عرضه گوشت زیرزمینی در همدان همدان پیام
 
 
شنبه - 2 تير 1397 - شماره 3221
 
امروز : يكشنبه ، 3 تير 1397

Today : Sun, June 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  75481 تاریخ انتشار:  1395-10-19 - 05:45 تعداد بازدید:  313
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قصابی‌های بدون مجوز از بازار گرانی بی بهره نماندند
عرضه گوشت زیرزمینی در همدان

اقتصادی
■ اتحادیه: کنترل واحدهای متخلف در حیطه اختیار ما نیست
 برخي از قصابي‌ها در همدان بدون مجوز مشغول فعاليت و عرضه گوشت هستند. تا جايي كه برخي از اين بدون مجوزها، دام ذبح شده در منازل حاشيه شهر را به مشتريان خود عرضه مي‌كنند. اين ذبح‌هاي غيرمجاز بدون مهر بهداشت وارد بازار مي‌شوند و به گفته اکبر جمعه، رئيس اتحاديه صنف قصابان همدان اغلب آنها در قصابي‌هاي حاشيه شهر عرضه مي‌شوند.
از آنجا كه در قسمت‌هاي پايين يا حاشيه شهر مردم بيشتر به دنبال ارزاني هستند و گاهي به مهر بهداشت روي دام‌ها توجه نمي‌كنند، این عامل موجب شده است تا شكايت نكردن مردم عليه اين قصابي‌ها، به اين موضوع دامن بزند و حالا كشتار غيرقانوني بيشتری در منازل صورت بگيرد. 
این ذبح زیرزمینی تا جايي پیش رفته كه گزارش‌هاي ميداني نشان مي‌دهد اكنون كشتار كمتري در كشتارگاه صنعتي همدان انجام مي‌شود و كشتار زيرزميني روز به روز رو به فزوني است، دستگاه‌های نظارتی نیز بر اصناف نظارت کافی ندارند و اتحادیه هم قدرت مقابله با آنها را ندارد.
البته بهداشت تنها موضوعي نيست كه دغدغه مردم جامعه شده است. سال‌هاست كه در قصابي‌ها قيمت گوشت گوساله و گوشت گوسفند يكسان عرضه مي‌شود و بسياري از مردم نمي‌دانند كه طبق تعرفه، قيمت گوشت گوساله 10-9 هزار تومان ارزان‌تر از گوسفندي است. این ناآگاهی و نبود نظارت از سوی دستگاه‌های نظارتی موجب شده تا مردم به این باور برسند که این دو نوع گوشت قیمت یکسانی دارند و رئيس اتحاديه صنف قصابان همدان نیز در مقابل چنین سؤالی شکایت نکردن مردم به اتحادیه را مطرح می‌کند. 
جمعه درباره كشتارهاي زيرزميني هم گفت: آمار اين نوع كشتار در همدان زياد نيست و در مواقعي پیش می آید که بعدازظهر، دامي به هر دليلي توان زنده ماندن ندارد، بنابراین در خانه ذبح مي‌شود هرچند كه دامپزشكي جلوي آنها را گرفته است.
آمار اتحاديه صنف قصابان نشان مي‌دهد 240 قصابی در سطح شهر وجود دارد كه 198 مورد از آنها داراي مجوز هستند که به گفته‌ جمعه، اين واحدهاي غيرمجاز هم در حال اخطار گرفتن براي پلمب هستند. اما در هر صنفي چند متخلف وجود دارد كه كنترل آنها مقداري مشكل است و كنترل آنها در حيطه قدرت اتحاديه نيست و وظيفه دامپزشكي است كه آنها را مجبور به اخذ مجوز يا تعطيلي كند، كه اميدواريم تا پایان سال تکلیف همه آنها مشخص شود.
جمعه سپس به قيمت گوشت‌هاي گرم اشاره كرد و گفت: فعلاً شرايطي ايجاد نشده كه قيمت گوشت به قيمت 3 هفته خود برگردد و همچنان قیمت‌ها بالا است.
وي درباره گران‌فروشي قصابان در عرضه گوشت گوساله در چند سال گذشته هم گفت: مردم اعتراض كنند ما رسيدگي مي‌كنيم.
 جمعه درباره گوشت گرم و پرچربي كه از ارمنستان و گرجستان وارد ایران شده هم گفت: اين گوشت‌ها به صورت لاشه با هواپيما وارد شهريار تهران شده كه هنوز براي همدان درخواست نداده‌ايم. اما اگر وارد همدان شوند همان قيمت 35-34 هزار تومان يعني قيمت گوشت مخلوط گوسفندي عرضه خواهد شد.
جمعه اعلام كرد: در حال حاضر گوشت مخلوط گوسفندي هر كيلو 34 هزار تومان، گوشت نرمه گوسفند 47-46 هزار تومان، گوشت مخلوط بدون استخوان گاو و گوساله 32 هزار و گوشت گوساله هر كيلو 38-37 هزار تومان در بازار همدان عرضه مي‌شود.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com