شاخص بهسازی مساکن روستایی همدان در سال ۱۴۰۲ به ۷۰ درصد می‌رسد همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 6 اسفند 1399 - شماره 3984
 
امروز : شنبه ، 9 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115050 تاریخ انتشار:  1399-10-21 - 07:00 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

صفحه ویژه خبر گزاری ها امروز "خبرگزاری تسنیم همدان"
شاخص بهسازی مساکن روستایی همدان در سال ۱۴۰۲ به ۷۰ درصد می‌رسد

اقتصادی

 مدیرکل بنیاد مسکن همدان با تأکید بر اینکه خوشبختانه شاخص بهسازی در استان همدان ۶۴ درصد بوده درحالی‌که شاخص کشوری ۵۱ درصد است، گفت: امیدواریم در سال ۱۴۰۲ یعنی ۲ سال زودتر از افق ۱۴۰۴ شاخص بهسازی خود را به ۷۰ درصد برسانیم.
حسن ظفری در گفت‌وگو با تسنیم درهمدان، با تشریح وضعیت استان در بخش ساخت مسکن برای محرومان، اظهار کرد: از سال 84 تاکنون با پرداخت تسهیلات ویژه برای مساکن روستایی 125 هزار نفر از مردم استان همدان توانسته‌اند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی بابیان اینکه خوشبختانه توانستیم با کمک حساب 100 حضرت امام(ره) مساکن نیمه‌کاره بسیاری از روستائیان محروم در استان که باوجود دریافت تسهیلات بهسازی موفق به تکمیل مسکن نشده بودند را به پایان برسانیم، افزود: این افراد عموماً تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نبوده و سرمایه‌ای نیز برای ساخت منزلشان نداشتند.
مدیرکل بنیاد مسکن همدان با اعلام اینکه تاکنون بیش از 15 میلیارد تومان کمک بلاعوض در اختیار متقاضیان واجدشرایط قرارگرفته است، عنوان کرد: در سفر نوبخت معاون رئیس‌جمهور به استان همدان نیز 2 هزار فقره تسهیلات برای ساخت مسکن محرومان به استان همدان اختصاص یافت.
وی اظهار کرد: از این مقدار تسهیلات تاکنون 2 هزار و 159 متقاضی شناسایی‌شده، بیش از هزار و 992 نفر برای دریافت تسهیلات 50 میلیون تومانی به سیستم بانکی معرفی‌شده و بیش از هزار و 183 متقاضی در روستاها نیز موفق به عقد قرارداد با بانک‌های عامل شده‌اند.
ظفری با اعلام اینکه بیش از ده میلیارد و 70 میلیون تومان کمک بلاعوض در 2 ماه گذشته نیز در اختیار مالکان واجد شرایط این طرح قرار داده‌ شده است، گفت: 495 روستای استان همدان توانسته‌اند از تسهیلات این طرح بهره‌مند شوند.
وی بیان کرد: تلاش ما این است که تا پایان خردادماه سال آینده، مراحل ساخت و بهسازی تمامی 2 هزار واحدی که از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند به‌طور کامل انجام شود.
مدیرکل بنیاد مسکن همدان ادامه داد: درحال‌حاضر 165 هزار واحد مسکن روستایی در استان همدان وجود دارد که از این تعداد 40 هزار واحد مسکونی نیازمند بهسازی هستند.
وی درباره میزان تسهیلات بهسازی پرداخت‌شده نیز اظهار کرد: از دهه 80 که طرح بهسازی مساکن روستایی در کشور آغاز شد تاکنون 125 هزار فقره تسهیلات بهسازی در استان همدان پرداخت‌شده است و 110 هزار واحد نیز با استفاده از تسهیلات توانسته‌اند گواهی پایان کار را دریافت کنند.
ظفری با تأکید بر اینکه خوشبختانه شاخص بهسازی در استان همدان 64 درصد بوده درحالی‌که شاخص کشوری 51 درصد است، عنوان کرد: امیدواریم در سال 1402 یعنی 2 سال زودتر از افق 1404 شاخص بهسازی خود را به 70 درصد برسانیم.
وی درباره وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در استان همدان نیز اظهار کرد: تاکنون 3 هزار و 500 متقاضی واجد شرایط در شهرهای با جمعیت کمتر 100 هزار نفر در استان همدان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 564 متقاضی به واریز مرحله نخست آورده خود اقدام کردند و 14 متقاضی نیز آورده کمتر از 40 میلیون تومان داشتند.
مدیرکل بنیاد مسکن همدان با اعلام اینکه درحال‌حاضر 550 متقاضی آورده مؤثر مرحله نخست خود را واریز کرده و برای بیش از 530 متقاضی نیز تخصیص پروژه انجام‌شده است، افزود: یک پروژه 120 واحدی در شهر همدان و یک پروژه 360 واحدی در شهر نهاوند تعریف‌شده است که عملیات اجرایی آغاز شده است.
وی عنوان کرد: تاکنون 52 هزار مترمربع زمین در اختیار بنیاد مسکن قرارگرفته شده است و منابع مالی این پروژه‌ها براساس صد میلیون تومان تسهیلات بانکی و مابقی آورده متقاضی در زمان اجرا باید توأم با پیشرفت فیزیکی پروژه تأمین شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com