1400-10-181400-10-28bool(false) 1400-10-181400-10-28bool(false) انتخاب شهر برتر براساس 7 شاخص ارزیابی ستاد خدمات سفر همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 دي 1400 - شماره 4230
 
امروز : سه شنبه ، 28 دي 1400

Today : Tue, January 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  69674 تاریخ انتشار:  1394-12-18 - 05:45 تعداد بازدید:  737
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتخاب شهر برتر براساس 7 شاخص ارزیابی ستاد خدمات سفر

اقتصادی

 طرح تعیین شاخص‌های ارزیابی خدمات سفر برای نخستین بار در کشور اجرایی مي‌شود. به گزارش میراث آریا، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: در نوروز امسال طرح شاخص‌های امتیازدهی به خدمات سفر ویژه مسافران نوروزی در سراسر کشور با مشارکت دستگاه‌های عضو ستاد خدمات رسانی در کشور به اجرا در می‌آید.
وی تصریح کرد: این طرح با هدف خدمات رسانی مطلوب به مسافران نوروزی، ارائه خدمات رفاهی، آموزشی و امدادی به مسافران نوروزی، ارزیابی نحوه خدمات دستگاه‌ها به مسافران در پیک مسافرت‌های کشوری و ارزیابی عملکرد این دستگاه‌ها بر اساس شاخص‌های اعلام شده، اجرا می‌شود. رحمانی موحد ادامه داد: در این طرح 7 شاخص ارزیابی شامل کیفیت اطلاع رسانی، پروژه‌های عمرانی، تشکیلات خدمات رسانی، کاهش تصادفات، هزینه سفر، اقامت گردشگران و چگونگی مدیریت هماهنگی امور شهری به عنوان محورهای اصلی این طرح از طریق وزارت کشور به استانداری ها ابلاغ می‌شود.
وی گفت: این شاخص‌ها برای هر استان 100 امتیاز دارد و هر استان بتواند در هر بخش امتیاز لازم را کسب کند، در پایان ارزیابی آن استان، به عنوان استانی رضایت بخش در عملکرد و خدمات به مسافران نوروزی شناخته می‌شود.
رئیس ستاد مرکزی خدمات سفر کشور افزود: درقالب این طرح 6 شهر اصلی و 6 شهر جایگزین در کشور به عنوان نمونه انتخاب می‌شوند تا کارشناسان این شاخص‌ها را به طور دقیق در ایام نوروز مورد ارزیابی قرار دهند تا نقاط ضعف و قوت این طرح توسط کارشناسان مشخص شود و در سال‌های آینده این طرح را از لحاظ کمی و کیفی گسترش دهیم.
وی ادامه داد: تا اواسط این هفته بخشنامه اجرایی این طرح از طریق وزارت کشور به تمام استانداری‌ها ابلاغ می‌شود تا استانداران بر اساس شاخص‌های اعلام شده برنامه‌ریزی لازم را برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی و ایجاد بسترهای لازم برای عملیاتی شدن این طرح، فراهم کنند.
 ارائه تسهیلات و خدمات مناسب به مسافران نوروزی اولویت کاری استانداری‌ها
 معاون عمرانی وزیر کشور گفت: ارائه تسهیلات و خدمات مناسب و مطلوب به مسافران نوروزی اولویت کاری استانداری‌ها و فرمانداری‌ها است.  هوشنگ خندان دل افزود: توانمندسازی منطقه‌ای برای ارائه تسهیلات نوروزی نیز در اولویت کاری استانداری‌ها و فرمانداری‌ها قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در زمان باقی‌مانده تا پایان سال و آغاز سال نو و نوروز که نمادی از فرهنگ دینی و تاریخی مردم ایران است، باید به گونه‌ای توسط استانداران و فرمانداران برنامه‌ریزی شود که در این روزها مردم رضایت کافی را در بخش‌های خدمات رسانی داشته باشند.
معاون عمرانی وزیر کشور همچنین گفت: با اجرای بازدیدهای میدانی تا زمان باقی‌مانده تا سال جدید، توسط شهرداران و فرمانداران و اعضای ستادهای دستگاه‌های خدمات رسان سفرهای نوروزی، باید هماهنگ‌تر از گذشته عمل شود تا در پایان تعطیلات شاهد کاهش نارضایتی‌ها و حتی تصادفات در مسیرهای پرتردد کشور باشیم.
خندان دل تصريح كرد: طرح تعیین شاخص‌های خدمات سفر حرکتی نو است که توسط دولت اجرا می‌شود و می‌تواند یک مسابقه خدمات رسانی بین دستگاه‌ها ایجاد کند. وی افزود: کشور ما موزه بزرگی است که در هر نقطه آن آثار تاریخی و فرهنگی بسیاری وجود دارد، بنابراین کیفیت اطلاع رسانی به گردشگران نسبت به گذشته باید بهبود یابد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com