1401-05-161401-05-26bool(false) کاهش قیمت گوشت با حذف دلالی همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 26 مرداد 1401 - شماره 4385
 
امروز : چهارشنبه ، 26 مرداد 1401

Today : Wed, August 17, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  75333 تاریخ انتشار:  1395-10-12 - 05:45 تعداد بازدید:  1398
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کاهش قیمت گوشت با حذف دلالی

اقتصادی
 بررسی‌ها از بازار محصولات پروتئنی نشان می‌دهد که قیمت انواع گوشت قرمز نسبت به هفته‌های گذشته با روند افزایشی همراه شده است. بازار گوشت قرمز در سال‌جاری با نوسانات نسبتاً زیادی همراه شده است و این روزها بار دیگر این بازار سمت و سوی افزایشی پیدا کرده است.
به گفته مسئولان وزارت جهادکشاورزی و کارشناسان، مصرف گوشت قرمز به شدت کاهش پیدا کرده و تمایل مردم برای مصرف پروتئین ارزان‌تر مانند گوشت مرغ افزایش یافته است اما دلیل این گرانی همواره در کشمکش بخش‌های مختلف دست‌اندرکار و درگیر تولید تا تأمین و عرضه گوشت قرمز در کشور است و یکی صادرات بیش از حد دام زنده از سوی وزارت جهادکشاورزی را عامل کمبود دام زنده سبک و گرانی گوشت گوسفند می‌داند و دیگری اساساً کمبود دام زنده را قبول ندارد و گرانی را به گردن دلالان و متقاضیان می‌اندازد که در سیستم توزیع گوشت گوسفند اختلال ایجاد کرده‌اند. در همین‌باره مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به افزایش قیمت گوشت در بازار همدان، گفت: مشکلاتی که در زمینه قیمت گوشت قرمز در استان همدان به وجود آمده بود، در حال حل‌وفصل است.
مهدی نجفیان در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز موضوعی کشوری است، اظهار کرد: گفته شده صادرات دام باعث بروز این مشکل شده در حالی که استان همدان در این مدت صادرات دام نداشته است.
وی با اشاره به اعتراض قصابان در هفته گذشته، تصریح کرد: اتحادیه قصابان درخواست‌هایی داشته که دام را به محوطه کشتارگاه برده و درآنجا به ‌طور مستقیم و بی‌واسطه از کشتارگاه خریداری کنند در حالی که چندین سال قبل میادین دام کشتاری با سرمایه‌گذاری بالا ایجاد شده است.
 با حذف دلالان قیمت گوشت کاهش می‌یابد
نجفیان افزود: در روز چهارشنبه هفته گذشته جلساتی با اتحادیه قصابان داشته تا در خواست آنها به‌طور منطقی حل‌وفصل شود و مقرر شد اتحادیه به دامداران خود تأکید کند دام خود را در میادین دام اتحادیه و به ‌صورت دست اول و حذف واسطه‌ها به قصابان بفروشند.
وی با اشاره به اینکه استان‌های دیگر نیز با این مسأله مواجه هستند، تأکید کرد: در استان همدان 2 میدان عرضه دام در روبه‌رو و جنب کشتارگاه وجود دارد.
مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه قیمت امروز گوشت مخلوط گوساله و گاو 32 هزار تومان و مخلوط گوسفندی 34 هزار تومان است، عنوان کرد: در صورتی ‌که واسطه‌ها و دلالان از چرخه خریدوفروش دام در میادین حذف شوند، قیمت گوشت به طور قطع کاهش پیدا می‌کند به ‌طوری که امکان کاهش 3 هزار تومانی قیمت گوشت وجود دارد.
کاهش قیمت مرغ تمایل مرغداران برای جوجه‌ریزی را کم می‌کند
نجفیان درباره قیمت گوشت مرغ نیز یادآور شد: قیمت گوشت مرغ در حال حاضر 6 هزار و 400 تا 6 هزار و 500 تومان است که البته از دیدگاه تولیدکننده پایین است.
وی ادامه داد: هزینه تولید مرغ بالا است و در صورتی‌که قیمت مرغ کاهش یابد تمایل مرغداران به جوجه‌ریزی را از دست می‌دهند و اثرات آن در 2 ماه آینده در بازار دیده می‌شود.
وی بیان کرد: باید تلاش شود مرغداران را تشویق به جوجه‌ریزی کرد تا در اسفندماه مشکلی در بازار شب عید پیش نیاید هرچند شرکت پشتیبانی امور دام استان به اندازه کافی مرغ در سردخانه‌های استان ذخیره دارد.مدیر تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: در حال حاضر هزار و 400 تن گوشت مرغ در سردخانه‌های شهرستان نهاوند و همدان دپو شده است.

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com