دلالان را بیرون کنید همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 10 خرداد 1402

Today : Tue, May 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  117326 تاریخ انتشار:  1400-02-11 - 08:25 تعداد بازدید:  227
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در بازدید مسئولان استان از میدان‌بار مطرح شد
دلالان را بیرون کنید

نویسنده : غزل اسلامی

اخبار

■ مسئول اتحادیه: قدرت اجرایی‌ پایین است
■ دادستان: در حل مشکلات میدان‌بار مماشات نمی‌کنیم
■ فرماندار: تمام دستگاه‌ها و مالکان همکاری کنند


 وضعیت نابسامان میدان‌بار همدان دادستان و مسئولان استان را به محل کشاند.
رسیدگی به وضعیت اسفناک میدان‌بار از اواخر سال 99 آغاز شده اما هنوز وضعیت آن روبه بهبود نرفته و مالکان آن امیدوارند مشکلات میدان‌بار از ریشه حل شود.

البته پروژه ساخت میدان‌بار جدید در همدان از سال 95 کلید خورده که بعد از گذشت بیش از 5 سال کمتر از 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. پیمانکار این پروژه درصدد است تا از شهرداری همدان تضمین فروش و بازگشت سرمایه بگیرد و آن‌طور که گفته می‌شود با استناد به پروژه نیمه ‌شکست‌خورده میدان‌بار یزد نگران به‌فروش نرفتن آن است.
با توجه به وجود مشکلاتی در خصوص به نتیجه رسیدن این پروژه، فرماندار همدان را به این باور رسانده است که احتمال دارد میدان‌بار جدید تا 4-3 سال آینده به بهره‌برداری نرسد بنابراین در حال حاضر باید مشکلات فعلی میدان‌بار را سامان بدهد.
در میدان‌بار همدان چند مشکل اساسی دست به دست هم داده‌اند تا این منطقه را نابسامان کنند. جولان دلالان، تعدی مالکان از محدوده خود تا وسط محوطه وتنگ کردن فضا، ترافیک و قفل شدن مسیر تردد در داخل میدان‌بار، زباله، معتادان و کارگران ارزان‌قیمت معتاد و عواقب حضور برخی از آنها در خریدوفروش‌های نابجا همه سبب شده‌اند تا دادستان نیز در بدو ورود با قاطعیت بگوید که همه بارها و افرادی که در محوطه میدان‌بار و خارج از مغازه‌های تحت مالکیت فعالیت می‌کنند باید جمع‌آوری شوند. هرچند که از اعضای هیأت امنا می‌گفتند که قدرت اجرایی زیادی ندارند و همه مالکان همکاری لازم را نمی‌کنند اما دادستان گفت که «شما انجام بدهید ما هم در حیطه اختیارات خود شما را حمایت می‌کنیم».
فرماندار هم درخواست کرد که همه دستگاه‌های مرتبط همکاری لازم را داشته باشند تا اهدافی که برای ساماندهی میدان‌بار درنظر گرفته‌اند به اجرا برسد. محمدعلی محمدی در راستای حل معضلات این منطقه گفت که قبل از نوروز تفاهم‌نامه‌ای بین هیأت امنا میدان‌بار و شهرداری همدان شکل گرفت که باید منعقد شود. وی افزود: کلیات آن تهیه شده و شورای شهر و کمیته انطباق نیز آن را تأیید کرده‌اند که در حال حاضر قابلیت اجرا دارد و شهرداری قرار بود در اسفندماه سال گذشته آن را اجرایی کند اما به‌خاطر نزدیکی به نوروز و ایجاد مشکلات احتمالی اجرای آن را به ماه‌های ابتدایی سال 1400 موکول کردیم.
در این بازدید اعضای هیأت امنا مشکلاتی از جمله نبود پارکینگ را در برابر اجرای برخی پیشنهادها نیز مطرح کردند اما فرماندار گفت که این میدان‌بار برای جمعیت 100 تا 150 هزار نفری طراحی شده اما اکنون جمعیت همدان حدود 700 هزار نفر است و به علاوه آن به برخی شهرستان‌های دیگر هم خدمات می‌دهد پس تنها راه برای ساماندهی این است که شهرداری پارکینگ اختصاصی برای آن بسازد و خودتان هم کمک کنید و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام بدهید.
