آسیب پذیری زیرساخت‌ها در بحران همدان پیام
 
 
دوشنبه - 28 اسفند 1396 - شماره 3161
 
امروز : شنبه ، 4 فروردين 1397

Today : Sat, March 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82615 تاریخ انتشار:  1396-07-20 - 05:45 تعداد بازدید:  91
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت کشور هشدار داد
آسیب پذیری زیرساخت‌ها در بحران

اخبار

 زیرساخت‌های ما برای مقابله با بحران پایین است و باید به استحکام آنها بیش از این توجه می‌شد، چرا که حین بحران هر کدام از این زیرساختها خود بحران خواهند شد.
معاون مدیرکل پدافند غیرعامل وزارت کشور روز سه شنبه با بیان این مطلب در شورای پدافند غیرعامل استان همدان گفت: ما در خصوص ایجاد زیرساخت ها دیر عمل کردیم و آسیب پذیری ما در این بخش بسیار است.  مولوی با تاکید بر اینکه ما باید زیر ساخت ها را چند منظوره می کردیم افزود: برای استحکامات سازهای کالبدی در برنامه پنجم توجه شده است
وی امنیت دفاعی کشور را نیز برگرفته از پدافند غیر عامل دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب نیز در 13 بند این موضوع را به مسئولان یادآور شده است.
مولوی تاکید کرد: باید برای همه طرح‌های استانی ضمیمه پدافند غیر عامل پیش بینی شود که در غیر این صورت این طرح‌ها هزینه‌های زیادی را حین بحران روی دوش دولت خواهد گذاشت.   
وی با اشاره به اینکه استان همدان از استان‌های خوب و پیشرو کشور در زمینه پدافند غیر عامل است گفت: یکی از حوزه‌های مهم پدافند غیر عامل سلامت، بهداشت و محیط زیست است که باید به برنامه‌های این مهم اهتمام ویژه ای شود.مولوی با بیان اینکه امروز یکی از رویکرد‌های جدی پدافند غیر عامل برگزاری رزمایش برای آمادگی و تمرین است تا تمامی مباحث تئوری در بوته عمل به نمایش گذاشته شود افزود: هر سال یک رزمایش ملی برگزار می شود  این رزمایش‌ها نقص‌ها را آشکار می‌سازد.
وی ادامه داد: طرح جامع پدافند غیر عامل استانها در حال تدوین است که می تواند به عنوان طرح توسعه‌ای استان مد نظر قرار گیرد. در این طرح، همه دارایی‌ها شناسایی، طبقه بندی و اولویت بندی شده و آسیب‌هایی که برای آنها متصور است شناسایی شده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز سرمایه اجتماعی و اعتماد بین مردم و حاکمیت را مهم دانست و گفت: این اعتماد زمانی حاصل می‌شود که مدیر برای برنامه ریزی در خصوص مسائل مردم به آن‌طرف میز رفته و خود را جای شهروندان قرار دهد و ببینید در صورت بروز بحران مردم چه انتظاراتی دارند.  محمد ابراهیم الهی تبار با تاکید بر اینکه ما تصمیم گیرنده هستیم افزود: مردم از ما انتظار دارند که از قبل برای بحران‌ها، پیش بینی‌هایی کرده باشیم .وی ادامه داد: در استان همدان 201 مرکز ثقل شناسایی و دسته بندی شده و دستگاه‌ها ملزم شدند تمهیدات لازم برای رفع آنها داشته باشند. الهی تبار افزود: طرح جامع پدافند یک سند پایه است که باید بر مبنای آن کارها انجام شود لذا فرمانداران باید مقوله پدافند غیر عامل را در شهرستان به طور جدی دنبال کنند .
وی با اشاره به اینکه طبق نظرسنجی که سال گذشته انجام شد بالای هفتاد درصد مردم با مقوله پدافند غیر عامل آشنا هستند.
 اورژانس ریلی در همدان ایجاد شود  
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: با توجه به وجود 2 خط ریلی در همدان باید این استان به اورژانس ریلی مجهز شود.حبیب معصومی گفت: برای ایجاد اورژانس ریلی باید ابتدا به بررسی نقاط کور و حساس از نظر آنتن دهی و نقاط بحرانی پرداخت تا بتوان در مواقع بحرانی بهترین خدمات را به سانحه دیدگان ارائه کرد.
وی بیان کرد: پس از اجرای طرح تحول سلامت یک فروند بالگرد به همدان اختصاص یافت که پس از آن در راستای پدافند غیرعامل احداث پدفرود بالگرد در شهرستان پیگیری شود.
معصومی بیان کرد: تاکنون 20 نقطه جاده‌های کوهستانی و حادثه خیر شناسایی شده تا بتوان زمینه فرود بالگرد در این مناطق را فراهم آورد. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: برای تامین برق، آب و گاز در مواقع اضطراری، مانورهایی برگزار شده و میزان آمادگی بیمارستانها و مراکز سلامت در این مواقع بررسی شده است.
معصومی اظهار کرد: به منظور پیشگیری از مواجهه با کمبود دارو در زمان‌های بحرانی سوله‌ای برای نگهداری اقلامی که در زمان های خاص مورد استفاده قرار می گیرد اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد: چندین نوبت تست نفوذ به شبکه صورت گرفته و اقدام به ذخیره اطلاعات در نسخه های پشتیبان شده است.
وی افزایش ظرفیت نگهداری اجساد در مراکز درمانی، برگزاری همایش و آموزش مجازی برای کارکنان، مد نظر قرار دادن دستورالعمل اقدامات نظام سلامت برای تجمعات انبوه از جمله اربعین از دیگر فعالیت های صورت گرفته است. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان ادامه داد: تمامی اطلاعات کارخانجات تولید یا مصرف کننده مواد خطرناک دریافت شده و در اختیار واحدهای مسئول قرار گرفته است.
معصومی گفت: در راستای پدافند غیرعامل یک بیمارستان سیار 30 تخت خوابی در نظر گرفته شده که در کمتر از نیم ساعت دایر می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com