بادامي: راه‌اندازي جهان‌آباد اولويت‌ است همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 28 شهريور 1398 - شماره 3573
 
امروز : جمعه ، 29 شهريور 1398

Today : Fri, September 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94752 تاریخ انتشار:  1398-03-22 - 08:32 تعداد بازدید:  185
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مراسم معارفه مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان همدان برگزار شد
بادامي: راه‌اندازي جهان‌آباد اولويت‌ است

نویسنده : غزل اسلامي

اقتصادی

■ مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی  ایران: انتخاب بادامي براساس تأييد فعالان اقتصادي بود

غزل اسلامي
 در يک مراسم رسمي محمدرضا بادامي به‌عنوان مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان همدان معرفي و از خدمات 6 ساله کيوان گردان قدرداني شد. محسن صالحي‌نيا، مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی  ایران حکم بادامي را تحويل داد و گفت : در اين انتخاب بيشتر توجه‌مان به اين بود که مخاطبان و مرتبطان با شرکت شهرک‌هاي صنعتي چه ديدگاهي نسبت به افراد موردنظر دارند و چه کسي مي‌تواند انتظارات آنها را برآورده کند. البته قطعاً نمي‌توانيم همه نظرات را جلب کنيم اما نظر اکثريت واحدهاي توليدي و اقتصادي شهرک‌هاي صنعتي برايمان مهم بود. بادامي چون سال‌هاست که در شرکت شهرک‌ها فعال است و طبق عکس‌هاي برنامه‌ها و پروژه‌هايي که ديدم متوجه شدم ايشان در اغلب برنامه‌ها در کنار گردان بوده و نسبت به تجربياتي که اندوخته حتماً مثمرثمر خواهد بود. صالحي‌نيا درباره گردان هم گفت: ما با ماندن ایشان در شرکت شهرک‌هاي همدان مشکلي نداشتيم ولي خودش خواهان ارتقا بود، من ضمانت مي‌دهم که گردان در سمت فعلي نماينده خوبي براي همدان خواهد بود.
بادامي وقتي پاي تريبون آمد از برنامه‌ريزي براي 3 سال آينده شرکت شهرک‌ها گفت. وي توضيح داد که طبق برنامه 3 ساله‌اي که براي استان تدوين شده ما هم برنامه مشخصي براي شهرک‌هاي صنعتي تدوين کرده‌ايم که توسعه شهرک‌ها و نواحي صنعتي تقاضامحور مانند شهرک‌هاي صنعتي لاله‌جين و مبلمان ملاير و ناحيه صنعتي فرسفج در اولويت‌مان است. اما تأمين آب، برق و گاز براي شهرک‌هاي تازه تأسيس چالشي است که قطعاً با پيگيري شرکت شهرک‌ها و کمک شرکت‌هاي خدمات‌رسان حل خواهد شد،‌که براي به سرانجام رساندن آن در 3 سال حداقل به 150 ميليارد تومان اعتبار نياز است.
وي ادامه داد: منطقه ويژه مبتني بر فناوري‌هاي برتر هم نياز به مصوبه و پيگيري دارد که با تلاش خودمان و حمايت مسئولان اجرايي خواهد شد.
بادامي به منطقه صنعتي جهان آباد نيز اشاره کرد و گفت که راه‌اندازي و بهره‌برداري از بزرگترين مرکز صنعتي استان و تبديل آن به عنوان محلي براي صادراتي کردن توليدات استان از اولويت‌هاي ديگرمان است.
وي افزود: در بخش صنايع کوچک هم نياز است تا از شرکت‌هاي مديريت صادرات حمايت شود و شبکه‌هاي صادراتي براي صادرات محصولات واحدهايي مانند توليدکننده‌هاي مبلمان، کشمش و سفال ايجاد شود تا بتوانيم ايجاد اشتغال و توليد ثروت کنيم.
به گفته بادامي، تقويت خوشه‌هاي صنعتي، شبکه‌سازي و بهم‌رساني کسب‌وکارها اولويت ديگر است که نياز به پيگيري دارد.
مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان همدان ادامه داد: فراهم کردن مستقيم مواد اوليه خوشه‌هاي صنعتي هم مي‌تواند در کاهش قيمت توليدات و رقابت‌پذيري محصولات بسيار مهم باشد.
وي در پايان سخنانش ايجاد زمينه براي حضور فعالان اقتصادي در نمايشگاه‌هاي داخلي و خارجي، تقويت و توسعه مراکز مشاوره در کلينیک‌هاي عارضه‌يابي براي راه‌اندازي واحدهاي راکد و همکاري با بانک‌ها براي راه‌اندازي واحدهاي تملک‌شده را از راه‌هاي ديگر توسعه کسب‌وکار و ايجاد اشتغال در استان همدان عنوان کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان نيز با تأکيد بر اينکه بادامي انتخاب استاندار و مورد تأييد وزارتخانه است، گفت: نگاه مديريتي استان کار و عملگرايي است و طوري برنامه‌ريزي شده که خدمات در راستاي ايجاد توليد و اشتغال باشد.
ظاهر پورمجاهد ادامه داد: در حال حاضر همدلي خوبي در بين مديران و دستگاه‌ها وجود دارد، تقاضا داريم که همچنان در کنار هم حرکت کنيم تا شرايط تحريمي موجب تعطيلي واحدهاي توليدي و اشتغال نشود.
وي خطاب به فعالان اقتصادي و توليدگران استان گفت: 970 ميلياد تومان معوقات بانکي، 240 ميليارد تومان بدهي به شرکت گاز و 150 ميليارد تومان بدهي واحدهاي توليدي معوق شد وجود دارد. بنابراین از واحدهايي که توان پرداخت دارند خواهشمنديم بدهي‌هاي خود را بپردازند تا بتوانيم به واحدهايي که با مشکل اقتصادي مواجه شده‌اند کمک‌رساني بکنيم. گردان نيز يکي از سخنرانان مراسم بود که از عملکرد خود در دوران مديريت 6 ساله خود در شرکت شهرک‌هاي صنعتي صحبت کرد. به گفته وي، احداث چهارمين شهرک فناوري کشور و طراحي و احداث نخستین شهرک صنفي کشور در اين مدت رخ داده است.
همچنين قطعيت يافتن ساخت بندر خشک، راه‌اندازي 24 خوشه صنعتي، اصلاحاتي در شهرک‌هاي صنعتي بوعلي، ملاير يک و دو، لاله‌جين، سهند و شهرک صنعتي صنايع غذايي بهار، برگزاري 4 نمايشگاه متوالي صنايع کوچک در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي همدان، رونق خوشه‌هاي صنعتي و افتتاح خوشه مبل ‌و منبت، آغاز عمليات منطقه ويژه اقتصادي جهان‌آباد و... از جمله خدماتي است که توسط گردان در استان صورت گرفته است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com