دادستان نیز بعد از شنیدن و دیدن مشکلات حال حاضر میدان‌بار گفت: وضعیتی که مشاهده کردیم نشان می‌دهد هیچ برنامه‌ریزی در اینجا وجود ندارد، به‌نظرم اتحادیه براساس تکلیفی که دارد باید به وظیفه‌اش عمل کند.
حسن خانجانی ادامه داد: براساس مواردی که دیدم و شنیدم 14 مشکل را یادداشت کردم و مشکلات اساسی با ساخت میدان‌بار جدید حل می‌شود اما تا ساخت آن فعلا این وضعیت اسفبار باید حل شود.
وی گفت: به نظر می‌رسد مشکل اصلی مدیریت است. که مجموعه‌ای متشکل از شهرداری و اتحادیه باید در رأس قرار بگیرد و با جدیت دستور بدهد و دستورات آن اجرایی شود. ما و فرمانداری هم فقط می‌توانیم کمک کنیم تا برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به سرانجام برسد.
خانجانی ادامه داد: یک هفته فرصت تعیین می‌کنیم تا دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه برنامه‌های حساب‌شده و عملیاتی برای حل مشکلات درنظر بگیرند تا بتوانیم تصمیم درستی بگیریم.
 دادستان در پایان سخنانش گفت: در این زمینه مماشات نخواهیم کرد و در هر قسمتی که لازم باشد حتما با دستورات قضایی همکاری لازم را انجام می‌دهیم.
در ادامه این بازدید همچنین جلسه ای با حضور نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار همدان در فرمانداری تشکیل شد تا مشکلاتی که مانع پیشرفت پروژه 36 واحدی ضایعه نخاعی بهزیستی شده است را بررسی کنند.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: روند احداث برخی واحدهای مسکونی افراد ضایعه نخاعی نیمه کاره مانده که اعتبار مورد نیاز برای اتمام کار و تحویل به متقاضیان را تامین می کنیم.
حمیدرضا حاجی بابایی، اظهار داشت: این پروژه برای تکمیل و تحویل به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که در رایزنی با دستگاه های اجرایی مرتبط به زودی تامین می شود. وی خاطرنشان کرد: این پروژه در ادامه راه با مشکلات مدیریتی مواجه شده که آن را به حاشیه برده است.
نماینده مردم همدان در خانه ملت از بهزیستی خواست مدیریت کار را به عهده بگیرد و بر ادامه عملیات ساخت و ساز نظارت داشته باشد.  فرماندار شهرستان همدان نیز با بیان اینکه شرکت تعاونی مسکن ضایعه نخاعی ها در سال ۹۱ تشکیل شده است، گفت: هزار و ۶۲۶ مترمربع زمین در اختیار این تعاونی قرار گرفت.
محمدعلی محمدی افزود: احداث ۳۶ واحد در زمین فوق از سالها پیش اغاز و تاکنون ۱۸ واحد تکمیل و به اعضا تحویل داده شده است.
وی تصریح کرد: باقی مانده این واحدهای مسکونی نیز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در ادامه راه با مشکلاتی مواجه شده که به آنها رسیدگی می کنیم.
محمدی از اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان خواست انتخابات برای تعیین هیات مدیره جدید این تعاونی را در اسرع وقت برگزار کند تا تیم مدیریتی جدید با اراده و همت بیشتری وارد عمل شود.
فرماندار همدان تجهیز آسانسور را برای تردد افراد ضایعه نخاعی ضروری دانست و گفت: پیمانکار پروژه نصب آسانسور را در اولویت قرار دهد.بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com