دروغ راه حل پیشبرد اهداف نیست همدان پیام
 
 
شنبه - 15 مرداد 1401 - شماره 4377
 
امروز : دوشنبه ، 17 مرداد 1401

Today : Mon, August 8, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  74680 تاریخ انتشار:  1395-08-23 - 05:45 تعداد بازدید:  6419
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نهاوندیان در آئین اختتامیه جشنواره
دروغ راه حل پیشبرد اهداف نیست

اقتصادی
■ همدان پیام فعال برتر نمایشگاه 22
 آیین اختتامیه بیست‌ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها عصر جمعه در شبستان مصلای امام خمینی(ره) و با حضور سید رضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارایطی فراهم کنیم که مردم برای آمدن به پای صندوق‌های رأی آماده‌تر شوند.
به گزارش ایسنا، محمدحسین مقیمی در نشست معاونان سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداران سراسر کشور در محل وزارت کشور، اظهار کرد: مسئولان سیاسی استان‌ها نقش مهمی در مسأله انتخابات دارند، بنابراین باید دقت خیلی بیشتری در این زمینه داشته باشند.
وی در ادامه افزود: مسئولان استان‌ها با سایر قوا تعامل بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند که اظهارنظرهای اختلاف برانگیز میدان پیدا کند. معاونان استانداران با حفظ شئونات وزارت کشور و جایگاه معاونت سیاسی،‌ تعامل خود را با سایر دستگاه‌ها بیشتر کرده و اجازه ندهند اختلاف ایجاد شود.
مقیمی با بیان اینکه ما باید نشاط سیاسی را ایجاد کنیم، افزود: احزاب،‌ فعالان سیاسی و تشکل‌ها در چارچوب قانون باید فعالیت‌های خود را انجام دهند و ما شرایط فعالیت جدی را چه برای مخالفان دولت چه برای طرفداران دولت فراهم می‌کنیم. حق‌الناس بودن رأی مردم، اجرای قانون و بی‌طرفی در برگزاری انتخابات برای ما اصل اساسی است. ما اگر به این سه موضوع توجه کنیم حضور مردم در انتخابات حداکثری می‌شود.
قائم‌مقام وزیر کشور همچنین خطاب به معاونان استانداری‌های سراسر کشور، گفت: شما از نخبگان استان‌ها دعوت کنید تا درباره اهمیت انتخابات صحبت کنند تا آرام آرام به سمتی برویم که از آذرماه انتخابات جای خود را در جامعه باز کند. دانشگاه‌ها را هم فعال کنید.
مقیمی در ادامه خاطرنشان کرد: ما آموزش‌های لازم برای برگزاری انتخابات را آغاز کرده‌ایم و تاکنون به 22 استان رفته‌ایم که این آموزش‌ها ادامه خواهد داشت که در پایان دوره آموزشی هم از فرمانداران آزمون خواهیم گرفت.
قائم‌مقام وزیر کشور با بیان اینکه علاوه بر مسأله انتخابات، وزیر کشور مسائل امنیت کشور، مسائل اجتماعی، اقتصادی و تکریم ارباب‌رجوع در اولویت فعالیت‌های وزارت کشور در سال 95 قرار داده است، اظهار کرد: معاونت‌های سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری‌های سراسر کشور نقش بسیار مهمی در اجرای این سیاست‌ها دارند و توقع دولت و وزارت کشور از معاونان توقع بالایی است و مسئولیت سنگینی بر عهده معاونان گذاشته شده است. در واقع معاونان استانداران بیشترین نقش را در پیشبرد برنامه‌های دولت و تحقق وعده‌های دولت دارند.
وی تأکید کرد: جریان‌های سیاسی و اجتماعی در استان‌ها توقع دارند که معاونان استانداران بیشترین نقش را در ساماندهی مدیریت استان‌ها داشته باشند و مدیران همسو با دولت، کارآمد، پاکدست، اثرگذار، فعال و خدمتگزار انتخاب شوند تا به مدیریت استان‌ها سامان دهند. از سویی باید حضور نظارتی معاونان استانداران بیشتر شود تا عملکرد دستگاه‌ها بررسی شده و اگر مواردی هم نیاز است اصلاح شود. ما در این جلسه سیاست‌ها و توقعات وزارت کشور را بیان خواهیم کرد.
قائم‌مقام وزیر کشور در ادامه درباره مسائل امنیتی کشور اظهار کرد: معاونان سیاسی امنیتی استانداران بیشتر به مسائل امنیتی بپردازند؛ زیرا همه می‌دانید در کشورهای اطراف ما چه می‌گذرد. در واقع مسائل داخلی این کشورها ایجاب می‌کند که ما به صورت جدی‌تر به مسائل امنیتی بپردازیم بنابراین در استان‌ها باید جلسات شورای تأمین به موقع و با دستور مشخص برگزار شود و مسائل امنیتی بویژه مسائل مربوط به تررویسم با دقت بیشتری رصد شود.
وی با اشاره به اولویت وزارت کشور در پیگیری کاهش آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: توقع ما این است که در استان‌ها اقدامات مؤثری در این زمینه انجام شود. وظیفه در حوزه سنگین است و هر 6 ماه یکبار باید گزارش اقدامات خود را به رهبری بدهیم. ما اگر بخواهیم از شرایط موجود عبور کنیم و آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم باید اقدامات جدی‌تری داشته باشیم؛ زیرا مشکلات ما در حوزه مواد مخدر، طلاق، فقر، حاشیه‌نشینی و سایر مسائل جدی است. ما باید همه امکانات استان‌ها را بسیج کنیم تا آسیب‌ها کاهش یابد.
مقیمی همچنین مسائل اقتصادی را یکی از اولویت‌های وزارت کشور دانست و گفت: وزارت کشور در جهت حل مشکلات جاری اقتصادی، راه‌اندازی واحدهای تولیدی، اشتغال خانگی، حل مشکلات حوزه‌های خدمات، کشاورزی و صنعت در حال حرکت است، بنابراین معاونان استانداران علاوه بر پیگیری مسائل سیاسی اجتماعی باید به مسائل اقتصادی هم توجه کنند زیرا این حوزه هم برای ما اهمیت زیادی دارد. در این حوزه خیلی زمینه برای کار وجود دارد.
وی با تأکید بر اینکه مردم خیلی به دولت کمک کردند تا تورم به زیر 10 درصد برسد، تصریح کرد: مردم با امید به دولت اعتماد کرده و کمک کردند تا دولت قدم‌های بزرگی بردارد، بنابراین ما در قالب طرح تکریم ارباب‌رجوع و حل مشکلات مردم، باید از آنها تشکر کنیم زیرا وظیفه ما خدمت به مردم است. باید فعالیت‌هایی که موجب نارضایتی مردم می‌شود حذف شود.
مقیمی در پایان یادآور شد: قرار شده است در فرمانداری‌های دفتری ایجاد کنیم تا ارباب‌رجوع هر وقت به مشکلی برخورد می‌کند، مشکل خود را با این دفتر مطرح کند تا موضوع پیگیری شود و حق کسی تضییع نشود. اکنون موقع پاسخگویی به زحمات مردم است.

