عملکرد ضعیف مجموعه شهرداری مهمترین مسأله شورا همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 5 تير 1403

Today : Tue, June 25, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125406 تاریخ انتشار:  1401-05-11 - 08:41 تعداد بازدید:  224
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سال نخست هیأت رئیسه شورا به پایان رسید
عملکرد ضعیف مجموعه شهرداری مهمترین مسأله شورا

نویسنده : یاسر زارعی

اخبار


 شورای ششمی که یکسال از فعالیتش می گذرد در این مدت همواره با انتقاداتی همراه بوده که از ابتدای شروع کار هیأت رئیسه جدید با چالش های انتخاب شهردار تا اجرا نشدن بسیاری از مصوبات، از پروژه های نیمه کار تا نبود پروژه جدید در شهر، از یکدست بودن شورا در آغاز کار تا دودسته شدن آن تا به اینجای کار و موارد مهم دیگر نشان از شورایی پرکار اما بدون خروجی مثبت برای همدان بوده است.
این دوره از شورا با برگزاری نزدیک به 110جلسه علنی و یک جلسه نیز در حرکت اعتراضی 5 نفر از اعضا به هیأت رئیسه لغو شد کم کم می خواهد راه خودش را پیدا کند و حالا امروز صدرنشینان پارلمان شهری برای سال دوم با رأی گیری توسط اعضا انتخاب خواهند شد. البته باید اشاره کرد پس از سپری شدن یکسال از عمر این شورا دیگر فرصت آزمون خطا تمام شده و حالا باید دید چه تصمیمات تأثیرگذاری در سال دوم گرفته می شود.
روز گذشته هیأت رئیسه در غیبت نائب رئیس و تعدادی از اعضای شورا ششم در نشست خبری به بیان اقداماتی که در این یک ساله داشته اند پرداختند.

  بخش عمده ای از لوایح به شهرداری ارتباط دارد
در ابتدای این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر بیان کرد: شورای ششم با بررسی موضوعات مختلف در سطح شهر و برگزاری جلسات متعدد در راستای حل بخشی از مشکلات مدیریت شهری گام برداشته است.
محمود مسگریان گفت: بخش عمده ای از لوایح به شهرداری ارتباط دارد که شورا نیز این لوایح را به کمیسیون های مربوطه ارجاع می دهد و اینها با هم در ارتباط هستند تا نتایج مفیدی به نفع شهروندان داشته باشد.

 20درصد نیازهای کمیسیون فرهنگی،گردشگری و ورزشی تأمین شده است
همچنین در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی،ورزشی و گردشگری گفت: از شاخص ترین کارهایی که در این کمیسیون انجام شده تدوین سیاست های کلی برای سه حوزه بوده است.
 حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی بیان کرد: در فصل بودجه برای این سه عرصه اعتباری را تعریف کردیم و باذکر مصادیق به شهرداری ابلاغ کردیم اما متأسفانه آنچه را که کمیسیون به دنبالش بود در این یکسال محقق نشد.
 صفری افلاکی با بیان اینکه20درصد نیازهای فرهنگی،اجتماعی،گردشگری و ورزشی تأمین شده گفت: ما طرح های مهمی را برای این حوزه ها پیش بینی کرده بودیم از جمله پروژه های نیمه کاره که البته باید تا پایان سال به اتمام برسد تا سال آینده طرح های کمیسیون را اجرا کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: اگر نقص و خلاهایی که در حوزه گرشگری وجود دارد بخاطر ساختاری است که در شهرداری دیده شده که علتش هم  اینست که تنها یک کارشناس را برای این حوزه مهم گذاشته است.
وی با بیان اینکه هر پروژه ای در شهر انجام می شود باید یک پیوست گردشگری داشته باشد گفت: ما با تدوین سیاست های کلی به دنبال این هستیم که یک سازمان گردشگری داشته باشیم که البته منتظر مجوزهای وزارت کشور در این حوزه هستیم.

