يک تعبير اشتباه خبري در بين عامه مردم همدان پیام
 
 
دوشنبه - 7 مهر 1399 - شماره 3863
 
امروز : سه شنبه ، 8 مهر 1399

Today : Mon, September 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  107465 تاریخ انتشار:  1399-01-27 - 08:28 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

يک تعبير اشتباه خبري در بين عامه مردم

نویسنده : غزل اسلامي

اقتصادی

حقوق 99 کارگران طبق مصوبه فروردين پرداخت مي‌شود


 از 2 روز پيش ابهاماتي در مصوبه حقوق کارگري سال 99 در بین مردم به‌وجود آمده است. برخي اخبار حاکي از آن است که احتمال تغيير حقوق‌ها در نيمه دوم سال 99 وجود دارد. برخي‌ها نيز در واکنش به اين خبر گفته‌اند که حدود يک ماه طول مي‌کشد تا در مصوبه حقوق‌ها بازنگري شود.
تعدادي هم مي‌گويند که طبق قانون امکان ندارد که 2 بار در يک سال براي حقوق کارگران تصميم‌گيري و مصوبه داشته باشيم.
اما در شلوغي خبرهاي دستمزد کارگران، برخی افراد عامه پس‌از خواندن خبري از زبان يکي‌از اعضاي شوراي کارفرمايي، مدعي شایعه کرده‌اند که وزير کار توئيت کرده: فعلا همان حقوق سال 98 به کارگران پرداخت مي‌شود تا تصميم نهايي اعلام شود.
اما اصل خبر اين است که حسین سلاح‌ورزی، عضو هیأت‌رئیسه کانون عالی کارفرمایی در واکنش به اخبارهايي درباره احتمال تصميم‌گيري مجدد دولت براي افزايش حقوق کارگران گفته است: «تغییر مصوبه مزد ۹۹ قطعاً منتفی است».
سلاح‌ورزي با اين گفت‌وگو، جلسه و تصميم‌گيري مجدد براي افزايش دوباره حقوق در سال 99 را منتفي اعلام کرده و گفته که صحبت کردن درباره تغییر یا اصلاح مصوبه شورای عالی کار موضوع مزد سال ۹۹، بیشتر از اینکه واقعی و عملی باشد، جریان‌سازی رسانه‌ای است. اما نگفته که مصوبه حقوق سال 99 منتفي است و امسال حقوق‌ها طبق مصوبه سال 98 پرداخت مي‌شود!
عضو هیأت‌رئیسه کانون عالی کارفرمایی توضيح داده است از آن جایی‌که ماده ۴۱ قانون کار، نحوه تعیین مزد توسط شورای عالی کار را به‌صورت سالیانه اعلام کرده، بنابراین هیچ‌وقت مرسوم و معمول نبوده و نیست که این شورا چندبار در سال درباره دستمزد تصمیم‌گیری کند؛ بنابراین تجدیدنظر درباره حداقل مزد امسال، بیشتر جریان‌سازی رسانه‌ای برخی گروه‌های سیاسی است که می‌خواهند در لوای حمایت و دلسوزی از کارگران به‌دنبال کسب امتیاز و شاید جلب آرای آنها در انتخابات میان‌دوره‌ای باشند.
این فعال کارفرمایی همچنین گفته که در روزهای اخیر پیشنهاداتی ارائه شده بود که در قالب انجام یک تفاهم‌نامه مابین تشکل‌های کارگری و کانون عالی کارفرمایی بدون تغییر در مبلغ مجموعه مزد جابه‌جایی‌های بین رقم‌های اجزای موضوع صورت گیرد و پس‌از 4 ماه اجرایی شود؛ که البته در جلسه سه‌شنبه (ديروز) هیأت مدیره کانون عالی کارفرمایی مطرح و با آن مخالفت شد.
وي درنهايت اعلام کرده است: احتمال دارد مبلغ کمک‌هزینه مسکن کارگران افزایش بیابد.
طبق مصوبه سال 99، حداقل حقوق کارگراني که همسر و فرزند ندارند 2 ميليون و 605 هزار تومان و آنها که داراي همسر و 2 فرزند هستند 2 ميليون و 800 هزار تومان تعيين شده است.
  حقوق کارگران نباید کمتر از
 ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نيز اعلام کرده است: حداقل دریافتی کارگران 2 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است و در جلسه روز سه‌شنبه حقوق و دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیشنهاد شد دولت و شورای دستمزد به‌گونه‌ای عمل کنند که دریافتی کارگران در سالجاری کمتر از 2 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نباشد.
حمیدرضا حاجی‌بابایی به ايسنا گفت: حداقل حقوق کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری در سال ۱۳۹۹ تعیین شده است؛ بر این اساس دریافتی کارگران نیز نباید کمتر از مبلغ تعیین‌شده باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com