اورژانس همدان نیازمند جذب نیرو همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : چهارشنبه ، 10 خرداد 1402

Today : Tue, May 30, 2023
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1402، مهار تورم و رشد تولید
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  117685 تاریخ انتشار:  1400-02-29 - 07:00 تعداد بازدید:  194
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اورژانس همدان نیازمند جذب نیرو

اخبار

 در هشت سال گذشته ۲۶ پایگاه اورژانس در همدان راه اندازی شده است که ۴۰ مورد دیگرهم در سال ۹۲احداث گردیده و در حال حاضر به ۶۶ پایگاه در سال جاری رسیده است و سبب شده تا در همه مسیرهای شریانی استان همدان که حتی آثاری از دیگر سازمان ها نیست، اورژانس پایگاه داشته باشد.
در همین راستا رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خبر از این داد که به دنبال استقرار بالگرد امداد و نجات در همدان ، ۴۰ پد برای فرود بالگرد در بیمارستان ها، مسیرهای پرترافیک، مناطق روستایی و مناطق گردشگری احداث شده و ۵۰ نقطه دیگر برای احداث پد فرود بالگرد در نظر گرفته شده است.
معصومی با بیان اینکه به جز بیمارستان های رزن و بهار مابقی بیمارستان ها پد فرود بالگرد دارند اضافه کرد: هزینه ساخت پد داخل بیمارستان به عهده دانشگاه علوم پزشکی و خارج از این محدوده بر عهده فرمانداری و بخشداری ها است.
وی گفت: ۲۰ ساختمان جدید برای اورژانس در هشت سال گذشته احداث شده است و هفت ساختمان نیمه کاره نیز هم اینک وجود دارد و بنا داریم تا تکمیل نشدن این ساختمان ها طرح جدیدی را آغاز نکنیم.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: ساختمان پایگاه امداد جاده ای اورژانس در سد کلان ملایر، ساختمان پایگاه جاده ای فارسان نهاوند، پایگاه شهری شماره ۱۱ همدان واقع در جورقان  و پایگاه اورژانس «ساریجلو» رزن از اول خرداد شروع به کار می کند.
معصومی یادآوری کرد: سال گذشته هشت دستگاه آمبولانس جدید به اورژانس شهرستان های این استان توزیع شد همچنین سه پایگاه فرسفج، سرکان در تویسرکان و صالح آباد در شهرستان بهار در دهه فجر راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه تعداد آمبولانس های فعال اورژانس از ۷۰ به ۱۰۰ دستگاه افزایش یافته همچنین یک بالگرد اورژانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس اتاق عمل، یک باب بیمارستان صحرایی ۲۵ تا ۳۰ تخته در هشت سال گذشته به اورژانس همدان افزوده شده است، گفت: خیران سلامت علاوه بر ساخت بیمارستان و مراکز درمانی نسبت به ساخت پایگاه اورژانس نیز اقدام کردند و به تازگی یکی از خیران ۳۶ هزار متر زمین برای ساخت سوله بحران اختصاص داد و در تویسرکان خیران سه پایگاه اورژانس جاده ای در «ورداورد»، «فرسفج» و «سرکان» در مجموع با پیش بینی ۲ میلیارد تومان احداث می کنند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان همدان همچنین با بیان اینکه ۱۰۰ درصد پایگاه های اورژانس تکلیفی همدان در برنامه ششم توسعه، محقق می شود اظهار داشت: هر پایگاه اورژانس سالانه یک میلیارد هزینه دارد در حالیکه خدمات اورژانس رایگان است.
معصومی افزود: بخش اورژانس ۱۴ بیمارستان دولتی استان همدان به دوربین مجهز شد و تصاویر این دوربین ها به مرکز مانیتوریگ «ام.سی- ام سی» اورژانس منتقل می شود و در صورت نیاز انتقال بین بیمارستانی بیمار از طریق بالگرد، هماهنگی لازم از طریق واحد «ام.سی.ام.سی» صورت می گیرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com