حقوق کاميون‌داران موضوع سوال از وزير همدان پیام
 
 
چهار شنبه - 25 مهر 1397 - شماره 3315
 
امروز : چهارشنبه ، 25 مهر 1397

Today : Tue, October 16, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84396 تاریخ انتشار:  1397-03-08 - 05:45 تعداد بازدید:  117
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کاميون‌داران پاي وزير را به مجلس باز کردند
حقوق کاميون‌داران موضوع سوال از وزير

اخبار

 نمايندگان مجلس در دفاع از حقوق کاميون‌داران اعلام کردند که موضوع اعتصاب آنها در مجلس مطرح نشده اما اگر حق آنها رعايت نشود و کاميون‌داران به خواسته‌هاي به حق خود نرسند در قالب سوال از وزير اقدام خواهيم کرد.
 عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کوچکترین اهمال کاری در جهت تحقق حقوق رانندگانی که شب و روز خود را برای تنظیم بازار اقتصاد کشور و حمل و جابه‌جایی مایحتاج مورد نیاز مردم ایثار می‌کنند موجب واکنش و برخورد مجلس قرار خواهد گرفت.
اکبر رنجبرزاده بيان کرد: مسئله اعتراض و اعتصاب رانندگان ماشین‌های سنگین در مجلس مطرح نشده اما اگر حقوق آنها رعایت نشود، در قالب سؤال از وزیر اقدام خواهیم کرد.
وي افزود: در همه جای دنیا حمل و نقل به عنوان یک محور اولویت‌دار مطرح است و همیشه مورد حمایت سیاستگذاران و تصمیم‌گیرندگان کشورها قرار دارند و جایگاه ویژه برای رانندگان حمل و نقل و به ویژه کامیون‌های باری بین شهری و بین‌المللی قائل هستند و اکنون از وزارت راه و شهرسازی انتظار می‌رود که به عنوان مدعی رعایت حقوق آنان و بازوی مؤثر در تنظم بازار و مسائل اقتصادی این مهم را مورد توجه قرار دهد.
عضو هیأت رئیسه مجلس به نافع گفت: این وظیفه حمل و نقل و پایانه‌های کشور است که در زمینه کرایه حمل بار کامیون‌داران اقداماتی انجام دهد که نه آنان دچار خسارت شوند و نه اقتصاد کشور با مشکل روبرو شود.وي افزود: در این زمینه در هرجا ضرورت پیدا کند، ما در مجلس ورود پیدا می‌کنیم. به گفته رنجبرزاده، امروز حدود 300 الی 400 هزار نفر راننده در سطح کشور وجود دارد، در انتظار برنامه‌ریزی دقیق برای رعایت حقوقشان هستند که از وزیر راه و شهرسازی درخواست می‌کنیم که با حساسيت در این زمینه ورود پیدا کند و با نادیده نگرفتن حقوق آنان نسبت به افزایش لوازم جانبی ماشین‌آلات، کرایه حمل بار کامیون‌داران را افزایش دهد.
 مجلس در تصويب قانون سختي کار قصور کرد
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در این راستا تذکری به مسئولان مربوطه به ویژه وزارت راه و شهرسازی داده‌ایم.
امیر خجسته با اشاره به اینکه شرایط سخت و بغرنج و تعلل در رسیدگی به درخواست رانندگان کامیون‌های برون شهری سبب اعتصاب و تجمع آنها شده است، افزود: این اعتصاب در سراسر کشور اتفاق افتاده است اما میزان اعتصابات در استان‌های خوزستان، بوشهر و بندر عباس بیشتر و منجر به وقوع اتفاقاتی شده که نباید رخ می‌داد.
خجسته با بیان اینکه رانندگان از اقشار نقش‌آفرین در انقلاب و موثر در 8 سال دفاع مقدس بودند، عنوان کرد: در زلزله اخیر کرمانشاه نیز رانندگان بدون دریافت وجه خدمات شایسته‌ای ارائه کردند و نشان دادند که افرادی متدین، انقلابی، وفادار به انقلاب و نظام و ولایت‌مدار هستند.
خجسته با اشاره به اینکه رانندگان قشر مظلوم و پرتلاشی هستند که خواسته‌هایی دارند و به بخشی از این خواسته‌های آنها باید در مجلس رسیدگی شود، به تسنيم گفت: در نظر گرفتن سختی کار برای رانندگان باید عملی شود چرا که این افراد به صورت شبانه روزی در بیابان و خارج از شهر کار می‌کنند.
وی تأکید کرد: مجلس در مقطعی در زمینه تصویب سختی کار برای رانندگان کامیون‌های باری برون‌شهری قصور کرد که در حال حاضر روال قانونی این اقدام در حال انجام است تا قانون سختی کار رانندگان برون شهری عملی و اجرایی شود.  نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قیمت روغن پالایشگاه دولتی 25 درصد افزایش یافته است، ابراز کرد: بایستی دولت برای رانندگان کامیون‌های باربری سوبسیدی را در نظر گیرد.
خجسته با بیان اینکه اعتصاب و تجمع رانندگان نباید اتفاق می‌افتاد و باید قبل از این به مشکلات آنها رسیدگی می‌شد، بیان کرد: این موضوع بی‌تدبیری و سوءمدیریت است و چرا باید مسئولان مربوطه با قصور خود سبب ایجاد چنین اتفاقاتی شوند.
وی با تأکید بر اینکه حق رانندگان کامیون‌های باربری برون شهری باید ادا شود، عنوان کرد: مشکل نباید به جایی کشیده می‌شد که رانندگان دست به اعتصاب زده و شاهد اتفاقاتی باشیم که افراد ضد انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران از آن اتفاقات استفاده کنند.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حقوق رانندگان کامیون‌های باری سه سال است که افزایش نیافته، تأکید کرد: این مشکلات را دولت با اندیشیدن تدابیری نظیر اعطای یارانه، سوبسید و غیره مدیریت کند.
وی تصریح کرد: همین امروز باید موضوع افزایش 20 الی 25 درصدی حقوق رانندگان کامیون‌های باری برون شهری تعیین تکلیف و اجرای قانون سختی کار آنها در مجلس در اولویت کار قرار گیرد تا یکبار برای همیشه مشکل این قشر حل شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com