تکمیل پروژه های نیمه‌کاره قبل از آغاز سالتحصیلی جدید همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 17 آذر 1401 - شماره 4477
 
امروز : شنبه ، 19 آذر 1401

Today : Fri, December 9, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1401،تولید، دانش بنیان ، اشتغال آفرین
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  123749 تاریخ انتشار:  1401-02-28 - 09:50 تعداد بازدید:  148
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تکمیل پروژه های نیمه‌کاره قبل از آغاز سالتحصیلی جدید

اخبار

 باید یک ماه مانده به شروع سال تحصیلی جدید پروژه هایی که بیش از 70درصد پیشرفت فیزیکی دارند بدون کوچکترین مشکلی تکمیل و به بهره برداری برسد.
فرماندار همدان با توجه به گزارش نوسازی مدارس از پروژهای در دست اقدام گفت : تیم کارشناسی با مسئولیت معاون امور عمرانی فرمانداری و عضویت مدیران نواحی آموزش و پرورش و نوسازی مدارس تشکیل و نسبت به بررسی پروژهای آموزشی شهرستان و برآورد اعتبارات مورد نیاز اقدام کند تا پیگیری ویژه ای در این خصوص داشته باشیم.
وی با انتقاد از روند کند تکمیل و پیشرفت برخی از پروژه های آموزشی مورد نیاز افزود : در توزیع اعتبارات نوسازی مدارس باید عدالت و سرانه دانش آموزان متناسب با جمعیت شهرستان مد نظر قرار گیرد و طولانی شدن برخی از پروژه ها باعث می شود پیمانکاران با مشکل تغییر قیمت و برآوردهای انجام شده مواجه شوند.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان با بیان اینکه اقداماتی که نوسازی مدارس انجام می دهد متناسب با اعتبارات استانی است گفت: با توجه به پروژه های نیمه کاره و همچنین مشکلاتی که مدیران مدارس اعلام می کنند این اعتبارات کافی نیست .
محمدی در ادامه گفت: باید با استفاده از ظرفیت نمایندگان شهرستان و همچنین اولویت بندی پروژه ها برای جذب منابع ملی و رفع مشکلات فیزیکی بناهای آموزشی تلاش شود.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان در خصوص اجرای طرح امین در 6 مدرسه منتخب سطح شهر همدان تصریح کرد : در طرح امین برنامه هایی با هدف ارتقای آموزشهای تربیتی، اخلاقی و پرورشی در مدارس منتخب با همکاری حوزه علمیه به اجرا در می آید که فرایند قانونی به منظور اجرایی شدن این طرح باید طی شود.
وی در رابطه با پروژه های نیمه کاری اداره نوسازی گفت: در ظرف یک هفته باید آخرین وضعیت پروژه ها و میزان پیشرفت مدارس نیمه کاره مورد بررسی قرار گیرد و تمام ریزپروژه ها هر چه که هست برآورد و اعتیاری که نیاز است پیش بینی گردد.
 محمدی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه آموزش مجازی برای معلمان زحمات مضاعفی به همراه داشته باعث افت تحصیلی در بین دانش آموزان شده است.
فرماندار همدان در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان گفت : آموزش های مجازی در دوران شیوع کرونا آسیب هایی را برای دانش آموزان در زمینه آموزشی و پرورشی به همراه داشته است که با توجه به بازگشایی مدارس باید این موضوع به ضورت جدی بررسی شود.
به گزارش همدان پیام،محمد علی محمدی با اشاره به زحمات مضاعف و بعضا شبانه روزی معلمان در آموزش های مجازی افزود : منکر مطالبات به حق معلمان نیستیم که باید با توجه ویژه هر چه زودترخواسته این قشر وضعیت مطلوبی پیدا کند.
محمدی در ادامه افزود: کار معلمان در محیط آموزشی کار فکری و تربیتی همراه با سختی های خاصی است که آموزشهای غیر حضوری نیز این مشکلات را بیشتر کرده بود.
فرماندار همدان با قدردانی از تلاش معلمان بویژه در شرایط کرونایی و آموزش غیر حضوری اظهار کرد : معلمان به دلایل افت تحصیلی، مشکلات و دیگر نارسائیهای فضای آموزشی و دانش آموزان بیش از مدیران اشراف دارند.
محمدی افزود : بنا داریم شورای آموزش و پرورش را کاربردی تر و با حضور تعدادی از معلمان بصورت دوره ای از نواحی و مدارس مختلف برگزار کنیم و برخی از موارد و دغدغه ها را از زبان آنها بشنویم چون با جزئیات سر و کار دارند.
همچنین در این جلسه از ۱۳ معلم سرآمد در آموزش و پرورش شهرستان همدان با اهدای لوح و هدایا تقدیر بعمل آمد.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com