1400-10-181400-10-28bool(false) 1400-10-181400-10-28bool(false) کارگران؛ قربانیان اصلی تعطیلی واحدهای تولیدی همدان پیام
 
 
سه شنبه - 28 دي 1400 - شماره 4230
 
امروز : سه شنبه ، 28 دي 1400

Today : Tue, January 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  92761 تاریخ انتشار:  1398-02-09 - 08:38 تعداد بازدید:  2927
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان مطرح کرد
کارگران؛ قربانیان اصلی تعطیلی واحدهای تولیدی

اقتصادی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان ضمن گرامیداشت هفته کار و کارگر در استان همدان گفت: قربانی تعطیل شدن کارخانه ها و واحد های تولیدی در درجه اول کارگران هستند.
حجت الاسلام حبیب‌ا... شعبانی‌موثقی در دیدار با جامعه کارگری استان همدان، با بیان اینکه در استان با ظرفیت های خوبی برای پیشرفت در اقتصاد روبرو هستیم، افزود: در حال حاضر همدان به عنوان استان میانه در توسعه اقتصاد بوده که این امر با توجه به امکانات موجود قابل قبول نیست و باید حمایت و توجه بیشتری صورت گیرد.
وی در ادامه با اشاره به لزوم جذب سرمایه گذار در استان اظهار مرد: اگر کارفرمایی احساس ضرر کند به طور قطع چاره اندیشیده و واحد خود را تعطیل می کند که این امر فقط به ضرر کارگران بوده ضمن اینکه جذب سرمایه و سرمایه گذار می‌تواند جلوی این ضرر را گرفته و به رونق تولید  کمک شایانی کند.
به گزارش ایسنا، شعبانی موثقی، جذب سرمایه در بخش خصوصی را مشکل اصلی رونق تولید دانست و عنوان کرد: با حمایت همه دستاندرکاران و تلاش صادقانه می‌توان چرخه اقتصاد را به حرکت در آورد و بنده نیز با تمام توان در خدمت جامعه کارگران هستم.
وی تضاد و عدم تعادل  بین زحمت و درآمد را امری مشهود برشمرد و گفت: کارگران با توجه به تلاش بسیار بالا همیشه کمترین دستمزدها را داشته و چه بسا امروز می بینیم افرادی با درآمد بسیار بالا زحمت چندانی نمی کشند.
امام جمعه همدان تصریح کرد: افزایش حقوق کارگران با توجه به تورم های پیش آمده کافی نیست اما در برابر نوسانات بازار قابل تحمل تر است هر چند برای کارگران تنش های موجود در بازار مانع رونق تولید و توسعه اقتصاد است.
رئیس خانه کارگر استان همدان نیز در این جلسه گفت: کارگران در میدان بزرگ رقابت و میدان کوچک توقع با جدیت پیش می‌روند.
چنگیز اصلانی، اظهار کرد: هفته کارگر می‌تواند به عنوان توجه به تولید داخل با حمایت از کارگران تحقق شعار سال تحت عنوان «رونق تولید» را نمایان سازد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: همانگونه که به مفهوم «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» در همه زمینه ها ایمان آوردیم، باید بدانیم در بخش تولید نیز این شعار دارد معنی تازه ای از خود نشان می‌دهد .
اصلانی استخوان بندی رونق تولید را کارگران دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم چرخ صنعت را بچرخانیم در درجه اول باید کارگران را به عنوان ریشه و استخوان بندی این امر قدرتمند کنیم .
وی همچنین تصریح کرد: در میدان بزرگ رقابت کارگران همچنان بی توقع در حال تلاش هستند و با وجود فشارهای اقتصادی و سنگین شدن عرصه فعالیت خود همچنان برای هدف بزرگ خود یعنی همان رونق تولید و اقتصاد کشور پیش می روند.
رئیس خانه کارگر همدان با اشاره به افزایش 36.5 درصدی حقوق کارگران افزود: اتفاق بزرگی در سال جدید رخ داد و حقوق کارگران پس از مدتها افزایش یافت که این مسأله با توجه به تورم های اخیر کافی نیست اما بسیار امیدبخش است.
وی رفع موانع تولید و همسو شدن با تولیدات داخلی را از برنامه های هفته کارگر برشمرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا در برنامه سه جانبه گرایانه خود کارگران، کارفرمایان و همچنین سرمایه گذاران را در جهت سرمایه گذاری در چهارچوب قوانین سوق داده و بال و پر بیشتری به تولید دهیم.
اصلانی جامعه کارگران را حامی دولت، مسئولان و روحانیون دانست و یادآور شد: امسال در نظر داریم در راستای تحقق شعار سال از بیکاران ۱۸ تا ۳۰ سال در اشتغال استفاده کرده و با آغاز فعالیت جوانان از ورود دشمن جلوگیری کنیم.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com