورت تداوم آمادگی مجریان برای برگزاری انتخاباتی قانونمند و حداکثری در استان همدان، تصریح کرد: سوابق و تجارب ارزنده اعضای ستاد انتخابات و انگیزه بالای معتمدان عضو هیات های اجرایی، شرایط و زمینه آمادگی مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با امنیت بالا را فراهم کرده است.

استاندار همدان به مردم اطمینان داد که در روزهای باقی مانده تا برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ عوامل حوزه های اجرا و نظارت انتخابات در این استان همه توان خود را برای مشارکت حداکثری و پرشور مردم به کار خواهند گرفت.

شاهرخی گفت: بر اساس تعهدی که به مردم داده‌ایم انتخابات پیش رو را  ۱۰۰ درصد قانونمند و سالم برگزار کرده و به عنوان امانتداری صدیق از رای و نظر مردم صیانت خواهیم کرد.

وی گفت: هیات های اجرایی به شکل قانونمند صلاحیت نامزدهای انتخابات(شوراها و میاندوره ای مجلس) را مستند به قانون و مدارک متقن بررسی کردند که تایید صلاحیت اکثریت داوطلبان در این هیات ها، موجب خرسندی است ضمن اینکه زمینه ساز حضور سلایق مختلف برای مشارکت حداکثری و فعالانه مردم نیز خواهد شد.

استاندار همدان گفت: براساس نتایج حاصله از گزارش ستاد انتخابات استان همدان، صلاحیت ۹۵.۵ درصد نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان تایید شده که این نشان از دقت نظر و توجه مجریان انتخابات است.

شاهرخی افزود: همچنین از مجموع ۶۹ داوطلب انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه بهار و کبودراهنگ، صلاحیت ۹۵.۷ درصد نامزدها تایید شده که با رد صلاحیت سه نفر و انصراف پنج نفر دیگر، شمار نامزدهای تایید صلاحیت شده برای انتخابات این حوزه به ۶۱ نفر رسیده است.

نظر و سلیقه شخصی ملاک بررسی صلاحیت داوطلبان نباشد 

استاندار همدان در ادامه تاکید کرد که با توجه به تصریح قانون و وزارت کشور، ملاک اصلی در بررسی صلاحیت افراد باید مُر قانون باشد، یعنی عوامل دست اندرکار حق ندارند براساس سلیقه و نظر شخصی در این زمینه اقدام کنند و تنها ملاک در بررسی صلاحیت افراد، ضوابط قانونی و نظر مراجع چهارگانه است.

شاهرخی افزود: طبق قانون اعلام نظر رسمی چهار مرجع «اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و ثبت اسناد» ملاک بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات است.

وی گفت: در فرایند ثبت نام و بررسی صلاحیت داوطلبان، سلیقه، نظر شخصی و دیدگاه های فراقانونی به هیچ عنوان ملاک و معیار نیست و تنها ملاک بررسی صلاحیت، اعمال قانون براساس نظر مراجع چهارگانه است.

وی خواستار تعامل و همکاری نزدیک هیات های اجرایی و نظارت با رعایت حدود قانونی در روند برگزاری انتخابات شد و گفت: هیات نطارت به ما در اجرای قانونمند کارها کمک می کند با این اوصاف در اعمال و اجرای برنامه ها نظر شخصی اعضای هیات های اجرایی و نظارت ملاک نیست و ملاک اصلی برای همکاری این دو مجموعه، قانون است.

امنیت میتینگ های انتخاباتی را فراهم کنیم 

وی در ادامه گفت: کمیته امنیتی ستاد انتخابات استان همدان مکلف به برقراری امنیت برای برگزاری نشست ها و میتینگ های انتخاباتی با اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی برای همه گروه ها و سلیقه های نقش آفرین در انتخابات برای تحقق مشارکت حداکثری مردم است.

شاهرخی افزود: شاخص مهم انتخابات در کنار سلامت، قانونمداری و مشارکت حداکثری، امنیت انتخابات است که همه متولیان امر در این زمینه تلاش و کوشش لازم را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه فلسفه هیات بازرسی، نظارت بر روند اجرای قانونی انتخابات است، تاکید کرد: هیات بازرسی به دنبال مچ گیری نیست بلکه یاریگر مجریان و ناظران انتخابات با ارائه به موقع مسائل و گزارش ها خواهد بود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com