o? 0x382f08529865c688Y Y N Oقائم‌مقام وزیر کشور:05:45??3adminhp 1395-07-15?هشدار سپاه به هرگونه تحرک تشنج‌آفرین و ضدامنیتی در خلیج فارس?

در پی تحرکات تنش‌آفرین و تشنج‌زای اخیر برخی از دولت‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان بویژه تحرکات ستیزه‌آمیز و تنش‌جویانه در قالب برنامه ادعایی موسوم به رزمایش دولت سعودی، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه مهمی صادر کرد.

?

در پی تحرکات تنش‌آفرین و تشنج‌زای اخیر برخی از دولت‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان بویژه تحرکات ستیزه‌آمیز و تنش‌جویانه در قالب برنامه ادعایی موسوم به رزمایش دولت سعودی، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه مهمی صادر کرد.
به گزارش ایسنا متن بیانیه نیروی دریایی سپاه پاسداران به شرح ذیل است:
به کلیه شناورهایی که در رزمایش اعلامی عربستان سعودی حضور دارند، اعم از شناورهای نیروی دریایی سعودی و شناورهای غیر از آن اعلام می‌گردد؛ نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتقاد دارد اصالتاً این رزمایش مصداق مشخصی برای تشنج‌آفرینی و کم کردن امنیت پایدار در خلیج فارس است.
به همین لحاظ عبور هیچ یک از شناورهای نظامی شرکت‌کننده در رزمایش اعلامی از آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مجاز نمی‌باشد و به هیچ وجهی به آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی نزدیک نشوید و حتی از آب‌های بین‌المللی نزدیک آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران عبور نکنید؛ چراکه ما اعلام می‌داریم این عبور به هیچ وجه مصداق عبور بی‌ضرر نمی‌باشد.
نیروی دریایی سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی و ارتش جمهخن، نقد حال، ، نی ریزان فارس، اتفاقیه خراسان، ستاره شرق» به عنوان غرفه فعال اعلام شدند.

 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com