1398-02-201398-02-30bool(false) قیمت میوه در روزهای آتی کاهش می‌یابد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 30 ارديبهشت 1398 - شماره 3477
 
امروز : دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

Today : Mon, May 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84654 تاریخ انتشار:  1397-05-15 - 12:24 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قیمت میوه در روزهای آتی کاهش می‌یابد

اقتصادی


وی تصریح کرد: ارائه فاکتور در میدان بار را قطعی کردیم و وزن جعبه‌ها هم برای رعایت خالص فروشی کنترل شده است.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان به تسنيم گفت: قرار است از این پس درجه میوه‌ها در فاکتور میوه قید شود تا از گران‌فروشی جلوگیری شود.
شجاعی افزود: متاسفانه حوزه کشاورزی ما فاقد شبکه‌های تامین توزیع رسمی است، و هرکسي با تناژ و بسته‌بندی دلخواه محصولاتش را وارد بازار می‌کند.
وی گفت: مثلا در یک کیسه خیار 25 کیلویی، 5 کیلو خیار نامرغوب و غیر قابل فروش فروش وجود دارد که این امر بر روی قیمت کالا تاثیر گذاشته و هزینه‌های مازاد را ایجاد می‌کند.
 قیمت کودهای خارجی گران شده است
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان‌اینکه امسال هزینه تولید محصولات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: مثلا بخشی از کودهای باغی از کشورهای دیگر وارد همدان می‌شود.
وی تصریح کرد: برای کنترل قیمت‌ها نظارت بر بازار را افزایش دادیم و با تیم مشترکی از اتاق اصناف و تعزیرات در شیفت صبح و بعدازظهر بر بازار نظارت می‌کنیم.
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: مهم ترین بخش نظارت ما مربوط به پیگیری احتکار و اعلام موجودی است که خوشبختانه تا کنون موردی از احتکار یافت نشده است.شجاعی از ضرورت درج قیمت بر روی تمام میوه‌ها خبر داد و افزود: همه میوه فروشی‌ها باید بر روی میوه ها قیمت فروش را درج کنند و اگر غیر از این باشد جریمه می‌شوند.
وی با بیان‌اینکه متاسفانه برخی فروشندگان گرانفروشی می‌کنند، تصریح کرد: خرده فروشان نسبت به اعمال سود 20 تا 35 درصدی بر روی میوه‌ها مجاز هستند. رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان ابراز کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی میوه فروشان می توانند گزارش خود را به خط 124و سامانه 1000137 اعلام کنند.
 قیمت هندوانه و خربزه ارزان شده است
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار همدان گفت: با توجه به گرم شدن و رسیدن محصولات بسیاری از مناطق از جمله محصولات استان همدان، قیمت هندوانه و خربزه کاهش یافته است.
رضا البرزی ظهار داشت: قیمت هرکیلو هندوانه در هفته گذشته 2500 تومان بوده است اما امروز قیمت هندوانه به 1200 تومان رسیده است.
وی گفت: در این روزها محصولات بیشتری از نقاط مختلف کشور وارد استان ما می‌شود بنابراین انتظار داریم در این هفته قیمت میوه‌های تابستانی کاهش پیدا کند.رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار با بیان‌اینکه بیشترین علت گرانی امسال خسارت‌زدگی محصولات کشاورزی و کمبود میوه بوده است، ابراز کرد: پیشی گرفتن تقاضای مردم نسبت به عرضه میوه نیز از دیگر علل گرانی است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار همدان از مردم خواست تا هرگونه تخلف و گران فروشی از جانب فروشندگان میوه را به سامانه 1000137 گزارش کنند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com