برخی سهامداران هنوز نمی‌توانند سبد سهام عدالت‌شان را ببینند! همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 18 تير 1399 - شماره 3796
 
امروز : پنجشنبه ، 19 تير 1399

Today : Wed, July 8, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109792 تاریخ انتشار:  1399-04-11 - 09:11 تعداد بازدید:  72
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برخی سهامداران هنوز نمی‌توانند سبد سهام عدالت‌شان را ببینند!

اقتصادی

 دقیقا یک ماه از معرفی سامانه‌ای برای مشاهده سبد سهام عدالت برای مشمولانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده بودند، گذشته است و همچنان برخی مشمولان امکان ورود به این سامانه را ندارند.
به گزارش ایسنا، نهم خردادماه درگاه اینترنتی WWW.SAHAMEDALAT.IR به مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، معرفی شد تا با مراجعه به این درگاه اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت خود را مشاهده کنند.
البته تأکید شد که شماره همراه فرد باید به‌نام خود شخص باشد تا بتواند وارد این سامانه شود. پس از آن تعدادی از مشمولان تواسنتند به‌راحتی وارد سامانه شده و ارزش روز سهام خود را مشاهده کنند. در مقابل افرادی هستند که همچنان امکان ورود به این سامانه را ندارند و با گذشت یک ماه از معرفی سامانه و با وجود اینکه شماره همراهشان به‌نام خودشان است، نمی‌توانند ارزش سهام خود را مشاهده کنند.
البته این سامانه مشکلی دیگری هم دارد و به‌روز نیست، حتی افرادی که ورود سایت می‌شوند، نمی‌توانند ارزش روز دارایی خود را مشاهده کنند. برای مثال مشمولی که امروز وارد سامانه می‌شود، می‌تواند ارزش دارایی خود را برای تاریخ یکم تیرماه مشاهده کند.
در خبر ديگري مربوط به اضافه‌برداشت پول‌ خريداران سهام عدالت آمده است: درحالی‌که قرار بود تا پایان خرداد اضافه‌برداشت خرید سهام دولتی به حساب سهام‌داران برگردد، همچنان پول برخی سهامداران برنگشته است که معاون وزیر اقتصاد در این‌باره اعلام کرد: این پول نزد ما نیست و به بانک‌ها برگشته است؛ بنابراین کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه‌برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچنین افرادی که از طریق کارگزاری‌ سهام خریده‌اند و با این مشکل روبه‌رو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
از آنجا که خریداران سهام دولتی با مشکلاتی چون اضافه‌برداشت و ثبت نشدن دارایی‌ در پرتفوشان مواجه شده بودند، معاون وزیر اقتصاد گفته بود که با اتمام بررسی اطلاعات موجود در این زمینه، این مشکلات تا پایان خردادماه برطرف می‌شود اما پس از گذشت این زمان، مجدد برخی افردای که نسبت به خرید این نوع سهام اقدام کرده بودند، عنوان کردند که 2 میلیون تومان اضافه از حساب کارگزاری یا خودشان بلوکه بوده و هنوز برنگشته است.
در این زمینه، معاون امور بانکی وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: کسانی که از طریق بانک برای خرید سهام دولتی اقدام کرده‌اند و اضافه‌برداشت داشته‌اند، به بانک خود مراجعه کنند و درخواست برگشت آن را بدهند. همچینن، افرادی که از طریق کارگزاری‌های خود اقدام به خرید این سهام کرده‌اند و با این مشکل روبه‌رو هستند، به کارگزاری خود مراجعه کنند.
معمارنژاد درباره ثبت شدن این سهام در پرتفوی خریداران گفت: تا ديروز هر یونیت صندوق‌های ETF معادل ۳۱ هزار تومان معامله شده است که به‌مرور زمان این سهام در پرتفوی خریداران ثبت می‌شود و ممکن است که از سمت کارگزاری‌ها مشکلی در این زمینه ایجاد شده باشد. شاید فردی کد بورسی داشته اما از بانک این سهام را خریداری کرده و بانک هم این سهام را در کارگزاری خود برده باشد، درحا‌لی‌که فرد مورد نظر از پیش با کارگزاری دیگری در بورس فعالیت می‌کرده است


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com