درخواست وام مسکن اینترنتی شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 1 آبان 1399 - شماره 3882
 
امروز : دوشنبه ، 5 آبان 1399

Today : Mon, October 26, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108450 تاریخ انتشار:  1399-02-23 - 09:01 تعداد بازدید:  76
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

درخواست وام مسکن اینترنتی شد

اقتصادی


 ثبت درخواست تسهیلات خرید، ساخت و جعاله مسکن بدون حضور در شعب بانک مسکن میسر شد.
پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، اعلام کرد: بانک مسکن در راستای مشتری‌مداری و صرفه‌جویی در وقت متقاضیان تسهیلات، به راه‌اندازی سامانه ثبت درخواست غیرحضوری تسهیلات به‌منظور تأمین نیازهای ضروری از قبیل خرید مسکن، فروش اقساطی ناشی از مشارکت مدنی و جعاله اقدام کرده است. متقاضیان می‌توانند پیش از مراجعه به شعبه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و پس از آگاهی از ضوابط تسهیلات قابل دریافت، برای پیگیری درخواست و تکمیل مراحل با تعیین وقت قبلی به شعبه انتخابی مراجعه کنند.
متقاضیان تسهیلات با مراجعه به سایت و انتخاب منوی «خدمات الکترونیکی»، «سایر خدمات الکترونیکی»، «ثبت درخواست تسهیلات» وارد سامان مربوطه شوند. چنانچه متقاضی در نوبت اول مراجعه است، باید در این صفحه با ثبت اطلاعات خود نسبت به فرایند ثبت‌نام اولیه اقدام کند. الزامی وجود ندارد که متقاضی، مشتری قبلی دارای حساب، نزد بانک مسکن باشد.
متقاضی تسهیلات باید در این مرحله اطلاعات نوع تقاضای تسهیلاتی خود را وارد کنند، به این معنا که مشخص کند ابتدا تسهیلات مورد تقاضای او از نوع خرید، ساخت یا جعاله است و دوم باید محل تسهیلات را نیز از میان گزینه‌های موجود انتخاب کند. این گزینه‌ها شامل اوراق گواهی حق تقدم، انواع حساب‌های پس‌انداز مسکن نظیر صندوق یکم و حساب پس‌انداز مسکن جوانان، بدون سپرده و مسکن مهر است. همچنین متقاضی باید در بخش مربوطه یکی از 2 قالب «زوجین» و «انفرادی» را بر اساس نوع تقاضای تسهیلات خود انتخاب کند. متقاضی باید در کادر مربوطه کد ملی و شماره تلفن همراه خود را برای ارسال پیامک از طرف بانک وارد کند.
همچنین یک تعهدنامه 5 بندی در این صفحه وجود دارد که متقاضی باید آن را مطالعه و تأیید و سپس گزینه «ادامه» را انتخاب کند. وی با پذیرش این تعهد اعلام می‌کند که بدون بدهی معوقه بانکی و چک برگشتی است و نیز تأیید می‌کند که پذیرش این درخواست اولیه هیچ تعهدی برای بانک ایجاد نمی‌کند.
به‌منظور ثبت غیرحضوری درخواست تسهیلات، متقاضی باید در مراحل بعدی نسبت به ثبت اطلاعات و بارگذاری مدارک و مستندات لازم درمراحل شش‌گانه(اطلاعات هویتی، اطلاعات ملک، اطلاعات وثیقه، اطلاعات تسهیلات، تأیید اطلاعات و پرداخت) اقدام کند.
از جمله مدارک لازم ملکی شامل اطلاعات سند مالکیت ملک خریداری‌شده و بارگذاری تصاویر واضح و خوانا از سند مالکیت و کروکی ملک است. در بخش اطلاعات وثیقه نیز ابتدا نوع وثیقه توسط متقاضی اعلام می‌شود که اگر همان ملک خریداری شده باشد، اطلاعات به‌طور خودکار ثبت خواهد شد. در این مرحله همچنین اطلاعات مربوط به ضامن‌ها و سپرده متناسب با تسهیلات مورد درخواست وارد می‌شود.
در بخش اطلاعات تسهیلات نیز شعبه انتخابی فرد برای پیگیری‌های آتی انتخاب و به سامانه اعلام می‌شود؛ البته برای متقاضیان تسهیلات از محل انواع حساب‌های بانک مسکن توجه به این نکته ضروری است که الزاما باید شعبه‌ای که حساب مربوطه در آن افتتاح شده انتخاب شود. درنهایت مرحله تأیید اطلاعات و پرداخت هزینه اولیه مربوط به مواردی از قبیل کارشناسی ملک از درگاه اینترنتی انجام می‌شود. امکان ویرایش اطلاعات صرفا تا پیش از تأیید نهایی میسر است. درنهایت ادامه فرایند به شعبه ذی‌ربط ارجاع می‌شود و متقاضی این امکان را دارد که علاوه بر پیامک دریافتی از بانک، از طریق جست‌وجوی درخواست ثبت‌شده بر اساس کد پیگیری ارسالی به تلفن همراه خود، در همین سامانه مراحل بررسی درخواست تسهیلات خود را دنبال کند.
استفاده از این ظرفیت در شرایطی که کشور با شیوع ویروس مسری کرونا روبه‌روست، می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از ابتلای مشتریان و کارمندان بانکی به این ویروس داشته باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com