 کمیته انتصابات شهرداری تشکیل نشد
همچنین عضو دیگر شورا با انتقاد از شهرداری در رابطه با انتصاب مدیران گفت: شهردار در زمان انتخاب خود قول داد کمیته انتصابات را تشکیل دهد ولی این اتفاق نیفتاد و در برخی پست های حساس مدیرانی انتخاب شدند مناسب آن نبودند.
حمید بادامی نجات در این جلسه بیان کرد: با توجه به اینکه کمیسیونی در شورا ندارم ولی عضو حقیقی شورا هستم و یکسری وظایفی بر عهده ام است که سعی در انجام هرچه بهتر مسئولیت ها دارم.
وی با بیان اینکه در عمده موضوعات مطرح شده در کمیسیون ها نظرات خود را اعلام میکنم گفت: گزارش های مختلفی در شورا اعلام می شود که چه منافعی به بیت المال برگشته و چه نفعی برای افراد خاص داشته است که اگر کوتاهی در این زمینه از سازمان های ذی ربط وجو داشته اعلام کرده ایم.
بادامی نجات با بیان اینکه جدیدترین موضوع در شورا بحث بیمه بوده گفت: با پیگیری های مداوم موفق شدیم ساختاری ایجاد کنیم که واسطه ها حذف شود که همین نزدیک ۴میلیارد سود به خانوارها باشد.
این عضو شورا با بیان اینکه تلاش کردیم بدون کمیسیون هم کار را پیش ببریم گفت: بنده برای سه جا کاندیدا بودم ولی رأی نیاوردم تلاش کردم از تجربه و توانم در کمیسیون ها استفاده کنم و کناره گیری نکردم.
وی همچینن گفت: پیگیر طرح های بهنام و شهاب هستیم که در حوزه مدیریت شهری گام مهمی برداریم زیرا این اتفاق بسیار مهم وتاثیر گذار خواهد بود.


  شهرداری زمانبندی پروژه ها را اعلام کند
رئیس کمیسیون فنی،عمرانی و ترافیک شورای شهر بیان کرد: در پروژه ها شهرداری باید بنیه مطلوب مالی را برای فعال کردن پروژه ها مشخص کند و بر این اساس رژیم پرداخت تعیین کند و بایست برنامه زمانبندی پروژه ها را اعلام کند.
مهدی حیدری با انتقاد از عملکرد ضعیف شهرداری در انجام پروژه های نیمه تمام گفت: در صدر پروژه ها تقاطع غیر همسطح غدیر،شهید همدانی و پارکینگ آقاجانی بیگ است. حیدری با بیان اینکه طرحی به شورا پیشنهاد و مصوب شده است گفت: شهرداری باید در پروژه های مهم با نصب تابلو روزشمار تاریخ اتمام پروژه ها را به مردم اعلام کند که این امر انجام نشد.
وی در رابطه با موضوع آسفالت ریزی در شهر گفت: این امر به هیچ وجه راضی کننده نیست زیرا در سال گذشته نزدیک به 70هزار تن در شهر آسفالت ریزی شد که در مقایسه با سال99 حدود 120هزار تن آسفالت ریزی انجام گرفته است که البته در بودجه 1401 هدف گذاری 120 الی140هزار تن آسفالت شده است.
حیدری بیان کرد: روزانه 700تن آسفالت ریزی داریم که انتظار می رود تا 1000تن این عدد افزایش یابد آسفالت ریزی در شهرداری باید هدفمند و با عدالت انجام گیرد.
رئیس کمیسیون فنی،عمرانی و ترافیک شورای شهر بیان کرد: در حوزه ترافیک بازیگر اصلی شورای ترافیک استان است که سیاست های ترافیکی را اعلام می کندو براساس اسناد بالا دستی تعیین می شود.
وی در ادامه گفت: افزایش بی رویه خودرو در سطح شهر باعث ایجاد ترافیک در سطح شهر شده که شهرداری از تمام ظرفیت های خود برای احداث پارکینگ استفاده باید کند.
حیدری بیان کرد: طرح مدیریت پارک های حاشیه ای به تصویب شورا رسیده و اگر این امر انجام شود بخشی از مشکل ترافیکی در خیابان های اصلی شهر حل می شود.
وی در پایان گفت: اگر در ایام مدارس سرویس ها وارد چرخه حمل و نقل شود کمی از مشکلات ترافیکی در سطح شهر نیز کاسته می شود.

  7طرح مصوبه کمیسیون خدمات شهری
همچنین رئیس کمیسیون خدمات شهری بیان کرد: یکی از کمیسیون های فعال و پرکار شورا را بر عهده داشته ام زیرا چندین سازمان زیر نظر این کمیسیون هستند.
علی اکبر نظری بیان کرد: در این کمیسیون به طرح ها و ساختارهای خدمات شهری پرداخته ایم که در این مدت 1760دیدار مردمی داشته ایم.
نظری در رابطه های با طرح های مصوب کمیسیون خدمات شهری گفت: 7طرح را مصوب کردیم که از جمله آن نواحی شهرداری است و هدف از این کار بررسی مشکلات محلات بوده تا شهرداری به شکل نزدیکتر با مردم ارتباط داشته باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com