خاموشی‌ها کاهش یافت همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  117846 تاریخ انتشار:  1400-03-08 - 09:40 تعداد بازدید:  203
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان:
خاموشی‌ها کاهش یافت

اخبار

■ مردم مدیریت مصرف را رعایت کنند

 مدیرعامل شرکت توزیع برق استان درباره علت خاموشی ها در استان گفت: بارندگی ها نسبت به ۴۰  سال گذشته ۳۰ درصد و از ابتدای سال زراعی حدود ۴۴ درصد کاهش داشته، دمای هوا در این مدت نسبت به بلند مدت ۳ درجه افزایش داشته و مصرف برق نیز در ۲ ماهه ۳۴ درصد افزایش داشته است.
جمشیدی ادامه داد: به دلیل کاهش بارندگی و گرمای زودرس سدها با کمبود ذخایر مواجه شدند که همین سبب شد تا بخشی از تولید نیروگاه های برق آبی را از دست بدهیم.
وی افزود: استفاده  از برق برای استخراج رمز ارزها در سطح کشور نیز برق زیادی مصرف کردند که همه این دلایل سبب شد تا با کمبود تولید و افزایش مصرف شویم و این یعنی میزان تولید با مصرف تناسبی ندارد.
جمشیدی گفت: در شرایط به وجود آمده دیسپاچینگ ملی مدیریت بار اضطراری را به عهده گرفت و خاموشی را در بین استان ها ایجاد کرد. زیرا همه نیروگاه ها و شبکه برق کشور توسط دیسپاچینگ مدیریت می شود و برای اینکه شبکه برق کشور یکدفعه از مدار خارج نشود این خاموشی ها صورت گرفت تا تناسب بین مصرف و تولید به وجود بیاید.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان همدان با بیان اینکه از سال ۹۸ تاکنون هزار و ۷۰۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال را در سطح استان جمع آوری کرده ایم، گفت: این تعداد حدود ۳۲ مگابات برق مصرف می کردند که ۴ میلیاردو ۴۰۰ میلیون تومان برق مصرف کرده اند که با کمک دستگاه قضا توانسته ایم بخشی از آن را دریافت کردیم و دریافت بقیه آن نیز در دست اقدام است.
وی اظهار کرد: نکته قابل توجهی که شرکت توزیع برق انجام داده انعقاد ۸ هزار تفاهم نامه با مشترکان صنعتی، کشاورزی، اداری و تجاری است که سبب شد تا در ساعاتی که با ما تفاهم کرده اند از برق استفاده نکنند و یا کمتر استفاده کنند که در این صورت نرخ برق مصرفی آنها یا کاملا رایگان و یا شامل تخفیف می شود.
جمشیدی اظهار کرد: خوشبختانه از روز چهارشنبه خاموشی ها تقریبا صفر شده چون بخشی از نیروگاهای در دست تعمیر به روی کار آمدند و در روزهای آینده نیز امیدواریم مشکلات کمتری داشته باشیم، اما خواهش می کنم که مردم مدیریت مصرف را رعایت کنند.
جمشیدی درباره مدیریت مصرف برق توسط مردم گفت: از مردم عزیز خواهش می کنیم که در استفاده از کولرها احتیاط کنند، شرایط آب و هوایی استان به گونه ای است که نیاز به استفاده از کولرهای گازی نیست اما اگر استفاده می کنند درجه سرمایشی آن را بین ۲۴ تا ۲۶ درجه تنظیم کنند و اگر از کولر آبی استفاده می‌کنند آن را روی دور کند بگذارند.
وی ادامه داد: در صورت امکان نیز از نور طبیعی برای روشنایی منزل و محل کار خود استفاده کنند و دستگاه های برقی را در ساعات غیر اوج مصرف روشن کنند.
جمشیدی در پایان سخنانش گفت: اگر مردم عزیز همانند گذشته به یاری ما بیایند مصرف به شدت کاهش می یابد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com