ظرفیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر افزایش یابد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : دوشنبه ، 14 اسفند 1402

Today : Mon, March 4, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  132337 تاریخ انتشار:  1402-03-08 - 13:34 تعداد بازدید:  382
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استاندار همدان:
ظرفیت مراکز نگهداری معتادان متجاهر افزایش یابد

اخبار


استاندار همدان گفت: ظرفیت مراکز ماده ۱۶ برای نگهداری معتادان متجاهر باید با بهره گیری از اعتبارات افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی فرزاد روز دوشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان بیان کرد: اعتباری در سفر رییس جمهور به همدان برای این موضوع پیش بینی شد همچنین یک ردیف اعتباری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی برای تعمیر، تجهیز و تکمیل مرکز ماده ۱۶ کبودرآهنگ اختصاص یافت.

وی ادامه داد: سوله های بزرگی در محوطه مرکز ماده ۱۶ کبودرآهنگ وجود دارد که با توجه به حساسیت موضوع مواد مخدر و فراگیری آن باید از اعتبارهای موجود برای تکمیل و تجهیز این سوله ها استفاده شود.

استاندار همدان همچنین خواستار رایزنی با اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر برای بازدید از مراکز ماده ۱۶ همدان و اختصاص اعتبار و بودجه لازم برای توسعه این مراکز شد.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر مورد تاکید رییس جمهور و وزیر کشور است که تکلیف کردند و ابزار این کار در ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر متمرکز است که باید با حضور دبیرکل مبارزه با موادمخدر نسبت به رفع نواقص و احیای ظرفیت ها اقدام شود.

وی گفت: سرانه پیش بینی شده برای هر یک از معتادان روزانه ۴۳ هزار تومان است که با توجه به هزینه کرد این پول برای غذا، پوشاک، بهداشت و درمان باید نسبت به افزایش این رقم تلاش شود.

استاندار همدان گفت: اقدامات خوبی از سوی سپاه در مرکز ماده ۱۶ کوثر نهاوند صورت گرفته و با ایجاد گلخانه و فضای مناسبت علاوه بر تاثیر مثبت بر روحیه معتادان تحت درمان زمینه بازگشت آنها به جامعه مهیا شده است.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن هفته مقابله و مبارزه با مواد مخدر، باید در این هفته مواجهه مسئولان با این پدیده شوم بروز و ظهور بیشتری داشته باشد.

وی افزود: همه روزهای سال در مقابله با این پدیده اهتمام شده است ولی در این هفته باید به تبیین آثار و نتایج منفی این بلای خانمانسوز و بیان گزارش پرداخت.

استاندار همدان خواستار برپایی نمایشگاه عکس، پخش فیلم با محوریت مواد مخدر، برپایی نمایشگاه در حاشیه نماز جمعه، آگاهی بخشی در اماکن پرتردد، میادین، معابر، محیط های دانشگاهی و پخش فیلم کوتاه مورد توجه قرار گیرد.

قاسمی فرزاد ادامه داد: همچنین در این هفته باید نسبت به جریان سازی در فضای رسانه ای، فراهم کردن فضای تبلیغات در ادارات، دوایر دولتی، برپایی نمایشگاه در فضای گردشگری و اعلام هشدار باش تلاش شود.

وی گفت: تلاش پلیس در مقابله با قاچاقچیان و اعلام آمادگی این نیرو برای جمع آوری معتادان شایسته قدردانی است با این وجود نباید شاهد تردد معتادان متجاهر در سطح شهر باشیم بلکه باید هر چه سریعتر این افراد به مراکز ماده ۱۶ منتقل شوند.

استاندار همدان اظهار داشت: اعتبارات خوبی در سفر رییس جمهور به اداره کل ورزش و جوانان اختصاص یافت که از این اعتبار برای تکمیل سالن های ورزشی، سوله ها، استخر و زمین های چمن استفاده شد.

قاسمی فرزاد اضافه کرد: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه نیز اقدامات خوبی برای تکمیل سالن و سوله های ورزشی در مناطق محروم داشته است و از دهیاران انتظار می رود نسبت به سوق دادن جوانان به ورزش و استفاده از این خدمات تلاش کنند.

حدود ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سالجاری تاکنون در استان همدان کشف شده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com