جلسه هم اندیشی در جهت ارائه خدمات بهینه و آموزش توانبخشی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 7 اسفند 1402

Today : Mon, February 26, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132612 تاریخ انتشار:  1402-03-23 - 09:24 تعداد بازدید:  387
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جلسه هم اندیشی در جهت ارائه خدمات بهینه و آموزش توانبخشی

اخبار


با حضور مدیر کل بهزیستی استان، معاون امور توانبخشی، دبیر کمیسیون تشخیص معلولیت استان، نماینده حراست، مسئول بازرسی، کارشناسان ناظر شهرستان، مدیران مراکز غیر دولتی جلسه هم اندیشی در جهت ارائه خدمات بهینه و بهنگام آموزشی توانبخشی در سالن جلسات برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان معاون امور توانبخشی بهزیستی استان در این هم اندیشی ضمن تشکر ویژه از زحمات مدیران و پرسنل مراکز توانبخشی  گفت: سازمان بهزیستی موفق ترین دستگاه اجرایی کشور در برون سپاری خدمات و اعتماد به بخش غیردولتی است و تجربه نشان می دهد هرجا امور به دست مردم سپرده و تصدی گری دولت کمرنگ می شود، موفق تر عمل کرده ایم.

کوکائیان  با اشاره به رویکرد حمایت از مراکزغیردولتی درکنار نظارت مستمر بر مراکز در سطح عدد، هوشمندسازی وکارآمدی از مهمترین برنامه های کلان وتحولی بهزیستی است.

معاون امور توانبخشی تصریح کرد: در کنار فعالیت مراکز روزانه توانبخشی می بایست به بهبود خدمات رسانی در مراکز آموزشی توانبخشی و افزایش کمی این مراکز در سطح استان توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به لزوم تعامل میان انجمن ها و بهزیستی گفت: مراکز تحت نظارت بهزیستی عموما توجیه اقتصادی نداشته و توجیه اجتماعی دارند و برای حل مشکلات اجتماعی همواره به نگاه خیرخواهانه نیاز داریم.

کوکائیان با تاکید بر اینکه معلولان و سالمندان در مراکز نزد ما امانت هستند افزود: رعایت پروتکل ها و ایمنی مراکز و رسیدگی به وضعیت سلامت جسمانی وروانی آنان امری ضروری و اجتناب ناپذیر  است.  

وی در پایان عنوان داشت: باید برای حضور فرد معلول یا سالمند در خانواده،  آموزش وفرهنگ سازی لازم در جامعه صورت بگیرد و تلاش کنیم معلولان درکنار خانوادهها زندگی سالم وتوانمند داشته باشند.

در ادامه جلسه مدیران  مراکز توانبخشی به بیان دغدغه ها، چالش ها و پیشنهادات خود نظیر افزایش نرخ تورم و پیامدهای آن ، وضعیت یارانه مراکز توانبخشی، بالا بودن دستمزد نیروهای متخصص شاغل یا همکار در مراکز، عدم دسترسی به پرونده مددجویان، چالشهای مربوط به نیروی انسانی، هزینه های دارو و ایاب و ذهاب معلولان، لزوم اصلاح برخی از دستورالعمل ها و... پرداختند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com