1399-08-281399-09-08bool(false) راه‌اندازی ۷ هزار شغل به همت ورزش و جوانان همدان پیام
 
 
شنبه - 8 آذر 1399 - شماره 3910
 
امروز : شنبه ، 8 آذر 1399

Today : Sat, November 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
بالا بردن ضریب هوشی کودکان
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110432 تاریخ انتشار:  1399-05-01 - 07:00 تعداد بازدید:  51
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راه‌اندازی ۷ هزار شغل به همت ورزش و جوانان

اقتصادی

 معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که 7 هزار شغل به همت جامعه ورزش و جوانان در سال ۹۸ از طریق کمک‌های اعتباری صندوق کارآفرینی امید و بانک قرض‌الحسنه رسالت راه‌اندازی شد.
محمدمهدی تندگویان در نشستی خبری که با موضوع بزرگداشت هفته ازدواج برگزار شد، اظهار کرد: در 2 دهه گذشته، کشور با کاهش ازدواج جوانان و فرزندآوری (تک فرزندی و...) و همچنین کاهش نرخ رشد جمعیت روبه‌رو بوده است.
 کرونا نرخ ازدواج را کاهش داد
وی افزود: درحال‌حاضر یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش نرخ ازدواج شیوع ویروس کرونا است که به جهت دشواری‌های اقتصادی، فرهنگی، مسکن و اشتغال شدت یافته است.
تندگویان ادامه داد: در واقع با شیوع ویروس کرونا برگزاری مراسم عقد و عروسی و به‌تبع تشکیل زندگی مشترک به تعویق افتاد؛ این امر می‌تواند هزینه‌های ازدواج را در سال‌های آتی افزایش دهد و گاه سبب ازدواج نکردن جوانان شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه و شیوع این ویروس برگزار نکردن تشریفات ازدواج می‌تواند به‌عنوان یک فرهنگ ارزنده نهادینه شود؛ این امر با کاهش هزینه‌کرد اقتصادی در کاهش شیوع این ویروس نیز مؤثر است.
تندگویان همچنین با اشاره به ظرفیت خیرین در امر ازدواج جوانان یادآور شد: اکنون برای نخستین بار مجمع ملی خیرین ازدواج راه‌اندازی شد. براساس این مجمع حمایت خیرین از زوجین نیازمند با وحدت رویه انجام می‌شود.
به گفته وی، این مجمع در هر یک از استان‌ها ظرفیت خیرین را هدفمند ساخت و زوجین نیازمند برای دریافت وام اشتغال، مسکن و... با مراجعه به مجمع ملی خیرین ازدواج در استان مربوطه از خدمات و تسهیلات این سازمان بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان اینکه شماری از خیرین همچنین با روش سنتی اقدام به حمایت می‌کنند، گفت: خیرین با عضویت در این مجمع از تسهیلات این سازمان همچون کاهش مالیات و عوارض و... نیز بهره‌مند شوند.
به گفته تندگویان، تاکنون نیز ۱۵ هزار جهیزیه،‌ اعتبارات 5 هزار مراسم عقد و عروسی، ۳ هزار و ۶۰۰ وام ازدواج و ۳ هزار و ۲۰۰ وام مسکن توسط این مجمع پرداخت شده است.
وی تأکید کرد: تهیه ۲ هزار و ۷۰۰ مسکن برای زوجین نیازمند و همچنین راه‌اندازی 4 هزار کسب وکار در ماه‌های اخیر هم از دیگر اقدامات مهم مجمع ملی خیرین ازدواج است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com