رشد معاملات مسکن پیش درآمد رشد ناگهانی قيمت‌ها همدان پیام
 
 
شنبه - 26 اسفند 1396 - شماره 3159
 
امروز : يكشنبه ، 27 اسفند 1396

Today : Sun, March 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  82604 تاریخ انتشار:  1396-07-20 - 05:45 تعداد بازدید:  87
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رشد معاملات مسکن پیش درآمد رشد ناگهانی قيمت‌ها

اقتصادی

 بازار مسکن به‌زودی جذابیت خود را بدست می آورد.این موضوع را بسیاری از کارشناسان اقتصادی و البته کارشناسان حوزه مسکن پیش بینی کرده اند.البته آمارها هم روایت می کند که مسکن در نیمه نخست امسال رشدهای امیدوارکننده‌ای را به ثبت رسانده است.
البته بررسی‌ها نشان می‌دهد که این رونق نسبی که در نیمه نخست سال اتفاق افتاده ناشی از تحریک تقاضا برای مسکن غیرلوکس بوده است؛ یعنی بخش واقعی تقاضا. موضوعی که دولت مدتهاست این هدف را دنبال می‌کند که تقاضای واقعی به جای حرکت‌های سوداگری در بازار مسکن تقویت شود.
به گزارش خبرآنلاین، به گفته کارشناسان در صورتی که تقاضای مسکن را به عنوان نیاز به سرپناه و کالای ضروری در نظر بگیریم، در سال‌جاری تقاضای مسکن غیرلوکس که به عنوان سرپناه و نه به عنوان سرمایه گذاری مورد استفاده قرار مي گیرد، افزایش پیدا کرده است.
در شرایط ثبات قیمت و رشد نسبی درآمد خانوار، توان خانوار، هرچند اندک، برای خرید مسکن افزایش پیدا کرده است. همچنین از سال گذشته رشد اقتصادی در کشـور مثبت شده و این رشد اقتصادی مثبت باعث افزایش بیشتر درآمد و چشم انداز مثبت برای خانوار شده است. در نتیجه تمایل به خرید مسکن به خصوص برای اقشار متوسط افزایش پیدا کرده است.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخشی از رشد معاملاتی که در شش ماه نخست سال اتفاق افتاده مربوط به  خانه اولی‌ها و افرادی است که با سپرده‌گذاری تقاضای وام دارند، در نتیجه همین حجم از تقاضا هم وارد بازار مسکن شده است.
البته برخی تحلیل‌ها حکایت از آن دارد که رشد معاملات مسکن پیش درآمد رشد ناگهانی قیمت‌ها همانند سالهای 81،86 و 91 است؛ این در حالی است که پيش از اين بنا به گفته کارشناسان این اتفاق دوباره تکرار نمی‌شود، زیرا جنس افزایش‌ها از رشد مثبت حکایت دارد. از سویی بررسی‌ها نشان می‌دهد از آنجا که سپرده‌گذاری‌ها توسط گروه‌های  کم درآمد و متوسط انجام شده تقاضای جدید بازار مسکن، تقاضای واقعی است.
از سویی آنچه تحت عنوان رکود در بازار مسکن از آن یاد می‌شود، مربوط به ساکن ماندن تقاضای مسکن لوکس است. در حال حاضر برای بازار مسکن لوکس تقاضای کافی وجود ندارد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com