به دادمان نرسند شرايط اقتصاد و اشتغال بدتر مي‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

Today : Sat, May 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84637 تاریخ انتشار:  1397-05-14 - 10:04 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

توليدکننده همداني در گفت‌وگو با همدان پيام:
به دادمان نرسند شرايط اقتصاد و اشتغال بدتر مي‌شود

اقتصادی


مدير عامل شرکت کنترل گاز اکباتان همدان گفت: ما براي واردات 6-5 نوع مواد اوليه دچار مشکل هستيم چون وزارت صنعت و معدن نه ثبت سفارش مي‌کند و نه به ما ارز مي‌دهد، حتي خارجي‌ها هم از تحريم‌ها مي‌ترسند و به ما اعلام کرده‌اند که تا 15 مرداد پول سفارش‌ها را برايشان بفرستيم و در غير اين صورت هيچ کالايي به ما نمي‌دهند. حتي چيني‌ها از يک ماه پيش اعلام کردند که ديگر از مبدأ ايران پولي برايشان نفرستيم.
محمدرضا جعفري ادامه داد: فعلاً از بانک‌هاي دوبي و ترکيه براي انتقال پول استفاده مي‌کنيم که اين روش هم حدود 15 درصد هزينه انتقال و جابجايي دارد.
وي گفت: بيش از 2 ماه است که وزارت صنعت و معدن اجازه ثبت سفارش به ما  نداده اين در حالي است که عده‌اي با دلار 3800 و 4200 توماني خودرو وارد کرده‌اند و آنها را با دلار 10 هزار توماني در بازار فروختند، اين منابع مالي مردم است که به اين صورت به جيب تعدادي دلال رفته و کار توليد را هم بهم ريخته است.
جعفري بيان کرد: مثلا فولاد که جزو اقلام مصرفي ما براي توليد مصنوعات است در 6-5 ماه گذشته 300 درصد در بازار گران‌تر شده است هر چند که قيمت رسمي دو برابر بالا رفته اما قيمت داخل بازار است که نرخ بورس را تعيين مي‌کند.
جعفري بيان کرد: مشتري کلان ما شرکت گاز است و مشکلي براي فروش محصولاتمان نداريم اما به عنوان مثال پاييز سال 96 در مناقصه‌اي برنده شده‌ايم که در بهمن ماه همان سال با نرخ مهرماه قرارداد بسته‌ايم. حالا که قيمت‌ها در 6 ماه گذشته سه برابر شد. ما التماس مي‌کنيم که شرکت گاز خاتمه پيمان بدهد و با نرخ جديد با ما قرارداد ببندد اما برخي سازمان‌ مانع اين کارند.
وي ادامه داد: چون طرف اصلي قرارداد بسياري از توليدکنندگان دولت است، اگر با همين روند جلو برويم تعداد زيادي از کارخانه‌ها تعطيل مي‌شوند.
اين توليد کننده همداني گفت: بالادستي‌هاي من توصيه کردند که توليد را متوقف کنم چون هر روز که توليد مي‌کنم بيشتر در بدهي و زيان فرو مي‌روم اما به خاطر ضمانتنامه‌هايي که هنگام قرارداد داده‌ام ادامه کار مي‌دهم.
وي بيان کرد: تصميم‌هاي غلط مجريان کشور و البته هماهنگ نبودن مردم در نحوه خريد و مصرف موجب شد تا اقتصاد ما به اين روز بيفتد. با اين حال آنها بايد براي تأثير تحريم‌ها با اين شدت چاره‌اي مي‌انديشيدند. چون قطعاً بعد از اعمال تحريم‌ها وضعيت بدتر از اين خواهد شد.
جعفري گفت: در اين شرايط سازمان‌هايي مثل امور مالياتي، تأمين اجتماعي، اداره کار و شهرداري‌ها نبايد سر به سر توليد کنندگان بگذارند يا بيش از حق قانوني خود مطالبه داشته باشند.
چون آنها تحت فشارند و ديوارشان هم بسيار کوتاه است.
اين توليد کنند همداني در پايان سخنانش گفت که به داد واحدهاي توليدي برسيد ما اگر بتوانيم کالاي مورد نيازمان را براي ادامه توليد وارد کنيم همين تعداد واحد فعال هم تعطيل مي‌شود و شرايط اقتصادي و اشتغال از حال حاضر هم بدتر مي شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com